LÜTFEN SİZ DE FİKRİNİZİ SÖYLER MİSİNİZ?

Dün arkadaşım Eren Aktulgalı bana bir fotoğraf gönderdi. ‘Gözde, Cansu ve Rasic’e yaptığın caps’i çok beğendim ( https://evoleybol.com/2017/12/04/biraz-da-gulelim/ )  Bu fotoğrafa da ‘Hocanın bizi oynatacağı yok. Kızları ayartsamda oturarak voleybola mı başlasak?’ diye caps yapabilirsin’ demiş.

Ben fotoğrafa ancak akşam bakabildim.

Eren’in söyledikleri aklımdan çıkmıştı ve ben başka bir şey yaptım. Gece saat 23 civarı da sitemizin facebook sayfasına koydum. Bir süre sonra da uyudum.

Sabah Eren’in mesajını gördüm. ‘Yasemin Güveli’nin senin için yazdıklarını gördün mü?’ diyordu. Şaşırdım. Yasemin Güveli benim sayfa arkadaşım değildi. Bu güne kadar da bizim yazılarımıza, yaptıklarımıza bir beğenisini, bir yorumunu, katkısını görmemiştim.

Nerede, ne zaman yazmış?’ dedim

‘Evoleybol facebook sayfasında. Gir bak’ dedi.

Sayfaya baktım. Genç oyuncumuz ‘Deniz bey, sizce bu komik mi? Espri düzeyiniz bu mu?’ diye yazmış.

Ona şu cevabı yazdım. ” Öncelikle Günaydın ve Hoşgeldiniz aramıza.
En sondan söylenmesi gereken şeyi en başta yazayım; o caps’i kaldırdık.
Amacımız sizi üzmek, rencide etmek değil. Biz sizi de Büşra hanımı da, Mottayı da, Hasan ve Kaan beyi de seviyoruz.
Mottanın gençlere ne kadar önem verdiğini de biliyoruz. Belki kısa bir süre sonra takımın en önemli oyuncularından biri de olabileceğinizi biliyoruz.
Amacımız voleybolu sevdirmek, yaymak. Bunları yaparken de farklı farklı şeylerden yararlanıyoruz. Caps işine yeni başladık. Hatta sizinki ikinciydi. Mizah her şey de var’ 

dedim.

O da cevap olarak ‘Bu mizah değil. Üzgünüm bu işte kötüsünüz‘ diye cevapladı.

Öğlene doğru Eren bana ‘Neden o paylaşımı kaldırdın?’ diye sordu.

Bizler, internet siteleri, sayfalar olarak voleybolun yayılıp sevilmesi adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Haberler, maç saatleri ve sonuçları, transferler, köşe yazıları, yorumlar…
Her şeyi..
Zaman zaman da eğlence katalım diye araya bir iki mizah katıyoruz.  Gözde Kırdar’a yaptığımız caps çok beğenilmişti. Bence de eğlenceli ve güzel olmuştu. Yasemin ve Büşra hanıma da böyle bir şey de yaptık ama  bizim kimseyi üzmek ve rencide etmek gibi bir amacımız yok .Genç bir oyuncu ile polemiğe girmek bize yakışmaz’dedim.

Bence o capste onu üzecek ve rencide edecek bir şey yok. Bazı ablaları ona akıl veriyor olabilir ama yanlış akıl veriyorlar’ dedi.

Bir yanım ‘ Güzel kızım Genç ve gelecek vaad eden ama şu an Eczacıbaşında sürekli yedek oturduğun için gelecekte Vakıfbanklı Melis Gürkaynak gibi olmandan korktuğumuz bir oyuncusun. O capste seni aşağılayan, rencide eden bir ifade mi var? Nedir sizin bu havanız tafranız? Herkes işini yapacak. Sen çıkıp oyununu oynayacaksın ve işini yapacaksın biz de işimizi. Dünyada göz önünde olan herkesle ilgili karikatürler, taklitler, capsler yapılır. Bunu bilmiyor olabilirsiniz çünkü yeterince okumuyorsunuz. Sadece orada burada bir iki resim bakıp “like” lıyorsunuz. Ünlü biz kızla beraber olmaktan başka bir amacı gayesi olmayan, baba parası yiyen, beynini geliştirmek yerine spor salonlarında vakit geçiren, orasını burasını şişiren 3-5 genç de size yazıyor diye hemen havalanıyorsunuz.
Yere in güzel kardeşim!
Çalış, daha fazla çalış ve takıma girmeye bak.’ demek istiyor.

Bir başka yanım da ‘Gençtir, boş ver gitsin’ diyor.

Arada kararsız kaldım.

Yaptığımız caps’e bakıp  fikrinizi söyler misiniz? Burada kötü bir şey var mı?

Diğer Capslerden örnekler…

7B7954BC-7E20-4DD8-BC61-BED29554A16AA2B51167-FEAB-4B9F-947A-477A3609436F908C9DF6-42F5-4EE4-9DDA-F35BAEADB5A5FF0A2B39-DBAC-4D9E-A38F-3F91617DDBE5

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s