VAN GÖLÜ CANAVARI ARANIYOR!

Geçen hafta sonu Mardin’e gitmiş, orada oynanan Mardin Büyükşehir Belediyesi- Mardin Gençlikspor ve Mezopotamya- Van Büyükşehir Belediyespor takımları arasında oynanan maçları izlemiştim.

Van Büyükşehir Belediyespor‘un başında tanıdık bir sima görünce sevindim. Takımın genç antrenörü Emrah Eker hoca, benim ikinci kademe antrenörlük kursundan dönem arkadaşım. Selam-sabah ve hal-hatır faslından sonra konuşmaya başladık.

‘Hocam Van’da durumlar nasıl? Voleybol’a ilgi var mı?’ dedim.

Hocam çok şükür ilgi konusunda bir sıkıntımız yok. Ayrıca aileler kızlarının bu sporu  yapmasını destekliyorlar. Ama.. ‘dedi, durdu.

Ama yeterince destek yok! Bakın mesela bizden önceki maçta Vali ( Kayyum Belediye başkanı) maça gelmişti. Hiç bir şey yapmasa bile orada oturması bir moral motivasyondur’ dedi hocanın yanındakilerden biri.

O zamanVan’da neden Voleybola destek yok?diye başlık atalım. Sonrasına karışmam ama’ diye güldüm.

Hiç destek yok diyemeyiz. Ama daha çok destekle daha iyi işler yaparız. Gördüğünüz gibi iyi bir takımımız var. Voleybola da ilgi var ama bu çocukların forma, eşofman, malzeme ve seyahat masrafları için bir sponsor olsa kafamız daha rahat olurdu’ dedi Emrah hoca.

Orada iş adamları ya da belediyelerde neden buradaki kadar destek olmuyorlar?’ dedim

Daha çok futbol ön planda diyebiliriz’ dedi

‘Peki spor okulu falan?’ dedim

60 civarında öğrencimiz var ama ekonomik olarak oradan bir destek alamayız. Ancak kendi kendini döndürüyor. Van’da potansiyel de var. Alt yapımızdan oyuncu da çıkarıyoruz. Mesela İzmir Bergama Doğa Kolejinde oynayan Aleyna Başak bizim alt yapımızdan yetişme bir oyuncu’ dedi.

14 numaralı oyuncu, geçen hafta Gelişim koleji karşısında çok iyi performans göstermişti ‘ dedim.

Ah keşke biraz daha imkanımız olsa..’ dedi iç çekerek.

Van’da  1.1 milyonluk nüfus var, spor yapmaya istekli gençler var, onlara destek olan aileler var, bunlara Voleybolu öğretmeye istekli hocalar var… Yani un var, şeker var, yağ var ve bunu helva yapacak adam lazım.

Öyleyse biz buradan ilan verelim; ‘Vanlıyam şanlıyam’ türküsü ve  Van gölü canavarı ile ünlü olan bu ilimize Canavar gibi korkusuz, gönlü göl gibi geniş, Vanlı olmaktan gurur duyan, Van sevdalısı ‘Şanlı’ bir biri aranıyor..

Futbola boşuna yatıracağınız paralar yerine Voleybola yönelin. Daha az masrafla hem ses getirecek bir takım oluşturursunuz hem de pek çok doğu ilinden farklı olarak kızlarının Voleybol ve spor yapmasına destek veren Van halkına hizmet etmiş olursunuz.

4 Comments

  1. Deniz hocam merhaba. Ben bingöllü seyit. 2.ligde oynuyorum kaç yıldır ve bingölde voleybol ölü. Bu tvf hiç mi demiyor niye hiçbir turnuvaya katılmıyor bunlar. Hani amaç voleybolu ülkenin her yerine yaymaktı. Bingöl eskiden her turnuvada varken 7 8 yıldır hiç yok. Bunu neden sorgulamzlar

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s