NE YALAKAYIZ, NE DÜŞMAN

“Deniz hocam; Milli takım galip geldikçe sizin moraliniz bozuluyordur” diye gülücüklerle süslediği bir mesaj atmış.

“Moralimiz niye bozulsun hocam?” diye cevapladım.

”Öyle ya Guidetti’yi geçen sene yerden yere vuruyordunuz. Haliyle Federasyonu da” dedi.

Geçen sene şimdiki adıyla Milletler ligi, geçen seneki adıyla World Grand Prix’te Ankarada oynadığımız maçlarda aldığımız kötü sonuçlar sonrasında Milli takım için bir kaç yazı yazmış

https://www.google.com.tr/amp/s/evoleybol.com/2017/07/09/elestiri-yapmayalim-da-ne-yapalim-deniz-arslan/amp/

https://evoleybol.com/2017/07/08/questa-nazionale-mi-signor-guidetti-milli-takim-bu-mu-sayin-guidetti-deniz-arslan/

Orada “Guidetti‘yi istedik ve geldi diye hiç eleştirmeyelim mi?

Mesela Vakıfbankta kendi elinde yetişmiş olmasına rağmen oynatmadığı Pasör Çağla Akın‘da şimdi ne buldu da Milli takıma aldı? Çünkü  Çağla Akın gönderilip yerine Beşiktaş’tan Cansu Özbay Vakıfbank’a alınmıştı. Sırbistan maçında hemen tüm maç boyunca Çağla Akın‘ı oynattı, Belçika maçında kaybedilen ilk sette o oynadı. Sonra ikili değişiklikle Gamze Alikaya girdi ve servisten üst üste sayılar alıp takımla da sinerji yakalayınca onu çıkaramadı ve maçı kazandık.

Şimdi ben de diyorum ki Gamze Sırbistan maçında oynasaydı sonuç farklı olur muydu? Ya da Dicle‘nin yerine giren Aslı Kalaç, Hande Baladin‘in yerine giren Meliha İsmailoğlu oynasalardı Sırbistan maçını alır mıydık? Ya da en azından biraz daha direnir miydik? Mücadele olur muydu?

Belçika, takım oyunu oynayan, mücadele eden, atla an, zıplayan istekli, arzulu bir takım. Ama öyle göze batan bir tane yıldız oyuncuları yok.

Hatta ligimizde ilk dört takımda oynayabilecek kapasitede tek oyuncuları dahi yok! Çok zorlarsan 6 numara Leys, 9 numara Aelbreht ve 17 numara pasör Devir “eh işte” denilebilecek oyuncular. Yani öyle ahım şahım bir takım değil. Dolayısıyla Belçika maçını kazanabileceğimizi bilmek için  müneccim olmaya gerek yok. “ demiştim

Bana onları hatırlatıyor.

Eleştiriler yerini buldu mu? Buldu

Bu sene Guidetti tüm sezon boyunca oynamış, formda oyuncular seçmeye özen gösterdi. Şu ana kadar da oynadığımız yedi maçın altısını kazandık. Hele Amerika ile orada oynayıp 3-2 kazandığımız maç göğsümüzü kabarttı.

Nazar değmesin.

“Hocam; biz Milli Takım ya da ülke düşmanı mıyız? Gerektiğinde tabii ki eleştireceğiz, gerektiğinde de öveceğiz. Niye hep at gözlüğü ile bakalım ki?” dedim.

Ülkemizde insanlar hep taraf olmaya alışmışlar/alıştırılmışlar. Gazeteler, yazarlar, televizyonlar hep bir tarafa çalışıyor. İyi yapsa övüyor, kötü yapsa suçu başka tarafa atıp yüne övüyor!

Hal durum böyle olunca insanların da bizim böyle olduğumuzu düşünmesi normal.

Şunu bir kez daha belirtmek isterim ki; biz ne bir tarafın yalakasıyız, ne de bir tarafın düşmanıyız. Ülke sporumuzu geliştirmeye çabalamak dışında hiç bir amacımız da yok

Bu da böyle biline!

1 Comment

  1. Kadın voleybolu türkiyenin klüplerde ve milli takımlarda yüz akı olan tek spor dalıdır….bunun en büyük sebebide fedakarca görev yapan türk altyapı antrenörleridir..kimse bu başarıyı kimseye maletmeye çalışmasın dün ataman güneyligil i getirmeye çalışanlar bugün guidettiye şakşakçılık yapıyorlar..türkiyede başarılıysan varsın..kırk yıl sırtında taşırsın bir gün indirirsen senden kötüsü olmaz………onun için ittirsin gitsinler

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s