BU AYIP HEPİMİZİN!

Geçen hafta yazdığım  “ENGELSİZ SİNİZ “ Başlıklı yazımda(https://evoleybol.com/2018/12/07/engel-sizsiniz-engel-biziz/ ) İzmirde BORNOVA İŞİTME ENGELLİLER TAKIMI’ından bahsetmiş, 5000 lira destek bulamadıkları için İSTANBUL’da yapılan AVRUPA İŞİTME ENGELLİLER ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ’ne katılamadıklarını yazmıştım.

Biliyorsunuz, bu satırları yazan BENDENİZ; aynı zamanda İzmir’de 40 yılını aşan Voleybol hayatı olan ve son dört yıldan beri de VETERAN VOLEYBOL SPORCUSU olarak, voleybola devam etmekteyim. 2014 yılında Türkiye’de VETERAN ŞAMPİYONASInın başlamasına vesile olan Değerli Abimiz ALTAN ARSLAN’dan dün akşam bir mail aldım.Bu konuyla ilgili yazdıklarını aşağıda yer vermek istiyorum ve sonra da kendi fikrimi belirtmek istiyorum.

“ Levent,yazını okuyunca öncelikle Türkiye’de yapılan bu Şampiyona’ya haklı Temsilcimizi belki en fazla 5.000 Tl gibi basit bir para için gönderememek “Bizim AYIBIMIZDIR” diyerek, herhalde ALAY EDİYORLAR! sandım. Yardımseverliği ile öne çıkan bir toplum olduğumuzu bildiğimden özellikle bu habere inanmak istemedim ama doğruluğunu öğrenince de şunu düşündüm; hangi kurum ve kişiler bu ayıba ortak oldular acaba?. Hatanın büyüğünü özellikle İzmir’e, İzmir’in iş dünyası ve Sosyal yardım kuruluşları ile Voleybol Federasyonu yöneticilerine ve temsilcisine çıkartıyor, böyle bir medyatik tanıtım fırsatını kaçırdıkları içinde üzülüyorum. Sosyal medyada yediğimiz, içtiğimizden ayrı gezdiğimiz her şeyi kullanan toplum bireyleri olarak, çok özel şeylerimizi bile ilgili hale getiriyoruz da, bu kadar önemli bir konuyu nasıl MEDYATİK HALE GETİREMİYORUZ veya GETİREMEDİK! Hiç tanımasam da İŞİTME ENGELLİLER FEDERASYONU BAŞKANInı bu ayıbınla yüzyüze bırakıyor, Bornova Belediye Başkanı da bu kadar savurganlık olan yerel yönetimlerde, bu kadar  cüzi bir maliyeti karşılayamadıklarına da inanmak istemiyorum. Ayrıca, bizimVOLEYBOL FEDERASYONUmuzunda bu konudan  niçin haberdar olmadığına da ŞAŞIRIYORUM! ve son olarak da seninde bulunduğun VETERAN GRUBUMUZ içinde, böyle anlamlı bir kampanyadan neden haberimizin olmadığı..

Biliyorsun ki, her turnuva da bizler Sosyal Sorumluluk Projeleri ile birçok Voleybolcu çocuğumuza malzemeler, ayakkabılar ve çeşitli yardımlar ilettik ve bu konuda çok çabuk organize olabiliyoruz. Turnuva katılımı için gerekli maddi desteği birkaç saat içinde hemen toplar, bu Voleybolcu kardeşlerimize övünç ve gurur ile destek olurduk..Maalesef benim gibi tüm VETERAN TAKIM ARKADAŞLARIMIZ içinde TARİHİ bir FIRSATI KAÇIRMIŞ OLDUK. Kısaca BİLEN ve BİLMEYEN herkes dahil BU AYIP HEPİMİZİN..VOLEYBOL DÜNYAMIZIN..Sevgi ve Selamlarımla”

Değerli Abimiz, Altan Arslan’ın yazdıklarına katılmamak elde değil ki,bir başka Değerli Abim Vasfi Bayazitoğlu’nunda,özelden yazdığı mailde de benzer fikir ve düşünceler ile hemen hemen aynı. Bende bu konuyu Sevgili Arkadaşım Hakan Dikmen’den öğrendiğimde “Niye konuyu daha fazla medyada tutamadınız?” diye sormuştum. O da; Ellerindeki tüm imkanları kullanmak için Oyuncular dahil herkesin tanıdıklarına söylediklerini ancak her birinin bu kadar Olumsuz CEVAPlar alınca, MORAL ve İSTEKLERİNİN KAYBOLDUĞUNU söylemişti.

Bu arada bu takımımız, henüz bu sene başlayacak İŞİTME ENGELLİLER VOLEYBOL SÜPER LİGİNE KATILMAK İÇİN MADDİ DESTEĞİ ALAMAMAKTA ve LİG’denÇEKİLMESİ AN MESELESİ !

DuyuruYorum..

Kısaca, DESTEK ile KÖSTEK arasında SIRAT KÖPRÜSÜ KADAR FARK VAR..Herkesin bundan ders çıkarması dileklerimle..

Sağlıcakla Kalın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s