ALLAHIM!! FİNALDEYİZ!!

Kadın Milli Voleybol takımımız, Dünya Milletler liginde fırtına gibi esmeye devam ediyor. Finallerde Amerika ve Sırbistan’ın olduğu  en zor gruba düşmüştük. İlk maçı ABD ile oynadık. 2-0 öne geçtiğimiz maçı, bu sezon oynadığımız bir çok maçta olduğu gibi, yine 3-2 verdik.

En önemli oyuncusu Mihajlovic olmadan karşımıza çıkan Sırbistan karşısında da 2-1 öne geçip son darbeyi vuramadık.  Uzatma setinde zorda olsa 3-2 yenerek son maçın sonucunu beklemeye başladık. Son maçı Sırbistan 3-2 alsa tüm takımların puanları ve aldıkları-verdikleri set sayıları da eşit olacağı için iş çok ince hesaplara kalacaktı.

Komplo teorileri devreye girdi;”ABD maçı Sırbistana verecek!” denildi. Ama korkulan olmadı. ABD, maçı 3-0 alarak gruptan lider çıkarken biz de ikinci olarak diğer grupta Hollanda ve Çin’i rahatça yenen Brezilya’nın rakibi olduk.

Brezilya ile Milletler liginde Ankara’da oynadığımız maçı 3-1 kaybetmiştik. Psikolojik üstünlük onlardaydı.

Maç dengeli başladı. Bu denge alınan karşılıklı sayılar ile setin ortasına kadar değişmedi. İkinci teknik molaya 16-14 önde girdik
Maç 20-17 iken Edanın üçlü bloka karşı harika smaçı ile durum 21-17 oldu. 22-19 da Melihan’ın smaçına blok geldi.
Guidetti mola alarak takıma nefes aldırmak istedi ve mola dönüşü Meryem Boz’un 3 metre gerisinden harika smaçı ile durum 23-20 oldu.
Gabinin hücumu dışarı gidince durum 24-20 oldu. Sonra arka arkaya üç hücumu değerlendiremedik. “Tam Eyvah, geliyorlar” derken son hücumu onlar dışarı attılar. İlk seti almıştık.
İkinci sete Cansu Özbay’ın servisleri ile 4-0 öne geçtik. Brezilya ilk molasını erken almak zorunda kaldı ama dönüşümüz yine hızlı oldu ve ilk teknik molaya 8-3 önde girdik. Sonra teknik moladan döndük ama kafa olarak Molada kaldık. Brezilya arka arkaya sayılarla durumu 9-9 yaptı.
Gani bu sette parlayan Brezilyalı oyuncuydu
İkinci teknik molaya da 16-14 önde girdik.
Dönüşte Brezilya tekrar beraberliği yakaladı.
17. Sayıda oyuna giren Ebrar Karakurt ilk sayısını alarak 18-17 öne geçirdi. Tandara cevap verdi.
Yine son sayılara 21-20 önde girdik ama Tandara yine devreye girdi. 23-23’e kadar denge bozulmadı. Handenin son sayısı bloktan dışarı gidince derin bir ‘oh’ çektik. Artık 2-0 öndeydik.
‘Oh’ çektik çekmesine ama çok da derin bir “ohhh” sayılmazdı. Çünkü bu sezon oynadığımız kritik pek çok son seti alamadık. Maç hep uzatmaya gitti.
Totem yapıp son seti izlemiyorum şu an. Daha doğrusu totemden değil, kalbimin dayanamayacağını düşündüğümden.
Seti Facebook takipçilerimiz Muammer Dedeoğlu ve Nilüfer Kök Karaman hanımın bir paylaşımımızın altına yaptığı yorumlardan takip ediyorum.
10-8, 13-8, 16-12, 22-18 ve ‘az kaldı’ demişler.
Allahımm.
Zaman geçmiyor!!
Bir türlü yeni yorum yazmıyorlar. Ben de “Televizyonu açarsam büyü bozulur” diyerek açmıyorum.
NİLÜFER KÖK KARAMAN” Bitti❤️❤️❤️👏👏👏” demiş.
ÇOK ŞÜKÜR FİNALDEYİZ!!
Gümüş Madalya garanti. Ama Altın için ya Çin ya da ABD ile yarın kapışacağız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s