HASAN UĞUR EPİRDEN BİR MARKADIR

Kendisinin köşe yazarı olarak yazdığı Voleybolx sitesine ‘Gültepenin suçu ne?’ başlıklı bir yazı yazıp Voleybol Federasyonunun antrenörlüğünü yaptığım takımıma yaptığı haksızlığı anlatmıştım.

Yazıyı köşesinde yayınladı.

Voleybol Federasyonu her zaman yaptığı gibi ‘Ben yaptım, oldu’ diyerek konuyu kapatmak istemiş ama o peşini bırakmamıştı.

Bir kaç defa yazıştık. ‘Yazı dilin çok güzel, akıcı. Bir solukta okuyorum. Neden sürekli yazmıyorsun?’  diye sordu. Sonrası geldi.

Yıllarca beraber çalıştık.

Bir çok yazıda benden övgüyle bahsetti. ‘Veliahtım Deniz Arslan’ diyerek beni onore etti. https://evoleybol.com/2017/03/16/voleybol-basini-uzerine-hasan-ugur-epirden/

Gerek ülke voleybolunun gerekse de ülkenin genel gidişatından memnun değildi. Bu konudaki fikirlerini sık sık sitede dile getiriyordu.

Epirden Beach Volleyin 25. yılında yaptığı Manavgat Turnuvasında beraberdik. Federasyonun plaj voleybolu  ekibin sürekli olarak Epirden Plaj voleybolunu sabote etmek istediğini, yeni yerler bulma çabası yerine sürekli Epirden turnuvalarının yapıldığı yerleri kapmak istediğini kızarak anlattı. ‘Sürekli benden kopya çekiyorlar. Yeni yerler bulmak yerine kolayına kaçıp benim turnuva yaptığım yerleri almak istiyorlar. Plaj voleybolunu geliştirmek yerine baltalıyorlar’ diyordu.

Bu yoğun kaygı ve stres şeker hastalığı ile bir araya gelince kalbi dayanamadı ve tam bir yıl önce aniden aramızdan ayrıldı.

Bu gün ölümünün 1. yıl dönümü.

Voleybolda sporculuk, antrenörlük, yöneticilik, 2. dönem Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu ve aynı zamanda Eğitim ve Plaj Voleybolu Komiteleri üyelikleri yaptı.  Epirden ayrıca Milli Takımlar Kafile Başkanlığı görevinde de bulundu.

Evoleybol yaşadığı sürece biz kendisini unutmayacağı, unutturmayacağız.

Hasan Uğur Epirden Türk voleybolunda bir markadır öyle yaşamaya devam edecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s