MARDİN MİLLİ TAKIMDAN NE BEKLİYOR?

Mardin’de hafta sonu izlediğim Mardin Büyükşehir Belediyespor- Mardin Gençlikspor maçında maçtan çok Gençlikspor hocası Faysal Dündar‘ı izledik. Çünkü Faysal hoca kenarda adeta oyuncuları ile beraber oynuyormuş gibi yerinde duramıyor, el ve vücut hareketleri ile oyuna eşlik ediyordu.

Hatta videosunu çekip Evoleybol sitemizin facebook sayfasına koymuştum.

Maçtan sonra yanına gittim. Salon soğuk olmasına rağmen hareket etmekten üstündeki tişört terden ıslanmıştı.

Tanışma ve hoşbeş faslından sonra ‘Hocam maçı oynadınız adeta’ dedim.

‘Elimde değil. Yerimde duramıyorum’ dedi gülerek.

‘İyi bir takımınız var ve oyuncularla çok iyi anlaşıyorsunuz’ dedim.

Tamamı bizim yetiştirdiğimiz oyuncular. Gençlikspor’un alt yapısı yani.  Bazıları 6 yıldır birlikte oynuyor. Birde imkanımız olupda araya bir iki tecrübeli oyuncu alabilsek daha iyi bir sırada olabilirdik’ dedi.

İmkanınız yok mu? Gördüğüm kadarıyla Artukbey ( Mardin’in meşhur Kahve ve Kuyuyemişçisi ) sponsor olmuş size‘ dedim.

Formalar, deplasman masrafları, malzeme gibi giderlerimiz için tamamen kendi çabamla, çevremle bu çocuklara imkan yaratmaya çalışıyorum.Sponsorlar akrabalarım‘ dedi.

Hocam niye bu kadar çaba gösteriyorsunuz ki? Aileler, yerel yöneticiler, Federasyon size destek olmuyor mu?‘ diye sordum.

Hocam işimiz bu ve seviyoruz. Sevince bir çok şeyi gözünüz görmüyor. Ben 8 yıldır Mardin’de hem beden eğitimi öğretmeniyim hem de gençlik sporda üçüncü kademe Antrenörüm.  Bu sporu ne kadar seviyorsam bu çocuklar  benden daha çok seviyor. En büyükleri 17 yaşında. Biliyorsunuz Mardin’in bir kesimi kapalı insanlar. Çocuklarının voleybol oynamasını istemeyenler de var. Mesela bazı oyuncular ailelerden gizli gizli gelip oynuyorlar. Düşün durumu. Bu çocuk için ailelerden nasıl destek alırım? Yerel yöneticilerimiz bize imkan yaratmaya çalışıyorlar ama yeterli değil. Federasyonumuz da sağ olsun burada Fabrika Voleybolu ücretsiz yapıyor. Ama keşke daha fazla destek olabilsek. Çünkü bu spor sayesinde hem çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz hem de onlara özgüven aşılıyoruz.’dedi.

‘Hocam bizden bir isteğiniz var mı?’ dedim.

Evvela buralara kadar gelip bizi dinlediğiniz, bizim sesimizi duyurduğunuz sizlere teşekkür ediyoruz. Bizim bir tek isteğimiz var. Buralardan Milli takım gelişim kamplarına oyuncu çağırsınlar. Milli takıma seçilmek çok büyük bir ses getirecek. Böylece hem buradaki çocuklar motive olacaklar hem de aileler çocukların spor yapmasına daha fazla destek verecekler’ dedi.

‘Hocam söz veriyorum bu konuyu dile getirip takipçisi olacağım’ dedim.

Çalışkan, efendi, saygılı ve işini çok seven bir insan Faysal Hoca. Umuyorum Milli takımlar altyapı direktörü Şahin Çatma hocam da Mardin’den gelen bu sese kulak verecektir.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s