BU İŞİN SUÇLUSU KİM?

EVOLEYBOL sitesinde dilimiz döndüğünce aklımız yettiğince yazmaya çalışıyoruz. Bu mücadeleyi yıllarca Rahmetli EPİRDEN verdi. Şimdi Sayın Deniz ARSLAN veriyor ve bizler yorumlarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Vallahi bizim bu işlerde suçumuz yok. Varsa bile en masum olan biziz, bizleriz. Birileri bize mütevazi bütçelerle bir spor federasyonu nasıl yönetilebiliyormuş gösterdi. Biz   yapmadık!.
Birileri bize Türk Voleybol tarihinde ilk kez, birlik beraberlik ruhu ile olimpiyatlara nasıl gidilebileceğini gösterdi, biz kendimiz yapmadık!
Bir federasyon bütçesinin nasıl korunup kollanacağını birileri bize gösterdi, biz yapmadık ?
Birileri 60 yıllık tarihinde devasa tesisler yapılabileceğini, o devasa yatırımlara rağmen sportif başarıların da yakalanabileceğini bize gösterdi , biz yapmadık ?
Bugün tel tel döküldüğümüz dünya kupasında sıralamasında 6.lığa kadar biz mi yükselttik?
Peki 13.lüğe biz mi düşürdük?
İyiyle kötünün, başarıyla başarısızlığın farkını biz mi ortaya koyduk ?
Bu gün en üst liglerini yayınlatamazken o gün eski adıyla bölgesel lig ve 3.lig maçlarının bazılarını naklen yayınlanmasını biz mi sağladık?
Kapı kapı sponsor arayacağımıza sponsorların birbirleri ile yarışmasına biz mi neden olduk ?
Vallahide billahi de her şeyi siz yaptınız. En başta suçlu Erol Ünal KARABIYIK’tır! Bize bu işin birlik beraberlik ve ekip ruhu ile başarılabileceğini gösterdiği için.
Akabinde Özkan MUTLUGİL ve Akif ÜSTÜNDAĞ. Bu işi bizde başarabiliriz yanılgısına düştüler ama olmadı.
Biz bu sayfalardan yazarken, anlatırken bazılarının bir kulağından girip diğerinden çıkıyordu .
Onlarca siyasi ve bürokrat Erol Ünal KARABIYIK’tan usule uygun olmayan isteklerde bulunmuş ve kendisi nazikçe ret etmişti diye.
En son, dönemin spor bakanı yine usulsüz bir istekte bulunmuş ve Sayın KARABIYIK tarafından reddedilmişti. Maalesef akabinde voleybol için kara günlerin başlangıcı olmuştu.
Sayın Deniz ARSLAN’a konuşan bir Antrenör “TORPİL DUVARA TOSLADI “  demiş. Ne demek istemiş Sayın hocamız? Torpil için TDK sözlüğü “ Savaş gemilerinde su altı silahı olarak kullanılan büyük bomba, torpido “ diyor. Ya da ‘Bir kimseyi kayırma işi, kayırıcı’ olarak açıklamış.
Zaferden zafere koştuğumuz yıllardan torpille Milli takıma oyuncu seçildiği günlere geldik. İşte bu kadar basit. Bu ülkedeki bazı güçler Ulusal milli takıma torpille oyuncu ya da çalışan alınabileceğine kanaat getirmiş, Deniz bey ve bazı spor insanları tarafından bu görüşün kabul gördüğü tespit edilmiş. Hakkımızda hayırlısı olsun .
İlginizi çekeceğini düşündüğüm bir konu daha var; Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde şampiyonlar kupası maçları oynandı ve maalesef boş tribünlere oynandı. Bu sorun ile ilgili bir spor programının sunucusu TVF nun asbaşkanı ile konuştu. Mümkün olduğunca açıklamalarını yazmaya çalışayım.
Bu nedense erkek maçlarında dolmuyor. Ama bayan maçlarında doluyor. Şimdi göreceksiniz 30 ekimde bayan maçlarında göreceksiniz bu salonu,  bu salon almayacak, yani gelen seyirci sığmayacak. Nedense bu ülkede voleybolun tek taraflı olduğu düşünülüyor. Hep bayan tarafı destekleniyor. Erkek tarafı fazla desteklenmiyor .Ama erkek tarafının da müthiş bir desteği var.
Şimdi bu ifadelerden ne anladığınızı merak ediyorum . Erkek tarafı fazla desteklenmiyor muş ama aynı zamanda müthiş bir desteği varmış. O nedenle Anadoluya açılmışlar vs. vs. Bana inanmıyorsanız lütfen aşağıdaki linki izleyiniz.
Şimdi biz hangisine yanalım. Ülkede voleybolun sorunlarını tespit etmek ve onları çözmekle görevli Federasyonu yönetim kurulunun asbaşkanının verdiği yanıta mı, yoksa artık bu cevabı verme sırasının bu asbaşkana kadar geldiğine mi?
Taktiri size bırakıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s