BELEDİYE KULÜPLERİ FAYDALI MI? ZARARLI MI?

Belediyeler spordan çekilsin mi, yoksa belediye kulüpleri spora ciddi bir katkı mı yapıyorlar?

Bu konuda pek çok tartışma yapıldı, yapılıyor. Geçenlerde bir cenazede büyük bir ilimizin büyük ilçelerinden birinin belediye başkanı ile tesadüfen karşılaştık.

Başkan sizin ilçenizdeki ….. takımı, onlara destek vermediğiniz için batacaklarını iddia ediyorlar” dedim.

Batsalar da kurtulsam” dedi yaka silkerek.

Nasıl yani başkan?” dedim.

Ne vermedik ki! “İlçemizdeki gençlere hizmet ediyorlar” diye destek olduk.Ama doymuyorlar. Onlara verdiğim paranın çok daha az bir mikrarına çok daha fazla şeyler yapıyorum. Belediyemiz bünyesinde 30 civarında branşta 7000 sporcum var.  Hemen hepsi de ücretsiz. Ne yazık ki kulübü mafya sarmış durumda. Esnaftan zorla para topluyorlar. Vermeyeni tehdit ediyorlar. Tıpkı beni tehdit ettikleri gibi” dedi.

Sizi de mi tehdit ediyorlar?” dedim.

Bana karşı kampanya yaptılar. Partime kadar dilekçeler yolladılar. Onlara destek vermediğimi iddia ediyorlar. Ne yazık ki ur gibi, bir kanser gibi yavaş yavaş sarıp çürüttüler bu güzelim takımı. Gelen yedi, giden yedi. Biz takımı ayakta tutmak için her türlü desteği verdik ama istekleri bitmiyor” dedi.

Peki ne yapacaksınız?” dedim.

Yapacak bir şey yok. Karşımızdakiler organize bir çete. Benim değil, devletin bu işe el atması lazım. Her önüne gelen spor kulüplerine başkan olmamalı, yönetime gelmemeli.  Spor bakanlığıın mutlaka bu işe el atması, kulübü zarara uğratandan, parayı cebine atıp gidenden hesap sormalı” dedi

Peki ne olacak bu işin sonu?” dedim.

Kulübü satacaklar. Alan adam komple bir temizlik yapacak. Yapabilirse. Evvela bu yiyici tiplerden, mafyadan kurtaracak. Sonra düzen gelir” dedi

Şimdi “Belediye spor kulüpleri kapansın” diyenler ne diyecekler merak ediyorum.

 

1 Comment

  1. Sayın Deniz ARSLAN iki gün önce İstanbul’da voleybol vakfının düzenlemiş olduğu bir yemek vardı .Aslına bakarsanız sizin o yemeğe katılmış olabileceğinizi ümit ediyorduk. İnşallah başka sefere . Sosyal paylaşımlardan dikkatimizi çeken Akif ÜSTÜNDAĞ ‘ın Sayın KARABIYIK ile uzun ve derin bir sohbet ettiği idi.Aman Akif bey dikkat edin Erol beye fazla sokulmayın ne olur ne olmaz . Başkası da bunu malzeme yapar maazallah başkanlıktan falan olursunuz .Gerçi bunun sizin başınıza gelebilmesi için bir Akif ÜSTÜNDAĞ yada bir Özkan MUTLUGİL gibi birisi olması ve elinde yetki olması gerekir.O nedenle şimdilik bir şey olmaz . Yazınızın konusuna gelince belediye kulüplerini kapatırsanız lig kuramaz sporcu yetiştiremezsiniz .Ancak başka formül bulunur mu incelemek lazım.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s