GALATASARAY GEÇ UYANDI: 3-1

Kupa Volley’in ilk yarı final maçı Galatasaray ve Eczacıbaşı takımları arasında oynandı.

Kadrolar:

Galatasaray; Gamze Alikaya, D. Rabadzhieva, Aslı Kalaç, Neslihan Demir, T. Kosheleva , Sinead Jack (Gizem Güreşen)
Eczacıbaşı; M. Ognjenovic, J.Larson, Büşra Cansu, T.Boskovic, Meliha İsmailoğlu, Beyza Arıcı (Simge Aköz)

Eczacıbaşı ilk sette teknik molaya kadar daha dengeli bir oyun ortaya koyarak başladı. (12-8) Galatasaray’ın kronik manşet ve servis sıkıntıları bu maçta da görüldü. Servislerle Neslihan’ı zorlayan Eczacıbaşı, Boskovic’in servis turunda oyuna iyice ağırlığını koyarak farkı 14-8’de 6’ya çıkardı. İyi manşet alan turuncu beyazlılar pasörü Ognjenovic’in de iyi oyunuyla farkın kapanmasına izin vermedi ve seti 25-19 aldı. Bana göre setin kırılma noktası “Galatasaray tam geri geliyor” dediğimiz anda (Eczacıbaşı 19-15 Galatasaray) Kosheleva’nın müsait pozisyonsa topu içeri tiklemek yerine, pasörüne verip oyunu devam ettirmesiydi.  Ayrıca ilk sette Galatasaray 10 hata yaparken Eczacıbaşı sadece 4 hata yaptı.
İkinci set karşılıklı sayılarla başladı. Eczacıbaşı Larson ve Boskovic’in servis turlarında seriler yakalayarak farkı açtı (20-13). Bu sette Boskovic 9, Larson 6 sayı üreterek Eczacıbaşı’na seti getirdiler (25-17). Galatasaray’ın pasörü Gamze Alikaya ile Kosheleva’nın uyumu tam oturmamış gibi gözüküyor. Gamze’nin pasları ya alçak kalıyor ya da antene çok uzuyor. Belkide bundan dolayı Kosheleva ikinci sette hiç top öldüremedi.
Üçüncü sete Galatasaray kupadan elenmemek için son şansının bu set olduğunun bilinci ve isteğiyle başladı. Ayrıca Ataman Hoca 2.sette 5’te 5 ile hücum eden Sinead Jack yerine Hristina Ruseva ile başlayarak risk aldı ancak bu değişikliğin takıma bir hava getirdiği yadsınamaz. Galatasaray bu sette sadece 3 hata yapıp Kosheleva-Rabadzhieva ikilisi de hücuma ağırlığını koyunca ibre bir anda tersine döndü. Sarı Kırmızılılar seti 25-16 aldılar.
Galatasaray bu rüzgarla 4. sete kaldıkları yerden devam ederek başladı ve teknik molaya da farkı koruyarak girdi.(12-7) Setin sonlarına kadar Galatasaray 17-10, 20-13, 23-19 gibi skorlarla üstünlüğünü korusa da pasör Gamze oyunu çeşitlendirmek yerine,  son anlarda sürekli  2 numaradaki Rabadzhieva’ya yığınca Eczacıbaşı tecrübesiyle geriden gelerek seti 26-24, maçı da 3-1 aldı. Halbuki top isteyen ve eli sıcak olan Kosheleva’yı değerlendirse belki de tie-break setini izleyebilirdik.

Galatasaray takımının son iki set oynadığı oyuna bakarsak “İlk iki sette neden böyle oynamadınız?” diye sorası geliyor.
Eczacıbaşı takımında Larson 20 , Boskovic 18 sayı üretirken Galatasaray’da ise Rabadzhieva 18, Kosheleva 15, Neslihan 12 sayı üretti.
En skorer oyuncu: Jordan Larson Burbach 20 sayı (17 hücum, 2 blok, 1 servis sayısı)
En iyi manşet alan oyuncu: Jordan Larson Burbach %72 pozitif manşet
En iyi hücum eden oyuncu: Jordan Larson Burbach %59
En iyi servis atan oyuncu: Tijana Boskovic 2 ace
En iyi blok yapan oyuncu: Tatiana Kosheleva ve Tijana Boskovic 3’er blok

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s