YENİ HANDE BALADIN’LAR GELİYOR

”Hande Baladın voleybola nerede başladı?” diye sorsam,  pek çok kişi ‘Eczacıbaşı’ diye cevap verecektir.

Oysa Eczacıbaşı ve Milli takımımızın genç yıldızı Hande Baladın, İzmir Büyükşehir Şehir Belediyesporun hocası Can Çolak tarafından keşfedilip Türk Voleyboluna kazandırılmış geleceğin en büyük oyuncularından biri olması beklenen bir smaçör. Aşağıdaki resimde, İzmir Büyükşehir Belediyespor forması ile oynayan 11 numaralı oyuncu. Yanındaki 10 numara da  Balıkesir Belediyesporda oynayan Buse Serbest.

33C1C649-223D-4785-A1A5-C87B8FFF0EBF

Can hoca bunları pek dillendirmez.  Geçen sene yazdığım bir yazıdan sonra ( https://evoleybol.com/2017/04/30/ikra-hande-baladin-ikra-deniz-arslan/ ) salonda karşılaştığımızda ‘Yazıda Hande’yi biraz eleştirmişsiniz’ dedi. ‘Hocam oyuncuların ‘Ben okumuyorum’ demelerine sinirleniyorum. Okumayan bir insan muhakeme edemez, fikir yürütemez, düşünme kapasitesi sınırlıdır. Ayrıca sanki çok havaya girmiş gibiydi’ dedim.

Yok hocam Hande öyle değildir. Sadece biraz utangaçtır’ deyip Handeyi nasıl bulduğunu, sonraki süreci anlattı. Şaşırmıştım. Açıkçası Hande Baladın gibi yıldız adaylarından birini keşfeden başka birileri olsa bunu her yerde ballandıra ballandıra anlatırdı. Oysa Can hoca bu güne kadar bundan hiç bahsetmemişti.

Hocam bunu yazmak istiyorum’ dedim. ‘Hocam biz yeni Handeler yetiştiriyoruz onları yazalım’ dedi.

Kendisine söz verdiğim gibi dün  İzmir Balçova Kapalı spor salonunda oynanan Yıldız Kızlar yarı final Grubunda İzmir Büyükşehir Belediye (İBB)- Balçova Belediyesi ile oynanan maçı izlemeye gittim.  Hem Can Çolak ve Serbay Kos yönetimindeki İBB hem de Okan Barut yönetimindeki Balçova takımı bizlere çok güzel bir maç izlettiler.

Can Çolak, yardımcısı Serbay Kos ile beraber iyi bir takım oluşturmuş. Özellikle 7 numara Şafak Karvan hem fiziksel özellikleri hem de oyunu ile dün iyi oyunculardan biriydi. Eğer çabuk ‘ben oldum‘ havasına girmez se- ki ne yazık ki öyle emareler vardı- Hande Baladın’ın yerine aday olabilir.

Maçı İBB 3-0 kazanınca ‘Hocam iyi bir takımınız var’ dedim.

Büyükşehir Belediyemiz İzmir gençlerinin iyi birer sporcu ve birey olması için bizlere büyük destek veriyor. Biz de elimizden geldiğine işimizi iyi yapmaya gayret ediyoruz‘ dedi.

Hocam; Koskoca İzmir Büyükşehir belediyesi Voleybola daha iyi bir bütçe ayıramaz mıydı?’ dedim

Hocam; İzmir Büyükşehir belediyesi bünyesinde 30 dan fazla branş ve binlerce sporcu var. Hepsine gereken desteği veriyor. Bize de veriyor. Biz yavaş yavaş, planlı bir şekilde  ilerlemek istiyoruz. Alt yapılarımızdan oyuncular yetiştirip liglerde kalıcı başarı elde etmek istiyoruz. Çünkü oradan buradan oyuncu alarak, taşıma su ile değirmen döndüremeyiz. A takımımızda hedef bu sene ligde kalmak. Sonra yavaş yavaş yukarılara çıkmak istiyoruz’ dedi.

‘Ligde kalacak mısınız peki? Şu anda son 3 takım arasındasınız’ dedim.

Son Rota maçında ilk seti aldık, ikinci seti set sayısı kullanmamıza rağmen uzatmada verdik. Sonra moralimiz bozuldu ve 3-1 verdik. Böyle oynarsak ligde kalacağımıza inanıyorum’ dedi

Hocam o zaman hem ligde hem de yeni Hande Baladın’lar yetiştirme çalışmalarınızda başarılar diliyorum’ deyip vedalaştık.

Can Çolak sessiz ve derinden gidiyor. Biz de hem onu hem de İBB yi izlemeye ve sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

66C8683C-18A6-432E-AD5C-A39C35E877A1

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s