ADANA’DA YILDIZ KEŞFEDEN HOCA

Songül Doğan zaman zaman yaptığı röportajlar ve takımlardan çeşitli haberlerle aramıza katılan bir arkadaşımız. Bir kaç gün önce ‘Hocam Fenerbahçe ve Milli takımımızın pasör çaprazlarından Polen Uslupehlivan‘ı yetiştiren Adana Karespor’un hocası İshak Akbaşlı hocamız voleybol emektarlarımızdan biri. Yetiştirdiği yeni bir oyuncu da yakın gelecekte önemli pasörlerimizden biri olacak. Bir röportaj yapmak istiyorum’ dedi.

Çok iyi olur. Voleybolumuza katma değer sağlayan böylesine değerli insanları sayfamızda ağırlamak bizim için büyük bir mutluluk olur’ dedim.

Aşağıda Songül Doğan’ın yaptığı küçük röportajı siz değerli evoleybol okurları ile paylaşıyoruz;

Songün Doğan; ”İshak Hocam; Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?”

İshak Akbaşlı : ”Adana doğumluyum. Gazi Üniversitesi mezunuyum. Voleybolu Hasan Yeşilbudak ve şimdi voleybolu bırakmış diğer  bir kaç arkadaşımla sevdim. Ve kendimi bu alanda geliştirmeye çalıştım”

Songül Doğan; ”Polen Uslupehlivan sizin yetiştirdiğiniz bir oyuncu. Şimdi de Emel Şepik bir çok takımın istediği bir oyuncu. Bu seviyede voleybolcuları nasıl yetiştirdiniz?’

İshak Akbaşlı : ”Aslında her antrenörün yaptığından çok da farklı şeyler yaptırdığımı düşünmüyorum. Sanırım fark, nasıl yaptırdığınızda ve yeterince tekrar ettirmekte. Ama yetiştirmekten daha önemli olan şeyler var. Mesela sporcu seçimi. Polen bize ilk geldiğinde babası ” Kızımız yürümesini öğrensin yeter’ diyordu. Ama Polen’deki müthiş potansiyeli  gördük. Belki de kim olsa fark ederdi. Emel ise spor okulundan yetişme bir kızımız. Biliyorsunuz taşrada seçme şansınız pek yok..Kim gelirse onu en iyi şekilde geliştirmeye çalışıyoruz. Ama Emelde müthiş bir öğrenme isteği ve çalışmayı  çok seven bir yapısı var. O bunun en buyuk artısı. Yetenekle  de birleşince dahada iyi olacak biliyorum. Ancak Adana’daki antrenman yoğunlu ile onu nereye kadar taşıyabiliriz bilemiyorum. Bu yüzden gitmek isteyen her sporcumuzu destekliyoruz. Su an Milli takim altyapı havuzunda takımımızdan üç kızımız daha var ve sanırım onlarda bir şekilde iyi takımlara ve iyi yerlere gidecekler”

Songül Doğan;”’Hocam voleybolumuza yeni oyuncular kazandırma yolunda bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz

İshak Akbaşlı;Çalışmalarımızdan bahsetme fırsatı verdiğiniz için biz de size teşekkür ediyoruz. Biz de sizin çalışmalarınızda başarılar diliyoruz’

Emel Şepik : Adana’daki kulübü  ve okul takımı ile birçok başarıya imza atan voleybolcu pasör mevkinde görev yapıyor. En büyük idolu Naz Aydemir Akyol. Voleybola 8 yaşında başlayan Emel ‘in en büyük isteği dünya çapında bir voleybolcu olmak. En büyük desteği ailesinden gördüğünü belirten Emel e başarılar diliyoruz.

Emel Şepik:

2003 doğumlu (14 yaşında )

Boy : 1.76

Mevki : Pasör Takımı :

Adana Kare Spor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s