Çocuklar ortada, Veliler İsyanda; BURSA’DA NELER OLUYOR?

Hepinizin yakından takip ettiği gibi, Sultanlar ligini beşinci sırada bitiren  AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımı, haklarını CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyespor’a devretti.

Konuşulan çeşitli meblağlar var. Lig devir hakları bedeli, oyuncu alacakları ve aracılara ödenen paralar da dahil 4 trilyona yakın bir para ile bu işin bittiği söyleniyor.

Kulüp neden kapandı?

Rivayetler muhtelif. Neredeyse Vakıfbank ve Eczacıbaşı kadar bütçeye rağmen ortada beşincilikten öte derecelerin olmaması ve biriken borç yükü.

Kasım 2017 de istifa eden/ettirilen Başkan Recep Altepe‘nin yerine gelen  yönetimin bu nedenle Bayan Voleybol şubesini kapatma kararı aldığı söylendi. Bu kararın da CEV Cup finalinden hemen önce takım oyunculara ‘Bu sizin son maçınız’ diye deklere edildiği, bu nedenle oyuncuların ilk maçta Yunan Olimpiyakos’u deplasmanda yenmelerine rağmen sahalarında yenildikleri iddia edildi.

Orada değildik, bilmiyoruz.

Bu borcun nasıl oluştuğu ile ilgili de camiada bir başka iddia konuşuluyor; birileri transfer edilen oyuncuları çok fazla paraya göstererek kulüpten para tırtıkladı. Yani aslında ederi 1 lira olan oyuncuyu güya 3 lira göstermişler! Bunu gören yeni yönetim de neşteri vurmuş!

Bazılarının ise başka bir iddiası var. Onlara göre muhafazakar çevrelerin Voleybol’a bakış açısı en önemli kapatma sebebi. İddialarını şu şekilde destekliyorlar. ”’Kadın takımı çok zarar ediyordu, tasarruf için kapattık’ diyenler, Efeler Ligi’ne yükselme iddiası olan bir erkek  takımı için parayı nasıl buldu? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!‘ diye sormazlar mı?”  ( http://www.voleybolunsesi.com/content.php?cid=09&id=37436&topic=2 )

Her neyse…

 

Olan oldu ve ortada tek bir sonuç var.  Kendi resmi sitesinde  ”Bursa iline ve Türk Milli sporuna yetenekli sporcular kazandırmak, çocuklarımızın sosyalleşme sürecinin önemli bir boyutu olan sporsa fiziksel yeterlilik, ekip ruhu, disiplin, taktik ve strateji uygulamaları ve en önemlisi başarabilmeyi öğrenmekle özgüven aşılanmasının sağlanması Voleybol branşımızın genel amacını oluşturmaktadır”  diye yazan bir kulüp çat diye kapıya kilidi vurdu.( http://www.bursabbspor.com/branslar/voleybol )

Peki oynayan oyuncular? Büyükler her biri bir takıma dağıldı.

Küçükler? Onlar ortada kaldı.

Üstelik başarıdan başarıya koştukları bir sezonun sonunda.

BD505323-BE59-482C-8C9C-B23422054BA5

Alt yapılarda oynayan oyuncuların velileri kamuoyuna bir açıklama yapmışlar. Kızı Büyükşehir Belediyesporun alt yapısında oynayan, kendisi de eski bir voleybolcu olan Şenol Yurtsever bize de gönderdi”’

Bursa büyükşehir belediye spor bayan voleybol takımı satıldı.
2 kez Avrupa şampiyonu olmuş ve defalarca yurt dışında bizleri temsil etmiş kızlarımız, Belediyespor bünyesinden uzaklaştırıldı ve Aydın belediyesine (CHP li belediyeye) SATILDI.
Çok merak ediyoruz bu kızlarımızın hayallerini, emeklerini, geleceklerini siz nasıl sattınız???
Alt yapıdan yüzlerce küçük kızımız geliyordu, o minik kızlarımızın hayali ablaları gibi başarılı olmaktı. Onların madalyalarına, kupalarına bakıp hayaller kuruyorlardı.
Büyükşehir salonundan Avrupa şampiyonluğu resimlerini bile indirttiniz, hepsi bizim belediyemizin çocuklarının resimleriydi. BU NEYİN KİNİ BÖYLE!!!!
Soruyorum şimdi ,hangi birinin vebalini ödeyeceksiniz?
Bunca yıl çalışmış emek vermiş Avrupa şampiyonu olmuş kızlarımızın mı?
Bu çocukların hayalleri emekleri,zamanları sizin tarafınızdan satıldı,özel okullardan aldıkları tam sporcu bursları yandı.Bunların parayla değeri ölçülürmüydü.
Devletin spora,sporcuya bu kadar imkan sağlayıp değer verdiği zamanımızda,yerel yöneticilerimizin spora bakışı böylemi olur.
Liyakat sahibi olmayan,spor kültüründen yoksun bu insanlara bu yetkiyi kim veriyor.
Yazıklar olsun size,şimdi bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz,siz düşünün.” diyorlar.

Kulüpten de bir açıklama olursa yayınlayacağımıza dair çağrımızı yeniliyoruz.

Mevcut durum bu…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s