SEZON BAŞLAMADAN AMAN DİKKAT!

Bu günlerde pek keyfimiz yok.

Dolar, Euro, ekonomi konuları her şeyin önüne geçmiş durumda.

Paramız, maaşımız, birikimimiz eridi..

Açıkçası hal durum böyleyken ne bir şey yapasım geliyor ne de bir şey yazasım.

Bunu önceden görüp ligden çekilen, katılmayan, haklarını satan takımlar oldu. Yerlerine yenileri dahil oldu ama ‘piyasa’ böyleyken neler olacak hep beraber göreceğiz. Umuyorum ki takımlar da bunu böyle görüp tedbirlerini almış olsunlar. Çünkü hesapsız kitapsız para saçan takımların sezon ortasında patlayacağını düşünüyorum.

Bu durum ( kriz demek istemiyorum)  karşısında Federasyona düşen bu konularda bir tedbir almak, takımları denetlemek, sezon ortasında oyuncuların mağdur edilmemesi konusunda tedbirler almak, gerekirse takım yetkilileri ile toplantılar yaparak Voleybolun bu süreci mümkün olan en az hasarla atlatmasını sağlamaktır.

‘Takımlar kendileri planlama yaparlar’ demeyin çünkü pek çok yeni takımın yöneticileri baz menajer ya da bu işten nemalanan insanların dolduruşu ile kaldıramayacakları bir yükün altına giriyor, hayali paralarla kontratlar yapıyor, sezonun ortasında da kapatıp gidiyor. Geçmiş sezonlarda bunun pek çok örneğini gördük.

Bu sezon da bunların böyle olmaması adına şimdiden, sezon başlamadan tedbirlerin alınması şart. Bir dost olarak şimdiden uyarmış olalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s