KAYBEDENİ OLMAYAN MAÇ; AYDIN:2 BEYLİKDÜZÜ:3

Bu gün Sultanlar Liginde oynanan Aydın Büyükşehir Belediyespor- Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas  maçını izlemek için ‘Efeler Diyarı’ Aydın’a gittik.

Aydında ‘Topuklu Efe’ lakabı ile bilinen CHP’li Büyükşehir Belediyesi başkanı Özlem Çerçioğlu, bu sezon kapatılan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un haklarını alarak Aydın’ı Sultanlar ligine taşımıştı. Kendi deyimi ile ‘Çocukların ve gençlerin zeki, çevik ve ahlaklı birer sporcu olarak yetişmelerine katkı sağlamak için‘ bu adımı atmışlardı.

Sosyal Demokrat bir partinin belediye başkanı bir kadın olarak ‘Kadın’lara sahip çıkması, bir  kadın takımını kapanmaktan kurtarması bir Voleybolsever olarak bizleri mutlu etmiştir.

Şehir içinde yön levhalarının olmamış olması salonu bulmamızı zorlaştırsa da navigasyon bizi kurtardı. Maça 15 dakika kala salondaki yerimizi aldık.

Maça oldukça ilgi vardı. Çoluk çocuk, genç yaşlı, kadın erkek Aydınlı Voleybolseverler maçı izlemek için gelmişlerdi. Salon sıcak ve konforluydu. Aydın Büyükşehir Belediyespor kulübü maç için her koltuğa her iki takımı tüm yönleri ile tanıtan bir broşür hazırlayıp koymuştu.

B80A4344-3790-4A46-BC18-87E55D204506

Aydın, ilk seti seyircisinin desteği ile 25-17 aldı.

İkinci seti tam tersine büyük bir farkla 25-12 Beylikdüzü aldı.

Üçüncü sete de Beylikdüzü hızlı girdi. İlk iki seti neredeyse hatasız bitiren Uluslararası genç hakem Yavuz Akdemir’e nazar değdi. Çekişmeli başlayan üçüncü sette arka arkaya bir kaç hata yaptı. Beylikdüzü’nün tecrübeli hocası Mehmet Bedestenlioğlu Görüntülü Değerlendirme Sistemi (GDS) ile pozisyonların değerlendirilmesini istedi. Hemen tümünde de haklı çıktı. Her GDS istediğinde tribünde kendisine tepki oldu. Setin sonlarına Beylikdüzü 21-17 önde girdi. O anda Aydın’ın hocası Umut Uysal ikili değişiklik yaparak oyuna Darya Özbek ve Seda Arısoy‘u aldı. Seda’nın etkili servisleri ve bloklar ile fark kapandı. 23-23 beraberlik olduğunda bir pozisyonda Mehmet hoca yine itiraz etti. Bu arada tribünden kendisine sert tepkiler oldu. ( Maçtan sonra kendisine küfür edildiğini, Kendisinin de küfür eden seyirciyi uyardığını söyledi ) Bu arada Protokol tribünü de karıştı.

O seti geriden gelen Aydın 25-23 alarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette ağırlığını koyan Beylikdüzü’nün Amerikalı pasör Çaprazı  Andrea Drews seti takımına kazandırdı.

Uzatma setini de farklı şekilde 15-6 alan Beylikdüzü maçı 3-2 kazandı.

Maç izleyenler açısından zevkli geçti.

Maçtan sonra Aydın Büyükşehir Belediyespor’un Baş Antrenörü Umut Uysal hoca ve Mehmet Bedestenlioğlu hoca ile ayaküstü konuştuk. Umut Hoca, bu sene başında ilk defa bir araya gelen 15 oyuncu ile bir takım olmaya çalıştıklarını, CEV CUP’ ta oynadıkları içim fikstür olarak sık maç yaptıklarını, dinlenemediklerini söyledi. İlerde daha iyi olacaklarını ekledi. Maçtan sonra hakemlere biraz kızdınız’ dediğim de ‘Başhakem rakip takımın hocasına biraz fazla müsamaa gösterdi. Antrenör seyircinin ne yapacağına karışabilir mi? Onlara fırça çekmeye hakkı yoktu. Hakem en azından kırmızı kartına başvurmalıydı’ dedi.

Beylikdüzü hocası Mehmet Bedestenlioğlu ise ‘Üçüncü sette 5 defa GDS istedim ve haklı çıktım. Bu arada bize ağır küfürler küfür eden bir seyirciye ‘Aileler var, yapmayın’ dedim. Ondan tepki gösterdiler’ dedi.

Netice de  keyifli bir maç izleyen Aydın halkı kazandı, zorlu bir deplasmandan iki puanı alan Beylikdüzü  kazandı, yenilmesine rağmen aldığı bir puanla bir basamak atlayan  Aydın da kazandı.

Kaybedeni olmayan maç oluyor mu? Oluyormuş demek ki 🙂

Küçük bir not; Keşke maça gelen küçük izleyiciler için bir şeyler düşünülseydi. Mesela o broşürleri küçük tutup artan parayla o küçüklere forma gibi akılda kalıcı ve ilgi arttırıcı bir şeyler düşünülseydi…

561DD370-D4E0-4935-B7D3-F01B648A7648

8DF0494E-56ED-496D-8081-F025607D29D1

 

 

 

 

 

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s