ENGEL SİZSİNİZ! ENGEL BİZİZ!

Önce bir soru ile yazıma başlıyayım. İzmir’i Voleybol da AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ TURNUVASInda hangi takımlarımız TEMSİL ETMİŞTİR ? (Cevabım aşağıdaki satırlarda)

Bu hafta 3 ARALIK da kutladığımız DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’n de ‘Acaba gereken desteği verebiliyor muyuz?’ diye kendi kendime sorduğumda, cevabını en yakın Veteran Takım Arkadaşımdan hemen aldım. Maalesef HAYIR !

2007 Yılında, İZMİR’de BORNOVA İŞİTME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ ve DERNEĞİ adı altında biraraya gelen gönüllü kurucular; Futbol – Voleybol – Basketbol – Atletizm branşlarında faaliyetlerine başladılar. En az % 50 işitme kaybı olan bu sporcular, Dernek duyurusu ve sadece bir ilköğrenim okulu altyapısı ile kendilerine çok cüz-i olanaklar sağlayan Bornova Belediyesinin destekleriyle başarılar elde etmeye, kendilerinden söz ettirmeye başladı. Türkiye İŞİTME ENGELLİLER FEDERASYONunun hemen hemen hiç destek olamadığı bu Sporcu kardeşlerimiz, arka arkaya aldıkları başarılar ile kendilerini DEPLASMANLI SÜPER LİG’de buldular. Hem Futbol hem de VOLEYBOL da Süper Ligde kendileri gibi; Antalya-Manavgat, Samsun, İstanbul, Kdz.Ereğli, Van ve dört şehirlerimizdeki takımlar ile kıyasıya mücadeleye giriştiler.

EC5F0C02-B5E3-4714-8F86-61A91F832FFE

2013 Yılında, Voleybol takımının Antrenörlüğüne, VeteranTakım arkadaşım olan yılların Sporcusu HAKAN DİKMEN geldi. O yıl gelen Türkiye 2.liğinden sonra 2014 Yılında TÜRKİYE ŞAMPİYONluğunu kazanan KULÜP SPORCUları, Her sene SADECE 1. veya 2. Olan takımların davet edildiği AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNAL GRUPlarına katılmaya hak kazandı. * Böylece Sorduğumuz Sorumuzun Cevabı Geldi..Sadece ARKAS Spor Kulübünün ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALLERİNDE TEMSİL ETTİĞİNİ düşünen Okurlarımız maalesef YANILDI!

2014 Yılının Aralık ayında İTALYA’da, AVRUPA İŞİTME ENGELLİLER VOLEYBOL ŞAMPİYONLAR FİNALinde İLK DEFA bir İZMİR TAKIMIMIZ MÜCADELE ETTİ. Toplam 10 takımın katıldığı bu turnuvada 6.oldular.

Gururla ve mutlulukla Ülkemize geri dönerek, daha güzel başarılara doğru hedef yükseltmeyi amaçladılar. Son 5 yılda, 2 defa Türkiye Şampiyonluğu 3 defa da Türkiye 2.liğini İZMİR’e getirdiler.

Gelelim bu başarının perde arkasına; Siz sanıyorsunuz ki bu takım bu başarılardan ötürü SÜPER DESTEK  ALIYOR? Yine Cevabım HAYIIIR! Takım Kadrosunda 2 tane “MİLLİ TAKIM OYUNCUSU” olan bu Takımımız ,Antrenmanları yapmak için, Ege Üniversitesine başvurdular ama “Size Salon VEREMEYİZ” dendi!

İzmirSpor Kulübüne gittiler onlardan da “VEREMEYİZ” cevabı aldılar..

Bornova Belediyesi devreye sokuldu ancak Atatürk Mahallesinde bir salonda haftanın sadece 2 akşam geç saatinde zor şartlarda antrenman saati buldular!

Deplasmanlara gitmek için, Bornova Belediyesi Ulaşım Desteği verdi ama Otel+Yemek ve diğer masraflar gün geldi herkesin cebinden çıktı veya günübirlik hayırsever insanlar karşıladı. Yıllık Toplam bütçesi 14-15.000 Bin TL’ui bulan bu masraflar bu yıla kadar bir şekilde geldi, geldi.5031B9EB-6F52-4F8E-97E0-A5D04B58DE20

 

Ne yazık ki TÜKENDİ..

Bu Yıl AVRUPA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ için HAK KAZANAN bu TAKIMIMIZ, MAALESEF ORAYA GİDEMEDİ !

Yok,yok..Avrupa dediysek PARİS değil İSTANBUL..Evet,Evet İSTANBUL’da 2018 YILI AVRUPA İŞİTME ENGELLİLER ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALleri YAPILDI. Geçtiğimiz KASIM AYININ İLK HAFTASONUnda..

Başta Bornova Belediyesi Başkanı Olgun Atilla olmak üzere, herkes bu takım için SEFERBER OLDU. İZMİR’de ÇALMADIK KAPI BIRAKMADILAR,yetmedi İNTERNETTE YARDIM DESTEKLİ bir SAYFA AÇTILAR..Ne kadar YARDIM GELDİ TAHMİN EDİN BAKALIM? Tüm İZMİR ve ÜLKEMİZden..TAMI TAMINA “150 TL” evet yanlış görmediniz 150 TL !

A5D7EE7C-231D-48FF-A204-8A62A3477EAB

Şimdi ben yukarıdaki YAZIMIN BAŞLIĞINI bir kez daha YİNELİYORUM..

“ ENGELSİZ SİNİZ! ENGEL BİZİZ!”

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s