YAŞANMIŞ, GERÇEK BİR TORPİL HİKAYESİ..

1980 li yıllardayız..Kardeşim tanınmış bir futbol takımında “Santrafor” mevkisinde çok başarılı bir sezon geçirmekte.

Golleri sıralıyor her hafta..

Şu anda “Lakabı ile ünlü bir Antrenör” kendisini amatörlükten, profesyonelliğe geçiren bir sözleşme yaptırmak  için kulüp yöneticilerine baskı yaptırıyor ve sözleşmeyi yapıyorlar. Evde bir sevinç ki anlatamam..Derken bu Antrenör kulüp ile ilişkisini kesip, başka bir kulübe gidiyor. Gelen yeni Antrenör, sezona fırtına gibi giren bu sporcuyu bırakın ilk 11 de oynatmayı,İlk 16 nın içine bile haftalarca almıyor! Ne oluyor ? diyoruz, kendi kendimize..”Niye oynatmıyor seni?”diye soruyoruz. Cevabı kendisi de dahil hiç kimse bilmiyor,bilemiyor

Nihayet Sezon sonuna doğru ilk 16 ya alıyor, o hafta son 5 dakika oyuna sokuyor..Tabii ki hiçbir verim alamıyor..ve ne oluyor sonra biliyor musunuz? “ Oğlum senden bu takıma fayda gelmez, Seni başka bir takıma göndermek için karar alacağız” Biz ŞOK durumdayız ama elden gelen bir şey yok. Sezon sonunda başka bir alt lige transfer oluyor ister istemez..Aaa bir de ne görelim; o Antrenörün kardeşimizin yerine transfer ettiği kendi ( eski takımından) oyuncusu değil mi? 

Sezon sonunda,ne olduğunu da söyleyelim merakta bırakmayalım..Transfer edilen oyuncu sezonu 6-7 gol ile kapatırken, kardeşimiz gittiği Lig de GOL KRALI oluyor..

NASIL HİKAYE ?

Güzel mi?

Sinirlendiniz mi?

Hadi canım bu ve benzeri hikayeler bizim Ülkemizde OLMAZ!” Dediniz mi? HAYIR Demediniz değil mi? Hatta bu satırları okuyanlar “ Bu da bir şey mi? Ben de ne Torpil Hikayeleri Var?” Dedi değil mi !

Hahhh İşte; Konumuzu Yakaladınız (Biraz uzun giriş oldu kusura kalmayın Dostlar,sabrınıza teşekkür ediyorum) Aşağıda da,Sizlere TORPİL KRİTERLERİNİ AÇIKLAYAN bir ALINTI YAPACAĞIM. Ama LÜTFEN BUNLARIN HANGİ ÜLKEDE OLDUĞUNU BANA SORMAYIN !..TAHMİN EDİN BAKALIM..

….. SPOR BRANŞINDA  MİLLİ OLMAK İÇİN “ TORPİL KRİTERLERİ” nin BAZILARI Aşağıda Sıralanmıştır;

-Ailenden birisi, mesela Annen, Baban veya Kardeşin olması süper şans, olmadı, bir akraban Eski Milli Takım Oyuncusu olacak

-Ülkenin en büyük şehirlerinde yaşayacaksın

-Tanınan bir Kulübün Oyuncusu olacaksın (Yedek de olabilirsin)

-Yetiştiren Antrenörün, Menejerler ile yakın temasta olacak,her fırsatta yönlendirmelere açık olacak

-Takım içinde gerekirse, en yakın arkadaşının arkasından dedikodu yapacaksın, sevilmek zorunda değilsin hatta biraz “tripli olman” şans getirir

-Yakın akraban, Federasyonda sözü geçen bir makamda oturacak

-Boyun, Posun biraz yerinde olmalı..Yoksa da üzülme, Ailenin Cüzdanı kalın olabilir..Mesela son model araba ile antrenmana gelip gideceksin..

-Yakın bir Gazeteci veya Editör tanıdığın olmalı ki,sık sık haberlerin çıksın Sosyal Medyada

-Antrenör ve kulüp başkanı ile ailenin hal hatır ilişkileri kuvvetli olacak..Yoksa da yaptıracaksın

-Saha dışında da,Sosyal ilişkilerin ile tanınmaya,konuşulmayaçalışmalısın

-Takımlar arasında transfer dedikodularında hep ön sıralarda olacaksın,bunun için menejerin en iyi PR yapabilen veya Uluslararası çalışan bir kuruluş olacak

-Taşrada olan bir Takımın en Başarılı Oyuncusu olman,Milli Takım Seçmelerinde Olacaksın anlamına gelmez..amaTanınan bir Kulüb veya Kurumsal bir sponsoru olan Kulübe geçmen seni Tanıtacaktır.

Son olarak; BU KRİTERLERE Uymanı sağlayacak “ VASAT BİR SPORCU” OLACAKSIN !

Açıklama1; Yukarıdaki Kriterler’de yazılanların, herhangi bir KURUM veya KURULUŞ ile BENZERLİĞİ OLMAMAKLA BİRLİKTE, BENZERLİKLER sadece “Doğal Tecrübe Örnekleri “yöntemi ile yapılmıştır.

Açıklama2; Bileğinin hakkı ile,Her türlü zor şartlarda çalışıp, didinerek hakkı ile Milli Takım Formasına layık olmuş SPORCU ve ANTRENÖRLER Yukarıdaki ŞARTLARIN DIŞINDADIR.

Sağlıcakla Kalın


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s