ELEŞTİRMEYELİM Mİ? PEKİ ÖVSEK AYIP MI OLUR?

Volleyballife diye paylaşımları, oradaki yorumları ve zaman zaman yazıları severek takip ettiğim bir facebook sayfası var. Orada bir paylaşımda sevgili Ali E. Can bir yazı yazmış. Diyor ki ”Guidetti milli takımın başına gelsin” diye bağıranlar adamın ilk hatalarında demediklerini bırakmamışlardı, Şimdi tekrar övücü yazılar yazıyorlar. Açıkçası onların voleybol bilgilerine değil sevgilerini tercih ederim. ”Bana kalırsa Guidetti’ye gelene kadar bir çok koç vardı ama adam geldiyse de ona zaman vermeli” dedim halen de diyorum….’ demiş.

Açıkçası biraz da üstüme alındım. Çünkü ‘Guidetti başa gelsin’ diye bağıranlardan biri de bendim. Gelince de Federasyona teşekkür yazısı yazmıştım. ( https://evoleybol.com/2016/12/28/federasyona-tesekkur-ediyorum-kafama-ne-dustu-deniz-arslan/

Çünkü Ferhat Akbaş ve Onur Çarıkçı hoca zamanında Milli takımlar staj yeri gibi olmuştu. Neyse ki Ferhat Akbaş daha fazla tecrübe kazanmak için Romanya’da Bükreş’in yolunu tuttu, orada iyi bir sezon yaşayıp Şampiyon oldu. Hoş Romen ligindeki voleybolun düzeyine hiç girmeyelim ama en azından ilk antrenörlük deneyimi için iyi bir başlangıç.

Onur hoca Milli takımlar alt yapısının başından ayrıldıktan sonra Samsun Anakent’e yardımcı Antrenör olarak gitti. Paranın gücü ile elde ettiğimiz derecelerle ‘Dünyanın en iyi ligi’ olduğumuzu iddia edyoruz ya, Dünyanın en iyi liginin alt yapısındaki hoca oradan ayrıldıktan sonra iş bulmakta sıkıntı çekiyor!

Geçelim bunları..

Sonra Guidetti geldi ve geçen sene World Grand Prix te felaket bir kadro tercihi yaparak Milli Takımı averaj takımı haline getirdi. Ankara’da oynanan maçlarda tribündeydim. Felakettik.

https://www.google.com.tr/amp/s/evoleybol.com/2017/07/08/turkiye-sirbistan-macinda-ne-vardi-ne-yoktu-deniz-arslan/amp/

Hatta maç yerine kebapçı yazısı yazdım ( https://evoleybol.com/2017/07/10/voleybol-maci-yerine-cigerci-yilmazi-neden-yazdim/ )

Tarihimizde olmayanı oldurdu ve Tayland gibi bizden çok daha düşük seviye takımına yenildik hem de ezilerek;3-0

Biz de eleştirdik! 

Eleştirmeyelim mi? Evet Tayland çok güzel bir ülke. Bir kaç defa gitmişliğim de var.  Ama  giderken Gültepe kültürspor’u götürsem en azından bir set alırdım.

Peki geçen sene öyle bay Guidetti’nin ‘Patron benim ha!‘ diyerek keyfine göre kurduğu o kadrodan kim kaldı?  Hani bizim altyapımızı yapacaktı o kadrodan? Peki nerede Fatma Yıldırım, Çağla Akın, Ezgi Dilik, Bahar Toksoy, Hande Baladın, Polen Uslupehlivan, Dicle Babat?

Bay Guidetti baktı ki post o kadar ucuz değil. Burası da dingonun evi değil. İnsanlar görüyor ve eleştiriyor.

Sonra ne oldu? Bu sene biraz daha adilane, oynayan, dormda olan oyuncular alındı.

Netice ortada!

Anlatmaya gerek yok!

Yani özetin özeti sevgili Ali E. Can; gerektiğinde öveceğiz, gerektiğinde eleştireceğiz de. Bu ülke hepimizin. Bu takım da bizim Milli takımımız.

Ama eleştirirken de, överken de şirazeyi kaçırmamaya dikkat ediyoruz. En azından kendi adıma öyle yapmaya gayret ediyorum.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s