BİZ TRABZONA FAZLA GELDİK!.

TVf 1. lig B grubunda mücadele eden Trabzon İdmanocağı geçen yıl Sultanlar liginden  birinci lige düşmüştü. Sezon başında Antrenör Osman Uraner ile anlaşan takım iddialı transferler de yaparak tekrar Sultanlar ligini hedeflemişti. Voleybol Federasyonu yönetimine karşı sosyal medyada fikirlerini açıkça ifade eden Ekrem Öz’e karşı  Federasyon da  boş durmadı. Mesela 1 Ekimde oynanması gereken İBA Kimya TED Kolejliler maçını  rakip takımın yabancı oyuncusunun Avrupa Şampiyonasında olması bahanesiyle 12 Ekim’e ertelediler. Oysa diğer tüm maçlar oynanmıştı!  O maç zamanında oynanmış olsa ve Trabzon İdmanocağı o maçı almış olsa belki bu gün bütün bunları konuşmuyor olacaktık.

Sezon başında İdmanocağı takımının maddi sıkıntılar yaşadığını biz de yazı yazarak dile getirmiştik. ( https://evoleybol.com/2017/10/25/trabzonlular-seyirci-mi-kalacak/ ) Bir ara Avrupa Şampiyonu oldukları dönemde isim sponsorları olan İmperial Hastanelerini sponsor olacağı konuşulduysa da gerçekleşmedi.

Neticede sezon ortasında Osman Uraner hoca ve bir kaç oyuncu takımdan ayrıldı. Takım sportif Koordinatör Gül İlter hocanın yönetiminde devam etti ancak 2 puan farkla lige veda ettiler.

Kulüp başkanı Mehmet Öz sosyal medyadaki hesabında aşağıdaki yazıyı paylaşmış. Biz de noktasına dokunmadan yayınlıyoruz;

Üzgünüz…

Markası spor olan marka şehir Trabzon’da Voleybolu yaşatamadık! Daha doğrusu sporu yaşatamadık. 

Yazık oldu, heba ettik her şeyi…

Yaklaşık 10 yıl önce başlayan Voleybol yolculuğumuza inadımızı ve hırsımızı kattık. Sultanlar ligine kadar yükseldik. Balkan Şampiyonu olduk. Euro Challenge Kupası finali oynadık ve Avrupa ikincisi olduk.  

Yaşamak için destek istedik. Çalmadık kapı, gitmedik veya aramadık kimse kalmadı. Bu gün maalesef ikinci lige düştük. 

Mutluyuz ki çevre il ve ilçelere ilham olduk. Bölgemizde voleybol ateşi yeniden yandı. Anakent belediyeleri ve kurumlar devasa bütçeler harcayarak bizim bulunduğumuz yere çıkmak için çabalıyorlar. 

Bizim hiç mi günahımız yok? Tabii ki var.  En büyük günahımız Trabzona, Trabzonluya ve Trabzonu yönetenlere güvenerek boyumuzdan büyük işleri başardık. Ama her şeyin başı ekonomi… Ne Trabzon eski Trabzon,  ne Trabzonlu eski Tranzonlu, ne de şehri yönetenler şehrin markasının ‘spor’ olduğunun farkında.

Bu sezonun başında 3-5 yönetici arkadaşımla yola çıkarken çaresizlikler içinde bir ekip oluşturduk. Yolda çürük elmalar döküldü. Geriye kalan yüreği büyük, midesi küçük antrenör ve sporcu kardeşlerimle mücadelemizi sonuna kadar  devam ettirdik. Ama olmadı. Onların canı sağ olsun. Teşekkürler Gül hoca, Teşekkürler Çiğdem Kaplan, Aslı Yılmaz, Gülben Günay, Cansu Nur İsmailoğlu, Tuğçe Dancalı, Ebru Kırmaz, Kardelen İpek Vural, Merve Korkmaz, Yağmur Aslan, Hava Aşık ve Kader Bekçi

Teşekkürler Paçiler

Biz Trabzona fazla geldik.

Saygılarımızla

Mehmet  Öz 

Yönetim Kurulu Başkanı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s