TEK ADAM VE HİÇ ADAM

Türk voleybolunda 2006 -2012 yılları arasında bir federasyon başkanı görev yaptı, Sayın Erol Ünal KARABIYIK .Nam-ı diğer TEK ADAM . Bu sayın TEK ADAM ‘ın görev yaptığı süre boyunca neler yaptığını özetlemeye çalışalım.
 • Göreve gelir gelmez bir logo yarışması ile Türkiye Voleybol federasyonu logosunu değiştirdi.
 • Bir çok hantallaşmış yönetmeliği ve talimatı değiştirdi.
 • TVF internet sitesini kurdurdu .
 • TVF nin idari ve mali yapısında bir çok yenilik getirdi.
 • Bu hizmetleri yerine getirirken sadece yönetim kuruluyla değil bir iletişim sayfası açarak tüm ülkenin görüşlerine yer verdi .
 • Sayısını hatırlayamadığımız en azından emin olamadığımız çalıştaylar düzenledi.
 • Sponsorların dikkatini çekti. 3.ligin bazı maçlarını dahi olmak üzere naklen maç yayınlarını artırdı.
 • Federasyonun imkanları ile başta Ankara voleybol kampüsü, voleybol lisesi ve sosyal tesisleri olmak üzere, İstanbul Burhan Felek spor salonu ve sosyal tesisleri, 50.yıl spor salonu, plaj voleybolu salonu, İzmir Atatürk spor salonu ve sosyal tesisleri, Bursa Cengiz GÖLLÜ spor salonunu ve hatırlayamadığımız irili ufaklı tesisi voleybolumuza kazandırdı.
 • Bugün Gençlik ve spor genel müdürlüğünün sahiplendiği adına Anadolu yıldızları adını verdiği ve maalesef eski başarısını asla yakalanamayan organizasyonu il karmaları adı altında faaliyete geçirdi.
 • Alt yapılardaki bu atılımları ve hayata geçirdiği voleybol lisesi projesi sonucunda yetiştirilen sporcularla yıldızlar ve gençler kategorilerinde bize dünya ve Avrupa şampiyonluklarını yaşattı.
 • Tarihimizde ilk kez olimpiyatlara katılma hakkı elde etme başarısı yaşadık.
 • Eksi bütçeyle teslim aldığı voleybolumuzu bu kadar tesis ve faaliyete rağmen 20 milyon gibi bir para ile kendisinden sonraki başkana devretti.
Bütün bu faaliyetlerini gerçekleştirirken paylaşımcı oldu. Görev yaptığı süre boyunca onlarca kez yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.
Hatta henüz görüş ayrılıklarının başlamadığı günlerde yönetim kurulunun diğerleri tarafından Rahmetli EPİRDEN ‘in yazdığı ve fotoğrafını yayınladığı şükran plaketi verildi.
Bir çok gazete ve kuruluş tarafından defalarca yılın spor adamı seçildi.
Kendisini ”TEK ADAM” olmakla suçlayanlar her ne hikmetse istifa etmediler ve yönetim kurulundaki görevlerine devam ettiler. Bir tanesi futbola geçiş yapmak için istifa etti.
Yıllardır kendisini TEK ADAM olmakla, kendi başına davranmakla suçlayanlar kararların çoğunda imzası olmadığı halde ve Avrupa şampiyonu olan Genç Bayan Milli takımımızın sevinç yumağına dahil olmadan tribündeki yerlerini ve salonu terk edecek kadar hazımsız olmalarına rağmen, ”o kararların altında bizimde imzamız var ”diyebilecek kadar küçüldüler.
Madem Erol Ünal KARABIYIK tek adamdı, madem bütün kararları kendisi alıyordu neden başarıların altında bizimde imzamız vardı diyerek başarılardan nemalanma yoluna gittiniz?
Yıllardır hiçbir fotoğrafta toplanmış halinizi göremedik bize göre toplamıyorsunuz da zaten, şimdi siz paylaşımcı mı oldunuz? Siz kararları nasıl alıyorsunuz? Telefonla karar alıyorsunuz da yeterli karar sayısı için yolu Ankara ‘ya düşen gelip deftere imza mı atıyor?
TEK ADAM olmakla suçladığımız Sayın KARABIYIK 6 yıla bu kadar hizmetleri sığdırdıysa ve bunları sizin tabirinizle tek başına yaptıysa ve siz bu kişiye TEK ADAM yakıştırması yapabildiyseniz, son 6 yılda Bayanlar 1.liginin adını ”Sultanlar ligi”,  1.erkekler liginin adını da ”Efeler ligi” olarak değiştirebildiyseniz , 2.ligin ismini 1.lig , 3.ligin ismini 2.lig olarak değiştirebildiyseniz , bölgesel ligi 3.lig yapabildiyseniz , uzun bir süre yeni adıyla sultanlar ve efeler ligini bile yayınlayacak kuruluş bulamadıysanız, yıllar sonra zorla bayanlar ligine isim sponsoru bulabildiyseniz, en büyük sponsorları devlet kuruluşları bile olamayan, fabrika voleybol adıyla ne olduğunu anlayamadığımız faaliyete voleybolun kurtuluşu gibi sarılan, hafızlarımızda hala açıklanamayan bütçe harcamaları yapan, bütün bu harcamalara rağmen tek bir çivi dahi çakamayan size biz nasıl bir yakıştırma yada unvan koyalım ?
HİÇ ADAM uyar mı ?
Bu yazdıklarımı unutanlar ve hatırlamakta zorluk çekenlere, bu insanlara mükemmel işler yapıyormuş gibi gösterenlere ithaf ediyorum .

2 Comments

 1. TVF Asbaşkanı 12 yıldır yönetici olan Ahmet Göksu beyefendinin voleybolumuza 12 yılda kazandığı üç projeyi vazgeçtim üç çöp kovasını sayabilen , yazabilene şükranlarımı sunacağım

  Beğen

 2. Sayın ESKİGÜLEK Daha önceki yazım güncelliğini kaybettiği için size hitaben yazımı buraya koyuyorum. Sizinle içinden çıkılamayacak bir tartışmaya girmeyeceğim. Ama kişi ve kurumların iyi yaptığı şeyleri de yazmak gerekir diyorsunuz. Tamam kabul ediyorum yazalım ,bende yazacağım . Rumuz isim kullanarak yazı yazan birisinin samimiyetine ne kadar inanırsınız bilemem ama ben elimden geleni yapacağım. Ancak bu konuda bana referans olmalısınız yada birileri olmalı. Kişi ve kurumların iyi yaptığı şeyleri bize gösterin , biz sizi destekleyelim. Yanlışımızdan dönelim. Ama dikkat edin olumlu eleştirilerinizi dikkatli yapınız .Aksi halde kişi ve kurumlar zarar görecekmiş diye düşünmeyiz. Şu anda mahrem kalması gereken konulara girmiyorum ben .Saygı duyuyorum.
  Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulunun yazılışında gözlemcinin yerine Genel yazılmasının çok büyütülecek bir şey olmadığı düşünebilirsiniz. Olmayabilir de .Ben o yanlışlığın dalgınlıktan kaynaklanan bir hata olduğunu düşünmüyorum. Ben o yazıyı hazırlayıp koyan kişinin MHGK nun açılımının ne olduğunu bilmediğini düşünüyorum. Yani federasyon bünyesinde voleybola çok aşina olmayan kişiler çalıştırıldığına inanıyorum. Birkaç yıl önce TVF sitesinde Rahmetli Hasan ağabey ile bir maçın bitiş saatinden 12 dakika önce maçın sonucunun girildiğine şahit olduk ve yazdık.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s