İYİ Kİ VARSIN SEMİH HOCAM

Ülkenin içinde bulunduğu durum malumunuz. Okuyan, bilen,  gören, farkında ve görüyor.

Burası bir spor sayfası olduğuna göre onlara hiç girmeyelim. Spor yönünden gidişat farklı mı? Ne yazık ki değil. Spordaki başarılarımızı milyon Euro verdiğimiz yabancılarla ya da devşirip adını değiştirdiklerimiz ile elde ediyoruz. Bunu dile getirdiğimizde de  Avrupa Şampiyonu olduk kardeşim! Daha ne istiyorsunuz?’ diyen yöneticilerimizin ve  yalakalarının Sporu bilmiyorsunuz’ ithamları ile karşı karşıya kalıp umutsuzluğa gömülüyoruz.

Zaman zaman ‘Acaba zamanın gerçeklerine ayak uydurmakta zorluk mu çekiyorum? Bu başarılar yabancı olmadan olamaz mı?’ diye düşünmedim değil. Malum ben de dahil pek çoğumuz ‘salla başı al maaşı’ işe gidip geliyoruz. Bir şeyler yapmak yerine bir şeyleri yapanları ”Kesin şöyle çıkarı vardır’, ‘Ünlü olmak için yapıyor’, ‘Canım ona da başarı mı diyorsunuz Allah aşkına!’..vs vs’ gibi kıskançlık, haset dolu cümlelerle küçümsemeye  oturduğumuz yerden, kıçımızı kaldırmadan kötülemeye çalışıyoruz.

Allah’tan herkes bizim gibi değil!

Çalışıp çaba gösterenler de var. Bunlardan biri Çanakkale’nin Biga İlçesi, Karabiga Beldesinde Karabiga Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda Beden Eğitimi Öğretmeni Semih Eryamanlı. 

Biga İlçesinde görev yapan güzel insan, müzisyen ve bisiklet sporu ile uğraşan  Doktor arkadaşım, Ahmet Zeren’in aşağıdaki paylaşımı sayesinde haberdar oldum;’ Bir süredir düşünüp de yazma fırsatı bulamadığım düşüncemi dostlarla paylaşmak istedim. Fenerbahçe Basketbol takımı Euroleague’de geçen yıl şampiyon oldu. Oldu ama ben bir Fenerbahçe’li olarak doğrusu çok mutlu olamadım. Parkeye çıkan ilk beşte değil, ilk 10 da  bile bir tane ülkemde yetişmiş bir basketbolcu yer alamıyorsa sinmiyor içime bu. Finalde yendikleri Olimpiyakos’un Spanoulis gibi star oyunculara sahip olduğu bir ortamda bu başarı bana çok da anlamlı gelmiyor. Sadece Fenerbahçe’nin basketbol şubesinin 25 Milyon Euro bütcesinin olduğu bir noktada alt yapıya ayrılan parayı merak ediyor insan. 

Nereye geleceğim?

Yaşadığım yer Biga’ya bağlı bir belde olan Karabiga’da beton sahada 20 tane kız mevcudu olan bir okuldan 10 tanesini alarak yetiştiren okullar düzeyinde Turkiye’nin en büyük kolejlerini eleyerek yıldızlarda Türkiye 1.si çıkaran bir alt yapı dehasında söz etmek istiyorum. Bu yetenekli basketbol koçu Semih Eraymanlı hocamız halen Biga İçdaş Spor Kulübünde yıldız kızları yetiştiriyor. Ve öğrencileri halen U13 Kızlar Türkiye Şampiyonası finaline katılma hakkı elde etmesinin ötesinde Avrupa Şampiyonu olan Fenerbahce’nin yıldız kızlar takımıyla oynadıkları maçı uzun sure başa baş götürmelerine rağmen son dakikalardaki ufak hatalardan dolayı 5 sayı farkla kaybettiler.

Mücadeleleri devam ediyor. İçdaş kazanmaya devam ediyor. Belki de bir derece gelecek. Ama bir gerçek var ki Biga basketbol alt yapısında bir ekol olma yolunda hızla ilerliyor. Bir tarafa 25 Milyon Euro ile neredeyse basketbolcularının tamamı ithal bir şampiyon takımı koyun diğer tarafa da ögretmen maaşıyla bu ülkede gerçek başarılara imza atan bir alt yapı teknik adamını. Kime sahip çıkmalı? Eğer böyle hocalarımıza maddi manevi sahip çıkarsak bu ülke sporda büyük başarılara imza atacaktır.
Ben Semih Eraymanlı hocam ve emeği geçen Mehmet İrfan Zeren abim ile tüm ekibi ve sporcularımızı ve onlara destek veren ailelerini ayakta alkışlıyorum. Hakkettikleri noktalarda olmalarını yürekten diliyorum.
‘diye paylaşmış.

Semih hoca bu sene de; İçdaş Spor Kulübü ile, U15 Kızlar Çanakkale Şampiyonluğu , Marmara Grup Birinciliği, Anadolu Yarı Finalleri Türkiye Şampiyonasına Katılma Başarısı ve  Anadolu Yıldızları Çanakkale Karması ile yine Türkiye Şampiyonasına katılma başarısı elde etmiş.

Yetmiyorsa aynı hocanın yine bu takımla 2012 de Türkiye Şampiyonu olduğunu da ekleyelim o zaman

Çanakkale Yılın Antrenörü ödülünü alan Değerli hocama biz de Evoleybol ailesi olarak çocuklarımıza, sporumuza yaptığı katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

İyi ki ülkemizde böyle öğretmenlerimiz var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s