MOTTA FARKI

Biz maçı salondan izleyemedik Sayın Deniz ARSLAN . Öncelikle tv’den izleyebildiğimiz maça yorumlarınızla yaptığınız katkılarınız için teşekkür ederim. Seyircinin azlığından hatta yokluğundan bahsetmişsiniz. Voleybolun ruhunu gördünüz mü peki sayın Deniz ARSLAN? İyice baktınız mı sağa sola? Soyunma odası koridorlarına, kafeteryanın önüne, masalara, oturma sıralarının arasına iyi baktınız mı? Sahanın ortasında göremediğiniz anlaşılıyor.

Protokol tribünü neden doludur derseniz; Kulüp yöneticileri ya da kulüplere yakın olanlar doldurmuştur muhtemelen. Milyonlarca liralık yatırımlarını yarışmada görmek için. Haklılar bence.
Seyirciyi salonlara çeken voleybolun ruhuydu sayın Deniz ARSLAN.  Voleybolun İtibarıydı, albenisi, sevgisi,  saygısıydı.
Altı yıl önce insanlar orada olmak için koşarlardı salonlara. Çünkü Voleybolun Ruhu vardı ve  ona tanık olmak için koşarlardı.  Salona girdiğinizde gurur kaplardı yüreğinizi, sımsıkı sarardı. “İyi ki buradayım” derlerdi. İnsanlar saygı duyardı birbirine. Saygısızlar, sevgisizler ise kaçacak delik arardı. Zaten bir elin parmakları kadar az sayıdalardı. Yine de ortalarda görünmek istemezlerdi, görünemezlerdi. Sayın GÜMÜŞBAŞ ‘ın deyimiyle “seyirci ve salona gelenlerin yapısı değişmişti. Acaba aynı değişiklik devam ediyor mu ?
Birisi aldı 6 yıl önce voleybolun ruhunu, saygınlığını, gururunu. Hiç düşünmeden kişisel hırsları ile. Allah onu nasıl biliyorsa öyle yapsın. Asla düzelmeyecek sayın Deniz ARSLAN. Göreceksiniz asla düzelmeyecek.

Maç için yaptığınız analize gelince sayın Deniz ARSLAN . GUIDETTI ‘de metal yorgunluğu tespit etmişsiniz. Olabilir ama size katılmıyorum . MOTTA faktörü bence ve bu ileri ki aylarda daha belirgin olacak .

MOTTA döndü sayın Deniz ARSLAN, MOTTA döndü!

Hani Mili takımımıza tarihinde ilk kez olimpiyat heyecanı yaşatan MOTTA.

Hani o  ÜSTÜNDAĞ ‘ın “gölge başkan” olduğu günlerde Milli takımla ilişkisini kestikleri MOTTA!

Hani iki önceki federasyon başkanı sayın KARABIYIK ile samimi olduğu için işine son verilen MOTTA.

Hani Türkiye de yeni bir voleybol federasyonu başkanı atandığı halde bir önceki başkanla zaman zaman yemek yiyip vaktini geçirdiği için işine son verilen MOTTA.

Hani insanlara Sayın KARABIYIK ‘ı hatırlatan MOTTA.

O döndü efsane döndü.
Utanmasalar kendisine Milli takım antrenörlüğü teklif edecekler. Ama kovdular ya adamı? Sıkılıyorlar. Kabul edeceğini bilseler ya da emin olsalar belki son bir hamle yaparlar ama. Adam onurlu, karakterli. ”Kovulduğum yere dönmem” diyebilir. Ee herkes bazı kişiler gibi yapamıyor. Kovuldukları yere dönebiliyor .
Son bir husus sayın ARSLAN, TVF yönetim kurulu üyemiz doğu ve güneydoğu voleybol kulüplerini ziyaret etmiş. Eeee genel kuruldan sonra bir teşekkür ziyareti iyi olmuş.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s