VOLEYBOLDAN PODYUMLARA TRANSFER

Voleybol açık ara bu ülkede kadınların en çok tercih ettiği spor branşı.

2017 yılında Lisanslı kadın sporcu sayısı 166 bin.

İkinci sırada 128 bin ile tekvondo geliyor. Ülkemizde hemen her gün bir kadın öldürülüp üç kadın fiziksel şiddete maruz kaldığından, insanların neden tekvondoya rağbet ettiğini anlamak mümkün.

Peki ama neden voleybol bu kadar seviliyor, tercih ediliyor?.

Ülkemizin son yıllarda takım bazında en başarılı spor dalı olması bir yana bir başka sebebi daha var. Esasen kadınlar bir şeye çok rağbet ediyorsa bunun altında mutlaka ‘Güzellik’ ile ilgili bir şey aramak lazım. ki gerçekten de öyle. Voleybol hemen hemen tüm vücut kaslarının orantılı olarak gelişmesi yanında sporcunun düzgün ve sağlıklı bir fiziğe de sahip olmasını sağlıyor.

Hal durum böyle olunca güzel voleybolcu kızlarımız mankenlik, reklam ve dizi oyunculuğu sektörlerinden de ilgi görüyor. Bunlardan biri Eskişehir Anadolu Üniversitesi takımında şu an aktif sporculuk hayatını sürdüren Beste Arabacı.

Beste 2016 yılında yapılan Miss Turkey yarışmasında Türkiye’nin en güzel yirmi kızı arasına girdi. Orada ilk üç dereceye giremedi belki ama ajansların ilgisini çekti ve o zamandan bu yana da Black Swan ajansının kadrosunda.

Beste; seni tanımayan okurlarımız için bize birazcık kendinden bahseder misin?’ diye sordum.

‘Şu anda 22 yaşındayım. Voleybola Ankara’da fabrika Voleybolda başladım. Oradan da devam ettim. Şu an hem Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünde okuyorum hem de Üniversitemizin  1. ligdeki takım kadrosunda smaçör olarak oynuyorum’ dedi.

Peki nasıl başladı Modellik süreci?’ dedim.

Böyle bir ilanı gördüğümde arkadaşlarımla başvurup başvurmamak konusunda şakalaştık. Onlar da ‘Başvurmalısın’ diye ısrar edince başvurdum. Ama kimseye söylemedim. İlk 20 arasına girdiğimde aileme konuyu açtım. Beni desteklediler. Oradan yarışmaya gittim ama malesef ilk 3 arasına giremedim. Black Swan modellik ajansından teklif gelince  de kabul ettim’ dedi.

82067914-490C-4A2A-BE21-F941BAD759F1

‘Mankenlik mi voleybolculuk mu?’ dedim

İkisini de çok seviyorum. Beraber götürebildiğim yere kadar götürmek istiyorum. Şu an okulum da olduğu için pek de modelliğe zamanım kalmıyor ama ilerde ağırlık vermeyi düşünüyorum.’ dedi

‘Peki oyunculuk?’ diye sordum.

Bir kaç teklif oldu ama ben hiç bilmediğim bir şeye başlayıp yok olmaktansa önce eğitimini alıp sonra kendime ‘yapabilirim’ dersem başlamayı düşünüyorum.’ dedi.

‘Voleybol?’ dedim.

Voleybol hayatımda hep olacak. Zaten meslek olarak da bu yüzden Beden Eğitimi bölümünü seçtim’ dedi.

Hem Voleybolculuk kariyerinde hem üniversite hayatında hem de Modellik ve oyunculuk hayatında başarılar diliyoruz’ dedim.

Voleybolun bir faydası da ‘güzellik’ demiştik.

Daha fazla yazmaya gerek yok, her şey ortada 😉

C0D034D7-40D2-44D8-B84E-985574334B12

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s