‘Biz Demiştik’ Dersek Ayıp olur mu? VAKIFBANK: 3 FENERBAHÇE: 1

”Biz demiştik” diye kendimizi biraz övsek kızmazsınız değil mi?https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156132400158159&set=gm.148816672417097&type=3&theater&ifg=1

Vallahi yazdık. Maçtan önce ‘Vakıfbank yenecek’ dedim. ”’İlk yorumu ben yapayım; Bence Vakıfbank kazanır. Vakıfbank bu maçı almak için çok istekli ve arzulu oynayacaktır”

Keşke skoru da verseydim. Neye göre dedim peki?

10 gün önce Eczacıbaşı Vakıfbank’ı yendiğinde  maçı İstanbul’da Burhan Felek Spor salonunda izledim. Maçı Vakıfbank 3-0 kazanmış, son sette Vakıfbank’ı adeta sahadan silmişti. Maçtan sonra Guidetti’nin yanına gittim. Sağ olsun bizi sıcak karşıladı. Türkçe ‘Merhaba, Nasilsin?’ diye elini uzattı.

‘Biz İyiyiz de size ne oldu?’ dedim.

İyi oldu’ dedi. Eliyle burnunun yukarı doğru yükselmesini işaretle gösterdi. ‘Burnumuz çok kalkmıştı, çok havaya girmiştik. Bize bir ders lazımdı. Bu mağlubiyet  iyi oldu’ dedi. Bir süre durdu ‘Bu günü 14 Kasımı not et. Bir daha böyle olmayacak’ dedi.

Nitekim öyle oldu. Vakıfbank daha istekli, daha arzulu oynadı. Etkili servisler attı. Özellikle  ilk sete Jerkov’un üstüne oynadılar ve başarılı da oldular. Fenerbahçe manşet sorunu yaşadı. Liberolar topları pasöre iyi aktaramadılar. Böyle olunca pasörler de iyi pas çıkaramadı. Vakıfbank’ın blokları iyi çalıştı. Ben en son 12 blok yaptıklarını saydım. Fenerbahçe ise 3 blokta kaldı. Bütün bunları bir araya getirdiğinizde doğal olarak Vakıfbank kazandı.

Vakıfbank kazandı ama Fenerbahçe’nin de çok iyi olmadığı ortaya çıktı.  Şampiyonlar liginde böyle oynarlarsa işleri zor. Ayrıca Fenerbahçe’nin kenardan gelip oyunun gidişatını değiştirecek bir yedeği yok.

Netice itibari ile bu sene şampiyonluğun favorisi  Vakıfbank, plase Eczacıbaşı sürprizi Fenerbahçe olur gibi görünüyor.

1 Comment

  1. Sayın Deniz bey,

    Sizinle aynı fikirdeyim. Daha önce yazdığım bir kaç yorumda da belirtmiştim. Fenerbahçe’nin Eczacıbaşı’nı yenmesi kendileri için büyük başarı. Bu kadro ve oyun sistemi ile Vakıbank’ı yenmeleri neredeyse imkansız. Dediğiniz gibi sahadaki oyunculardan gerekli performansı alamadıkları zaman yerine koyacak yedekleri yok . Bu sene Fenerbahçe üçüncülük için Galatasaray ile çekişir.

    Saygılarla

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s