SIRPLAR VURDU, ECZACI VE VAKIF MUTLU OLDU: 2-3

Sırbistan-Türkiye maçını izliyorum. Aslında izlemiyorum kahroluyorum.

Güya Türk sporunu geliştirme stratejisi ile kurulan ama Hande Baladın ve Meliha İsmailoğlu’nu kenarda  yedek oturturken, Sırp Boskovic’le 28 sayıyı  kafamıza kafamıza vurdurtan Eczacıbaşı yönetimini, 16 sayı ile oynayan Rasic’e Devletin kasasından milyonlarca Euro verirken artık oynamayı unutan  Melis Gürkaynak’ı, Ebrar’ı dostlar alışverişte görsün diye kadroya alan Vakıfbank yönetimini tebrik ediyorum.

Elinize kolunuza sağlık! Umuyorum mutlu olmuşsunuzdur. Ne de olsa oyuncunuz çok iyi oynadı.

Türkiye’nin parası ile Türk gençlerini ezdiren yönetiminizin de mentalitenizin de, düşüncenizin de……

Yazık bu Türk gençlerine be. Vallahi yazık.

Ellerinden geleni yaptılar. Ama bu kadar oluyor işte. Oynamazsa nasıl tecrübe kazanacak? Oynamazsa nasıl pişecek? ‘Artık ben bu ligde mücadele edemeyeceğim’ deyip kapanan   Seramiksanda Sezon boyunca forma şansı bulan Meryem Boz 21 sayı aldı. Demek neymiş? Oynayınca olabiliyormuş

Kimse bana ‘Efendim yabancılarla mücadele edip kazansınlar’ hikayeyi okumasın. Kaç milyon euro ödendiği belli olmayan Kim dururken Meliha mı oynatılacak? Boskovic dururken Hande’mi oynatılacak?

Şimdi bir iki yağdanlık çıkıp ”Efendim hande smaçör, Boskovic Pasör çaprazı’ hikayesi yazmasın. Sizin kadar biz de anlıyoruz, biliyoruz.

Maçı falan yazmıyorum kardeşim.

Kızlarımız çıktılar, çatır çatır mücadele ederek, ellerinden geleni yaparak Sırbistan’ı Sırbistan’da yenebilecek bir maç oynadılar. 2-1 öne de geçtiler. Ama takımlarımızda pişen Boskovic’i, Rasic’i, Mihajlovic’i geçemediler. Canları sağ olsun.

Biz kendi kızlarımızla gurur duyduk.

Umuyorum Eczacıbaşı yönetimi, Vakıfbank yönetimi, Türkiye voleybolunu yabancı cennetine çeviren, adının başında ‘Türkiye’ olan Voleybol federasyonu da Sırplarla gurur duymuştur.

Sultanlar liginde yapmıyorsanız, birinci ligde yabancıları kaldırın bari. Kaldırın ki Türk oyuncular oynama şansı bulsun, 80 milyon Türk ve 4 milyon Suriye’linin yaşadığı bu ülkeden belki bir Boskovic çıkar.

Biri ‘Yerli ve Milli’ mi demişti?

Güldürmeyin beni Allah aşkına!

 

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s