BALIKESİR HEDEFE ADIM ADIM

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor denildiği zaman aklıma Uğur Baysal Geliyor. Uğur Baysal denildiği zaman da  Balıkesir Büyükşehir Belediyespor..

Çünkü takım 2007 yılında kurulduğundan birinci lige yükseldikleri 2011-2012 yılına kadar başlarında Uğur Baysal vardı. Birinci ligde de 2014 yılına kadar takımın başında kaldı.

Uğur Hoca  kariyerine  2014- 2016 arasında Yörsan Susurlukspor,  Balıkesir DSİ’nin başında antrenörlük yaparak devam ederken, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor da ilk yıl Muhammet Kış, ikinci yıl da Motta’nın yanında Eczacıbaşı ve Milli takımda yardımcılık yapan Alper Erdoğuş’u getirdiler. 2015 yılında  takıma büyük yatırımlar yaptılar. Takım o sene Seramiksan ve Beşiktaş’ın ardından grubu üçüncü sırada bitirip playoflara katıldı. Ancak Playoflarda yine Beşiktaş ve Seramiksan’ın arkasında kalarak Sultanlar liginin kapısından döndü.

2016 yılında takımın başına tekrar Uğur Baysal’ı getirdiler. Takım ikinci devre çok iyi sonuçlar almasına rağmen ligi 6. sırada bitirdi.

Bu sezon Teknik Koordinatör olarak yılların tecrübesi Reşat Yazıcıoğulları’nı takımın başına getiren yönetim işi sıkı tutup erken davranarak iyi bir takım kurdu. Geçen sezon Manisa’da başarılı bir sezon geçiren Pasör Çaprazı Katherine Bell ve Orta Oyuncu Pınar Motur, Alaşehir Belediyespor’dan Orta oyuncu Buse SerbestCandan Önay Sürengöz, Sırp smaçör Milica Bazarevic,  Seramiksandan Orta oyuncu Gamze Ergin ve Libero Elif Kavrar,  İlbanktan Pasör Duygu Üçdağ, Bolu Belediyespor’dan smaçör Gizem Nur Saka, Çanakkale Belediyespor’dan smaçör Ayşe Kılıç‘ı transfer ederek takımı tamamen yenilediler.

Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu sezon başında ‘Voleybolda hedefimiz şampiyonluk’  diyerek rotayı belirlemişti. Takım da şimdiye kadar oynadığı 13 maçın 12 sini kazanarak başkanın çizdiği hedefe doğru tam yol ilerliyor. Sadece 4. haftada Bahçelievler Voleybol takımına 3-2 kaybettiler.

Hafta sonu İzmir’de Arkas’la oynadıkları maçı izlemek için salona gittim. Salona vardığımda setlerde durum 1-1 idi. Açıkçası Balıkesir gibi güçlü bir takım karşısında Arkas’ın set almasına şaşırmıştım. Üçüncü setin ortalarında Orta Oyuncu Pınar Motur‘un düşerek ayak bileğinden sakatlandığı pozisyonda, hem oyuncular hem dev tribünde maçı izleyen bizler Pınar’ın ayağının kırıldığını düşündük. Bu nedenle iki takım oyuncuları da kısa bir üzüntü ve şaşkınlık yaşadılar. Balıkesirli oyuncular tecrübeleri ve pasör Duygu Üçdağ’ın güzel oyunu, Bell’in kritik anlarda öldürdüğü toplar ve Ayşe Kılıç’ın savunması ile maçı 3-1 alıp ilk yarıyı lider bitirdiler.

Maçtan sonra Uğur Hocanın yanına gidip tebrik ettim.

‘Hocam hedef şampiyonluk sanırım ve bu yolda bir adım daha attınız’ dedim.

Balıkesir bu sezona bu hedefle girdi. İyi de oynuyoruz. Bu gün normal oyunumuzdan biraz uzaktık. Sanırım oyuncular kafaca biraz erken tatile girmişler ama çabuk toparlandık’ dedi.

Hocam ben yıllardır sizi Balıkesir’in başında görüyorum’ dedim.

Balıkesir kurulduğundan beri ben varım çünkü. Kısa bir ayrılık yaşadık ama her güzel beraberlikte ufak tefek ayrılıklar olur. İnşallah bu sene Balıkesir’in hak ettiği şampiyonluğu yaşatmak istiyoruz’ dedi.

O sırada yanımıza Reşat Hoca geldi. ‘Görüyorsun, kolay takım yok. Ufak bir konsantrasyon kaybında bazen beklenmedik sonuçlar çıkabiliyor‘ dedi.

‘Sanırım Pınar Motur’un geçirdiği sakatlık da biraz takımı olumsuz etkiledi’ dedim.

‘Hepimizi olumsuz etkiledi ama Allahtan çabuk toparlandık’ dedi.

( Pınar Motur maç sonuna doğru hastaneden döndü. Kırık yokmuş. Bileği dönmüş )

Her iki hocaya da bundan sonraki maçlarda başarılar dileyip Günün başarılı ismi Pasör Duygu Üçdağ’ın yanına gittim. Onunla yaptığımız görüşme de bir başka yazıda…

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s