BİZ RUHSUZ MUYUZ?

Türkiye Kadın Voleybol takımımız Dünya Şampiyonasını sessiz sedasız kapattı. Çin, İtalya, Japonya, Hollanda, Sırbistan ve Amerika  son altı takım arasına kaldı.

Turnuva öncesi İlk dörtte yer alabileceğimizi düşünen benim gibi pek çok kişi, ikinci tur sonrası, erkenden evimize dönmüş olmanın hayal kırıklığını yaşıyoruz.

Bu dönüşün nedenlerini tartışıyoruz.

Oyuncu seçimlerinden tutunda liglerimizdeki yabancı sayısına kadar pek çok şey konuşuluyor.

Konuşulan şeylerden biri de oyuncularımızın isteksiz, yenilgiyi önceden kabul etmiş gibi “bitse de gitsek” tarzı oyunları. “Ruhsuz” demek  biraz ağır kaçabilir ama pek de “ruhla” oynadıklarını söyleyemeyiz.

Mesela ikinci turdan çıkmayı garantilemiş olmasına rağmen İtalyan oyuncuların Amerikalılar karşısında istekli ve arzulu oyunlarını görünce onlara hayran olmamak mümkün değildi. Yine aynı şekilde çıkmayı garantileyen Çin’in Rusya’ya şans tanımayan oyunu ( Rusya alsa Amerikanın yerine üçüncü tura çıkacaktı) Onları gördükçe “Bizde neden bunlar yok” diye düşünmeden edemiyorum.

Mesela elenen Brezilyalı oyuncuların gözyaşlarına ne diyeceğiz? “Efendim onlar bir puanla kaçırdıkları için ağladılar. Biz 4 puanla kaçırdık, ağlamaya gerek yok” mu diye izah edelim? Yoksa Brezilyalılar çok istekli ve  hırslı oldukları için mi ağladılar?

Bilemedim..

Bildiğim tek bir şey varsa biz buraya o ruhla hiç gelmemişiz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s