8 ARALIK AKŞAMI NEDEN ÖNEMLİ?

Deniz Hocam; Maşallah Denizli, İstanbul, Edirne, Balıkesir… Her yere yetişiyorsun. Biraz da bizlere ilgi göstersen’ dedi Özateş spor kulübü Antrenörü Halil Özmert hocam.

‘Gösteririz hocam’ dedim.

‘O zaman bir çayımızı içmeye bekleriz. Çalışmalarımızı da yerinde görürsünüz’ dedi.

Akşam iş çıkışı antrenmanlarını yaptıkları İzmir İnönü Anadolu lisesi içindeki spor salonuna gittim. Bahçeye girerken anılarım canlandı. Başında olduğum Gültepe Kültürspor ile bölgesel ligde mücadele ettiğimiz dönemde Halil hocamın takımı ile bir kaç defa hazırlık maçı yapmıştık. Halil hoca o dönemde de bizi sevgiyle, ilgiyle karşılar, hazırlık maçlarında tespit ettiği eksiklerimizi tecrübesinin getirdiği olgunlukla bizleri kırmadan aktarırdı.

Halil hoca ve Özateş spor kulübü ile ilgili merak ettiklerinizi daha önce yazdığım bu yazımızda bulabilirsiniz. (  https://evoleybol.com/2017/04/02/iyi-ki-dogdun-nice-yillara-ozates-deniz-arslan/  )

Ben bu yazıda geçmişi değil bu günü yazacağım çünkü. Salona  girdiğimde Halil hoca bir kenarda antrenörleri  Yavuz Aykaç ile ile çalışan yıldız takımını izliyordu. Her zamanki gibi sıcak karşılandık.

Hocam nasıl gidiyor çalışmalarınız? Maşallah sürekli transferler yapıyorsunuz. Ligde de durumunuz çok iyi ‘ dedim

‘Sezona başlarken ‘Madem bir işi yapıyoruz ya iyi yapacağız ya da hiç yapmayalım’ diye konuştuk. Kendi altyapımızdan yetişen oyuncularımızın yanı sıra İzmir Büyük şehir Belediyeden geçen yıl Şampiyonluk yaşayan Pelin ve Pınar Kırtaş, Seray Aksoy Gürle, Seramiksan’dan orta oyuncu Çağla Cinan, Gelişim Kolejinden Aleyna Şentürk, Kulübümüzden yetişip geçen yıl Bartın Polis Gücünde geçiren Melis Dere,  Bodrum’dan Tuğçe çelik- ki kendisi 1.84 boyunda, hem orta hemde smaçör oynayarak oynayabilen bir oyuncu- aldık. Bunların yanı sıra kendi alt yapımızdan smaçör Gaye Yaşar, Pasör Beyza Göker ve libero Petek Tokaç‘ı da kadroya monte ettik. Sezon başı her yeni takımın yaşadığı gibi biraz zorluklar yaşadık ama şükür onları da atlattık. En yakın hedefimiz grupta ilk ikiye girip playoff a gitmek.

Bu oyunculardan bazıları takımlarında bir kenarda unutulan, pek şans bulamayan oyuncular. O takımlarda oturup beklemektense bize gelip oynamak istediler. Çünkü burada bir aile ortamı var. Bu söz gelimi söylenen bir şey değil. Biz gerçek bir aile kulübüyüz biliyorsun. Oğlum Yusuf  Özmert Beden Eğitimi ve spor bölümü mezunu. Benim yardımcım. Eşim Berrin Özmert zaten kulübün başında. Bir de bunlara oyuncularımızın aileleri de eklendi. Güçlü Aydoğdu bey var, Hakan Dere var… Güçlü Bey Voleybol camiasının yakından tanıdığı bir isim. Yıllarca Karşıyaka da yöneticilik yaptı. Şimdi bizde yönetici. Hakan Dere de yönetimimizde ve her şeyi yapıyor. 

Sağ olsun Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç da bize yakinen ilgi gösteriyor, sorunlarımızla ilgileniyor. Böyle desteklerle bu sezonu bitireceğiz inşallah.‘ dedi.

‘Hocam bir düzen kurmuşsunuz gördüğüm kadarıyla‘ dedim.

Kurduk kurmasına ama kolay değil. Şirketler, iş adamları, Belediyeler bizlere destek olmalılar. Mesela sponsor bulmak o kadar zor ki. İş adamları bu konuda bir şey  bilmiyorlar. Oysa devlet zaten sponsorluk masraflarını vergiden düşüyor. Yani diyelim bize A firması sponsor oldu o parayı vergiden düşüp reklamını bedavaya getirmiş olur. Ama bu konuda Muhasebeciler bilgisiz. Bilgili olmadıkları gibi araştırmıyorlar da. ‘ dedi.

‘Peki destek olan yok mu?‘ dedim.

Sağ olsunlar üç Sponsorumuz var( Şehr-i Garden, Şahin Sigorta, Nil Kumsal teknoloji) Ayrıca spor okullarımızın gelirleri var. Ama bunlar yetmiyor tabii. 8 Aralık cuma günü Şehr-i Gardenda bir gece yapacağız. Hem İzmir voleybol camiasını bir araya getireceğiz hemde yapacağımız sürprizlerle kulübümüze de bir kaynak yaratmak düşüncesindeyiz. Eminim ki aramızda olacaksın‘ dedi.

Hocam; biz her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Ama 8 Aralıkta Guidetti ile bir yemek yiyecektim‘ dedim.

Sen onu da al getir. Ama zaten bizim o gecede farklı sürprizlerimiz olacak’ dedi.

Bu sırada yıldız takımın antrenmanı bitmiş, genç ve A takım sahaya çıkmıştı. Antrenman başlamadan önce takımla tanışıp sohbet ettik. Geçen hafta Mavi Ege Gazi gençlik maçında gösterdiği performans ile haftanın oyuncusu seçilen smaçör Pelin Kırtaş‘a hediye verildi. O da hediyesini açıp arkadaşlarına ve bize ikram etti.

Takımın 24 yaşındaki tecrübeli oyuncusu,  ( Geçmişte Rota Koleji, ışıkkent, Seramiksan, İzmir BB  gibi takımlarda oynamış) Pasör çaprazı, kaptan Seray Gürle ile ile biraz sohbet ettik.

Burada gerçekten bir aile ortamı var ve çok huzurluyuz. Sanırım başarı sırrımız da bu’ dedi

‘Gençlere tecrübelerinizi aktarıyorsunuz sanırım’ dedim.

Elimden geldiğince onlara ablalık yapıyorum‘ dedi.

‘Yapmazlarsa kulaklarını çekiyor musun?’ dedim.

Gereken yerde evet.Çünkü bir hedefimiz var ve herkes ne zaman ne yapması gerektiğini bilmeli’ dedi.

Kendilerine sonraki maçlar için başarı dileklerimizi ilettik ve biraz antrenmanlarını izledik.

Ayrılırken Halil Hoca ‘Unutma 8 Aralık Akşamı kimseye randevu vermiyoruz’ dedi.

Söz hocam. Guidetti gelmezse ben onu ekip yemeğinize geleceğim’ dedim.

 

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s