2.Lig playoflara Doğru Takımları Tanıyalım; BİTLİS GENÇLİKSPOR VE MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR

2. Lig 8. gruptan Playoflara Mardin Büyükşehir Belediyespor ve Bitlis Gençlikspor katılıyor.

ABB8A251-447F-4A4D-B8B2-477D3FE8985C

Bitlis Gençlikspor Antrenör Merve Çekiç yönetiminde iki yıl önce kurulan genç bir takım. Bu seneki amaçları playoflara katılmaktı onu da başardılar. Takım kaptanı Özlem Güven, Orta oyuncu Zehra Nur Şimşek, Pasör Şehriban Günay kendilerini göstermeye çalışacaklar.

Halkbank ve Büyükçekmece  Voleybol gibi iki güçlü rakipleri var. En büyük avantajları üzerlerinde stres olmaması. Neler yapacaklar göreceğiz.

CA073277-EE87-4AD4-9D94-2BB522E63261

İkinci olan Mardin Büyükşehir Belediyesi ikinci yarıya Antrenör değişikliği yaparak başladılar. Mevcut kadroda bulunan Arnavutköy Belediye ve Elazığ İl  Özel idarede oynamış olan Şerife Kavak‘ın yanına 1. ligden Gümüşhane Gençlerbirliği’nden Pasör Esra İnce ve orta oyuncu Berna Apa‘yı alarak ikinci yarıya iddialı girdiler.

Güneydoğudaki kısıtlı imkanlar ile çıkartılan bir takım ile İstanbul, Ankara ve İzmir’deki bir takımın karşılaştırılmasını doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Neticede ne olursa olsun, Mardinli, Bitlisli idareciler ne kadar destek verirse versinler taşıma su ile değirmen ancak bu kadar dönüyor.

Bitlis ve Mardin’in buraya gelmesi başarıdır. Ancak hikayelerinin burada sona ereceğiniz üzülerek de olsa söylemek zorundayım. Mardin Büyükşehir’in  Ankara Keçiören Bağlumspor  ve İstanbul Mehmet Erdem Marmara Akademi ile boy ölçüşmesi mümkün değil.

Bu konuda Federasyonun ivedilikle bir şeyler yapması doğu ve batı takımlarını karşılaştırmaktan/ ezdirmekten vazgeçmesi gerekir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s