NEDEN SPORU DAHADA GÜZELLEŞTİRMEYELİM Kİ?

Bazı takımlar vardır, gelen misafir takımın motivasyonunu bozmak için elinden geleni yaparlar. Rakip Takımın minibüsünü, otobüsünü taşlar, oyuncuları sözle taciz eder, antrenörlere küfür ederler. Yedek oyuncuların arkasına bir grup taraftar gönderir oyuna girmek için bekleyen oyuncuların morallerini, konsantrasyonlarını, her türlü çirkeflikler yaparak  bozarlar.

Bunları biliyoruz, görüyoruz ne yazık ki.

Sonrada çıkıp ‘Efendim bizden iki satır bahsedilmiyor’ derler. Adam olun, güzel şeyler yapın, sizden bahsedelim. Yaptıklarınızdan bahsetsek insan içine çıkacak haliniz kalmaz.

‘Allah’ın verdiği bu güzel nefesi boşa harcamayalım’ derler, biz de o arkadaşları buraya  konu edip güzel yazımızı kirletmeyelim. Çünkü bu gün gerçekten güzel bir şeyden bahsetmek istiyorum size.

Efendim; Türkiye Voleybol bayanlar 2. ligi 1. grupta mücadele eden Büyükçekmece Voleybol Akademi  2013 yılında kurulmuş, Başkan Ersel Yazıcı ve yönetimi tarafından idare edilen genç bir kulübümüz. Bu sezon başında Voleybol takımının başına geçen yıl Arnavutköy belediyespor ile başarılı bir sezon geçiren Ekrem Küpeli hocayı getirdiler.  Ekrem hoca, bizim de izlediğimiz İkinci lig finallerinde son maçta,  Bahçelievler Voleybol’a talihsiz bir şekilde kaybedip 1. ligin kapısından dönmüştü.

Hem Ekrem hoca hem de Büyükçekmece Voleybol Akademi bu sezon için  1. ligi hedeflediler. Hedeflediler hedeflemesine ama ‘Bu yolda yapılan her şey mübahtır’ demediler. ‘Spor her şeyden önce, dostluktur, kardeşliktir’ deyip gelen rakip takımların yöneticilerini aradılar, ‘Bir şeye ihtiyacınız var mı?, sizin için yapabileceğimiz bir şey olur mu?’ diye sordular. Sonra ‘Neden başka şeyler de yapmayalım?’ diye düşündüler.  Rakip takımları maç öncesi kahvaltı için için misafir ettiler. Her iki takım beraberce, aynı tabaklardan yemeklerini yiyip tanışıp kaynaşıyor, sonra da maç hazırlıklarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Bu görüntüleri Face arkadaşımız Ekrem Hoca’nın sayfasında görünce hocaya ‘Hocam rakip takımı misafir mi ediyorsunuz?’ diye şaşırarak sordum.

‘Evet hocam. Beraberce yiyip sohbet ediyoruz. Sonra maça çıkıyoruz’ dedi.

‘Valla hocam çok şaşırdım. Böyle bir düşünceyi pratiğe döktüğünüz için sizleri tebrik ediyorum’ dedim. ‘Peki her takım geldi mi?’ Öyle ya belki bazı takımlar maç motivasyonlarının bozulacağını düşünebilir’ diye devam ettim.

Hocam; şu ana kadar Vakıfbank hariç oynadığımız tüm takımları çağırdık ve hepsi geldiler. Vakıfbank maçı öncesi de personelimiz işten ayrıldığı için hazırlık yapamamıştık. Motivasyon neden bozulsun ki? Hem biz de tam kadro katılıyoruz. Bozulacak olsa bizim de motivasyonumuz bozulur ”dedi.

Hocam sizi de, yönetiminizi de, böyle bir düşünceyi ortaya atan herkesi de tebrik ediyoruz. Sporda hep böyle güzellikler görmek istiyoruz’  dedik.

‘Hocam; spor çok güzel bir aktivite. Neden daha da güzelleştirmeye çabalamayalım?’ dedi.

Söylenecek başka söz yoktu. Ekrem hocanın sorusu ile yazımı bitiriyorum. ‘Neden sporu daha da güzelleştirmeyelim ki?

Not: Başlıktaki resim Büyükçekmece Voleybol Akademi ve Gölcük İhsaniye spor arasında oynanan son maçtan önce çekilmiştir

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s