OKU!! Denmişti Sana Ama….

Düzen tarafından ezilmeyi gururuna yediremeyip eyleme geçmek istiyorsun, fakat çapın yetmediği için rezil oluyorsun.. Gündeme dair yorum yapmak istiyorsun, lakin beceremeyip .ıçıp batırıyorsun.. Küreselcilerin zevk eğlencesi olmaktan şikayetçisin, lakin ne pezevengine atar yapabiliyorsun ne de sermayedarına!.. Ne muamelen takdir görüyor, ne de fedakarlığın!!..

3.dünya savaşının arefesinde miyiz, doların bu önlenemeyen yükselişi milli ekonomimizde ne denli büyük bir gedik açar, giderek artan vergi ve zam yükü altında daha ne kadar hayatta kalabiliriz, Suriyelilerden sonra Afganlar da biz vergi mükelleflerine bahşedilmeyen ayrıcalıklardan yararlanır mı gibisinden kritik hayati öneme sahip mevzularda muhabbet ederken; kayışların kopuyor ve ölü fare kokusuyla esanslanmış nefret dolu salyalarınla saldırıyorsun!!..

Oysa ki tüm bu kaostan ve cehaletten uzak durabilesin diye “oku!” demişti sana yaradan.. Peygamberler ve kitaplarla hep aynı mesajı göndermişti sana; oku!!!!.. ama bu basit emri bile anlamadı senin mankafan!..

Düşmanına meydan okuman, hayvanların canına okuman, olur olmaz ortamlarda gazel okuman, hatalı da olsan her daim bildiğini okuman, içindeki lağımlaşmış kişiliği maskelemek için yalandan hikayeler okuman, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğun için bol bol maval okuman değildi kastedilen.. Tek birşey istemişti yaradan, o da “kitap” okuman!!!..

Oku ki; hayatına yön vermekten aciz, hatasını üstlenme cesareti bulamayan, zorluklarla başa çıkamayan, tembelliğinin üstünü “kaderimde bu da varmış” gibisinden ilahi bir kılıfla örtmeye çalışan sünepelerden olma diyordu baban!!.. Oku ki; schopenhauer’in “insanların kader dediği şey, genellikle kendi aptallıklarıdır” tespitindeki ahmaklardan olma diyordu anan!!..

Lakin anladım ki şaşmış senin pusulan!!..
Esir almış tüm iradeni, zihnine hükmeden o şarlatan!!..
Bu saatten sonra ne ben kurtarabilirim seni, ne yaradan ne de anan baban!!..
Müstahaktır sana, cehennemin kapısında sallan da yuvarlan!!..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s