Seramiksan- Vakıfbank Maçının Analizi; SERAMİKSAN NEDEN KAYBETTİ? VAKIFBANK NASIL KAZANDI?

Seramiksan Spor Kulübü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü unutmayıp “ENGELLERİ AŞALIM, BİRLİKTE YAŞAYALIM” yazılı pankartla sahaya çıktı. Sporcular ve Firdevs Gürel Özel Eğitim Okulu ve İş Uygulama Merkezi’nden gelen öğrencilerle öğretmenleri Sayın Murat Avcı’nın pankartı birlikte taşımaları bizlere güzel görüntüler sundu. Bu duyarlılıkları için Seramiksan Spor Kulübü’ne teşekkür eder; “Hepimizin bir engelli adayı” olduğumuzu unutmadan onların hayatını kolaylaştıracak ve onlara yardım eli uzatacak şekilde yaşamayı dileriz.

Seramiksan : Sıla Çalışkan, T. Malasevic, Ceyda Demirhan, Meryem Boz, O.Bayramova, N.Krismanovic (Işıl Öz)
Vakıfbank : Cansu Özbay, K.Robinson, Zehra Güneş, L.Slöetjes, ZhuTing, Kübra Çalışkan(Ayça Aykaç)

İlk set karşılıklı sayılarla ve dengeli oyunla başladı, set ortasına kadar denge bozulmadı. Seramiksan 14-12 öndeyken Cansu Özbay’ın yerine Naz’ın oyuna girişi ve Slöetjes’in iyi servisleri ile bir anda 16-14 öne geçen Vakıfbank, skor üstünlüğünü ele aldı. Seramiksan liberosu Işıl Öz’ün iyi oyunu ile özellikle Zhu ve Robinson’a hücumda sıkıntılı anlar yaşatsa da Slöetjes’in gününde olmasıyla krizi aşmayı bildi. Vakıfbank ilk sette Slöetjes hariç köşelerden sadece 2 sayı bulabildi. Setin son bölümünde tempoyu arttıran Vakıfbank seti 25-17 aldı. İlk sette skor 18-15 Vakıfbank lehineyken Ayça’nın çıkardığı plasede sayıyı Seramiksan’a veren hakem  Guidetti’den büyük tepki aldı.

İkince sette ise hakemin hataları devam etti. İlk sayıdaki Cansu’nun arka oyuncu olduğu pozisyonda Ceyda’nın temasında rakip alana müdahale çaldı ve bir sonraki pozisyonda Bayramova’nın bariz içeride olan hücumunda çizgi hakemi içeride olduğunu belirtmesine rağmen dışarıda kararı verince skor Vakıfbank lehine 4-0 oldu. Oyuna giremeyen Seramiksan, Vakıfbank’ın iyi servisleriyle de iyice oyundan düştü ve seti 25-17 kaybetti. Skor  16-10 lehineyken Kübra’nın taşıdığı topta hakem faul çalmasa da tekrarını izlediğimde net olmasa da salonda çıplak gözle bariz belli oluyordu. Ayrıca Vakıfbank’ın 19-11 öndeyken bloktan düşen Tuğba Şenoğlu’nun taşıdığı topun bu seviyede bir hakemin gözünden kaçmasına inanamadım.

Üçüncü setin ortasına kadar Seramiksan önde olsa da Vakıfbank 16-15’te öne geçti. Setin 18. Sayısından sonra Vakıfbank sadece 3 sayı alsa da Seramiksan’ın hatalarıyla seti 25-22 kazandı.

Neden Vakıfbank kazandı?
Slöetjes ve Kübra çok iyi oynadı. Slöetjes file önünde Bayramova ile eşleşmesini çok iyi kullandı. Kübra ise hücumda ve blokta oldukça dominanttı.

Neden Seramiksan kaybetti?
Meryem Boz beklenen etkili oyununu sahaya yansıtamadı.  Malasevic’in hücumda çok sıkıntı çekti.(%12)

Vakıfbank’ın ilk altıda Zehra Güneş ve Cansu Özbay gibi genç oyuncuları görmek beni sevindirirken; maç boyu yokları oynayan K.Robinson yerine ”Keşke Tuğba Şenoğlu oynasaydı” diye düşündüm.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s