DÖRT DOĞRU BİR YANLIŞI GÖTÜREMİYOR!

Gençlik ve spor bakanımız geçtiğimiz günlerde yaz olimpiyatlarına katılacak olan gençlerle yaptığı görüşmede aşağıda linkini verdiğimiz açıklamayı yaptı.

https://www.thmhaber.com/genclik-ve-spor-bakani-kasapoglu-turk-sporunda-yeni-bir-sisteme-gececegiz-haber-230485

‘Yeni bir sisteme geçeceğiz” demiş Sayın Bakan. Biz de takip ediyoruz Sayın Bakanım.

 

Yeni bakan bu göreve geldiğinde bir şeylerin düzeleceği mesajını veren ilk kişi değil, Spor bakanlarının dördüncüsü. İlk üç spor bakanımızın açıklamaları ne yazık ki yalan oldu.

Dört spor bakanı değişti ama bu güne kadar değişip görev yapan spor bakanlarımızın ürettiği bir spor politikası göremedik. Dolayısıyla ‘başarılı oldular’ diyemiyoruz. En azından sportif olarak başarı olamadığımız  ortada. Bir konuda haklarını yemeyelim. Sporcu devşirilmesi konusunda çok başarılılar.

2011 yılından bu güne dördüncü kez Spor bakanı değişti. Yani bir bakan  neden değişir? Görevinde başarılı olmadığı için.Eğer spor bakanları başarısız oldukları için sürekli değiştiyse teşkilatta bakanları başarısız kılan unsur yada eklentileri vardır. Öyle değil mi?

Spor Bakanları değişiyor ama alt kademeler aynı. Spor bakanları başarısız oldukları için değişiyorsa, alttakilerin hatası yok mu? Mesela Genel Müdürlerin bu başarısızlıkta hiç mi payları yok? Dört ayrı bakan değişiyor ama aynı  genel müdür! Düz mantıkla bakarsak bu bakanlar sayın genel müdüre görevini yaptıramadığı için  gitti. Sıra dördüncüde mi?.

Sınavlarda  dört yanlış bir doğruyu götürüyorduö? Bizde dört doğru bir yanlışı götüremiyor.  Bizim doğru ( ! ) genel müdür ne zaman gider sizce?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s