FEDERASYON BAŞKANINI GÖREN OLDU MU?

4 Nisan 2018 akşamı Milliyet Gazetesinin  64. kez düzenlediği yılın spor kişileri ya da olayları ile ilgili anketleri sonucunda ödül almaya hak kazananların açıklandığı ve ödüllerini aldıkları bir organizasyon vardı.
TV 8 kanalında canlı olarak yayınlandı.
Değerlendirme sonuçlarına katılırız yada katılmayız ancak ödül almaya hak kazanan herkesi yürekten kutluyoruz.
Biliyorsunuz voleybol branşımızdan da hem yılın spor adamı, hem yılın antrenörü hem de yılın takımı dallarında adaylarımız vardı .
Voleybol ödül alamadı ancak umuyoruz ileri ki yıllarda almaya hak kazanacağız .
Uzun yıllardan bu yana ilk kez voleybol ödülsüz kaldı.
Yakın zamana kadar sayın Metin TOY, Eczacıbaşı spor kulübü, Vakıfbank spor kulübü, Sayın Neslihan DEMİR, Sayın Erol Ünal KARABIYIK bazı dallarda ödüle layık görüldüler.
Gecede ilgimizi çeken bir başka konu ise bazı sponsor firmaların temsilcilerinin bir nedenle kürsüye çıkıp konuşma yapmaları ve sponsorluk yaptıkları spor branşlarını sıralamaları ve maalesef aralarında Voleybolun olmamasıdır. Bu başarılı tablo bizce 10 yıldan uzun bir süredir voleybolun yönetiminde olduğunu söyleyen Akif ÜSTÜNDAĞ ‘ın dır .
Adaylar açıklandığında da yazmıştık. Voleybol federasyonu başkanının yılın spor adamı ödülünü alması hatta aday gösterilmesinin anlayamadığımız bir husus olduğunu belirtmiştik.
Voleybolun lobisinin güçlü olmadığını söylenebilir. Ancak bizler geçmişte bu ödüle layık görülen Voleybol federasyonu başkanına şahit olduk.
Ödül verenlerin arasında Basketbol federasyonu başkanımız da vardı. Bizim başkanımız salonda var mıydı bilmiyorum ama ekrandan göremedik.
Kimilerimize göre adam gibi adam, büyük başkan, fedakar, cefakar başkanımızı ekranlarda göremedik.

1 Comment

 1. Aşağıda yılın spor adamları ,antrenörleri ve sporcuları ödülleri için destek istenen TVF resmi internet linkini verdim. Bu ödül için voleybolun paydaşlarından destek istenmişti.

  http://www.tvf.org.tr/haberler/milliyet-yilin-sporcusu-odullerinde-voleybol-adaylari-oylarinizi-bekliyor/

  Ödül töreni gerçekleşti ve canlı olarak yayınlandı. Yayını başından sonuna kadar arkadaşlarımızla beraber izledik. Biz TVF başkanını ne oturması gereken yerde nede ödül alan veya verenlerin içinde göremedik.
  EVOLEYBOL ‘un değerli okuyucuları ve takipçileri sorumuzu tekrar soruyoruz . TVF başkanını gören var mı ? Bu kadar basit .
  Ayrıca TVF resmi sitesinde bir tek haber yada resim yoktu . Anlaşılan ödül töreni gerçekleşmeden destek istemek için hazırlanan bölüm haber niteliği taşıyor . Ödüller dağıtıldıktan sonra hiçbir haber niteliği taşımıyordu .
  Ayrıca yıllardan beri Voleybol sporunu sadece bayanların yapmadığını ve bayan sporu olmadığını , erkek sporcularımızın da olduğunu ,hatta dünya çapında sporcularımızın olduğunu haykırdık durduk .
  Zeki başkanımız bir TV kanalının sporda düzenlenen Türkiye spor zirvesine katılmışlar .
  Başkanımız ve sporcularımız , tamamı bir bütün olan ve bölüm, bölüm gerçekleştirilen zirvede “KADIN VE SPOR “ oturumuna katılmışlar . Oturuma Sultanlar ligimizin ana sponsorunun temsilcisi de katılmış , bize göre anlamlı mesajlar da vermiş. Konu kadın ve spor olunca başkanımız aşağıda resmi sitede yayınlanan ve linkini verdiğimiz haber sitesinde yayınlanan konuşmasını yapmış.
  http://www.tvf.org.tr/haberler/tvf-baskani-mehmet-akif-ustundag-milli-voleybolcularimiz-haberturk-turkiye-spor-zirvesine-katildilar/
  Sporun tüm paydaşlarının buluştuğu zirvede, Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı’ nın moderatörlüğünde gerçekleşen “Kadın ve Spor” oturumuna Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Bahar Toksoy Guidetti, Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Zeynep Seda Uslu ve VakıfBank Bayan Voleybol Takımı oyuncusu Ayça Aykaç katıldı.

  Ama TVF sitesini düzenleyen editörümüz başkanımızın aşağıda kullandığı ifadeleri atlayıvermiş.

  http://www.haberturk.com/turk-sporunun-aktorleri-turkiye-spor-zirvesi-nde-bir-araya-geldi-1909239-ekonomi

  “1.200 BAŞVURU GELDİ SADECE 100’Ü ERKEK”
  Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ, Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre, Türk ailelerinin kız çocuklarına en çok voleybol sporunu yakıştırdığını vurguladı. Başlattıkları ‘voleybol fabrikası’ projesine gelen bin 200 müracaatın sadece 100’ünün erkeklerden oluştuğunu belirten Üstündağ, “Yeni jenerasyonda erkek voleybolcu sayısında artış görüyoruz” dedi. Üstündağ, Vestel’in desteğinin başarılarda katkısı olduğunu kaydetti.
  Dikkat ettiyseniz 12 yıldır voleybolun içinde olan başkanımız yeni jenerasyonda erkek voleybolcu sayısında artış görüyormuş. Başka ne yapsın ki kadın ve spor oturumuna katılınca oturumun anlam ve önemine değinecekken erkek sporcularını gömüvermiş.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s