SOLHAN NE İSTİYOR?

 

Geçen yıl Ankara’da Efeler ligine yükselme mücadelesinde izlediğim Bingöl Solhan spor ile ilgili şunları yazmıştım ;( https://www.google.com.tr/amp/s/evoleybol.com/2017/07/19/solhan-nerede-voleybolla-ilgisi-ne/amp/)

“Solhan nerede?’ diye sorsam kaç kişi doğru cevabı verebilir?

Peki, ”Solhan’da Voleybola müthiş ilgi var’ desem şaşırır mısınız?

Ben gördüğümde şaşırmıştım. Ankara’da Efeler ligine yükselmek için oynanan yarı final maçlarında, mücadele eden 1. lig Erkek takımları arasında  Solhanspor  takımı da vardı. TVF Erkekler 1. lig B grubunu üçüncü sırada bitirip playoff için gelmişlerdi. Ama yalnız gelmemişlerdi. Diğer takımlara kıyasla arkalarında büyük bir seyirci topluluğu vardı.

O gün Palandöken Belediyeyi 3-0 yenip yarı finale iyi bir başlangıç yaptılar ama sonra kendilerinden çok daha büyük yatırım yaparak buraya gelen Konya ve Jeopark Kula’ya yenilip elendiler.

Bu arada Googledan bakmayanlar için kısa bir bilgi verelim. Solhan, Bingöl ilinin  33.000 nüfuslu, kalpleri voleybol ile dolu insanların yaşadığı küçük bir ilçe. Umarım bu sene de gereken sponsor desteğini bulur ve o insanlara güzel maçlar izletirler” demiştim.

Tam da dediğim gibi bu sene de Efeler ligi için playof oynadılar. Efeler ligine yükselen Arhavi Belediye ve Tokat Belediye ile oynadıkları maçları kılı kılına 3-2 kaybedip Efeler liginin kapısından döndüler.

Takipçileri arasında olduğum sayfalarında, genç başkanları Ferhat Sönmez ile yaptıkları röportaj videosunu izledim. Başkan orada tüm Bingöllülere ‘Biz sadece Solhan’ın değil, tüm Bingöl’ün, hatta bölgenin takımıyız. Lütfen herkes taşın altına elini koysun’ diye sesleniyordu. Öyle efendi, öyle temiz bir duruşu, kelimeleri güzel seçip etkileyici konuşması vardı ki, açıkçası böyle insanların camianın içinde bulunmasına sevindim.  Malum pek çok kulüpte mafyavari tipler yönetimdeyken böyle temiz insanlara hasrettik.

Biz de ‘Evoleybol olarak taşın altına elimizi koyalım’ dedik.

Başkan Öncelikle bu genç yaşta büyük bir yükün altına girmişsiniz. Sizi tebrik ediyorum’ dedim.

Artık pek genç sayılmayız hocam. 31’i devirdik’ dedi.

Ne kadar zamandır Başkanlık yapıyorsunuz?’ dedim.

Ben  zaten 12 yıldır Solhan’da Rehber Öğretmen olarak öğretmenlik yapıyorum. Gençlerin çoğu benim öğrencim. Hep doğru hedef belirlemeleri için öncü olmaya çalıştım. Bir kaç gencimizi doğru hedefe ulaştırabilirsek bu iş bizim için yük değil büyük bir tat olacaktır. Kulübümüzün beş yıllık bir geçmişi var. Bu süreçte farklı pozisyonlarda gönüllü olarak görev aldım. Bir önceki sezon takımın genel menajeriydim. En büyük destekçimiz olan Solhan Belediye başkanımız Abdülhakim Yıldız beyin desteği ve bu işi beraber yapmamızı istemesi ile bu işe giriştik. ‘ dedi.

‘Sponsorunuz yok mu?’ dedim

Arıyoruz. Belediye başkanımız sağ olsun, bize elinden gelen desteği veriyor. Genç bir kulüp olmamıza rağmen duruşumuzla, yaptıklarımızla ve amaçlarımızla Voleybol camiasında kabul gördük. Hedefimiz bu camiada kalıcı olmak. Maçlarda salonumuzu dolduran 3000-4000 taraftarımızla Türk Voleybolunun gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. Bununla beraber amaçlarımıza ulaşabilme, bu bölgedeki gençlere doğru şeyler yaptırabilme adına da gerek voleybol camiasından gerekse işadamlarından bize destek vermelerini istiyoruz, bekliyoruz.’ dedi.

Başkan  Evoleybol olarak elimizden gelen tek şey yazmak ve duyurmak. Biz bunu yapacağız. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Takipte olmaya devam edeceğiz’ dedim

İnşallah bir gün sizleri burada misafir ederiz ve çalışmalarımızı yerinde görme imkanınız olur‘ dedi.

Vedalaştık.

Solhan güzel şeyler yapıyor.

Solhanspor, Doğu’da bir yıldız gibi parlıyor. Umuyorum o bölgeden çıkmış ve o bölgeye hizmet etmek isteyen iş adamları bu yolda onlara gereken desteği verir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s