HEPSİ OKUMUŞ ÇOCUKLAR BUNLAR

Pazar gününü ilimizde oynanan Voleybol maçlarına ayırdık.

Maçların her biri farklı salonda ve farklı saatlerde olunca günümüz o salondan diğerine koşturmaca ile geçti. Önce saat 14:00’da Balçova Spor Salonunda çok zevkli ve çekişmeli geçmesi beklenen Özateş- Doğa Koleji maçı ile başladım. Salonun girişinde Voleybol İzmir il temsilcisi Hakan Gürsu‘yu görünce ‘Hakan bey sanırım bizi salonlar arasında koşturarak spor yaptırmak niyetindesiniz’ dedim inceden bir taş atarak.

Hakan bey böyle bir hamleye sanki önceden hazırmış gibi oynanması gereken maç sayısı ve saatlerini, salon programları ile beraber gösterip ‘Deniz Bey siz olsanız nasıl bir program yapardınız?’ dedi. Baktım, içinden çıkılmaz bir matematik denklemi gibiydi. Taş atalım derken kafamıza kayayı yemiştik. ”Vallahi iyi ki Voleybol il Temsilcisi değilim’ diye düşündüm. ( Hakan Gürsu’nun il temsilcisi olmasından sonra  İzmir Voleybolu için yaptığı çalışmaları yazsak bu yazıya sığmaz. Başka bir yazı da yazmaya çekiniyorum. Malum ülkemizde hiç bir başarı cezasız kalmıyor. Onun iyiliği için yazmıyorum. Çalışmalarını bilen biliyor zaten)  ‘Allah size kolaylık versin, hadi ben kaçtım diyerek’  deyip usulca salona doğru süzüldüm.

Özateş ve Doğa Koleji arasında dolu tribünler önünde seyir zevki yüksek bir maç oynandı. Özateş takımı maç sayısı da kullanmasına rağmen seti alamadı. O sayıyı çevirmeyi başaran Doğa Koleji geniş bir kadroya sahip olmanın avantajını uzatma setinde daha diri kalarak kullandı ve maçı da 3-2 aldı.

O maçtan sonra hızlıca Gaziemir’de oynanan Gelişim Koleji- Marmaris Akademi arasında oynanan maça doğru yola çıktık. Güzel bir salonda, çoluk çocuk maç izlemek yerine AVM lerde, kapalı alanlara tıkılarak etrafa bakıp, laklak etmeyi tercih eden çevre halkı, Optimum alışveriş merkezine hücuma geçtiğinden yolun o kısmını geçmekte bayağı bir zorluk çektik. Halkın bunda ne kadar suçu var? Gaziemir’de büyük bir spor salonu olduğunu, hafta sonları maçlar oynandığını kimse duyur muş mu? Hayır!

Belediye mevcut AVM lere yenilerini ekleyerek- Nitekim Optimum 5 yılda iki kat büyüdü- ‘Halka hizmet’ ettiklerini düşünüyor olabilirler. Çoluğu çocuğu AVM’lere tıkıp habire para harcatmaya teşvik etmek Ekonomi bakanlığımızın  da istediği bir şey olabilir. Peki spor? Gençliğin AVM lerde büyümesi mi faydalı spor salonlarında  mı? Bunun cevabını da sizlere bırakıyorum.

Salona vardığımızda Gelişim Koleji-Marmaris Akademi arasındaki maçın ilk seti bitmek üzereydi. Seti ve maçı rahatlıkla alan Gelişim Koleji 2. lig 3. grubun yeni lideri olarak zirveye kuruldu.  Maçtan sonra takımın Başantrenörü Ahmet Bayar’ın yanına gidip tebrik ettim.

‘Hocam, Nihayet bizi de gördünüz’ dedi serzenişli bir şekilde.

‘Hocam biz sizi hep takip ediyoruz ama lider olmanızı bekledik’ dedim.

Biz bu hafta lider olduk ama bu yılların çalışması ile elde edilen bir sonuç. Bu çocukların hemen hepsi bizim alt yapımızdan yetiştirdiğimiz, 3 tanesi hariç diğerleri halen bizim Kolejimizde eğitim alan oyuncular. Diğer üçü de Alt yapımızdan yetişip Üniversiteye gönderdiğimiz kızlarımız’ dedi.

‘Gelişim Koleji’nin hedefi birinci Lig mi?’ dedim.

Hocam bizim bir sonraki hedefimiz Gelecek haftaki Bodrum Doğuşspor maçı. Sonraki hedeflerde sonraki haftalarda netleşir. Gidebildiğimiz en iyi yerlere gitmek istiyoruz. Ama biz çok genç bir takımım. Oyuncuların çoğu 2000-2002 li. Ana hedefimiz sağlıklı, kültürlü, ülkesine ve çevresine faydalı gençler yetiştirmek’ dedi.

‘Hocam maşallah arı gibiler, sanki 6  kişi değilde 12 kişi oynuyor gibiydi’ dedim

Mert Demir hocam ( Yardımcı Antrenör) sağ olsun çok iyi çalışma programları hazırlıyor. Saha akşam, kendi salonumuzda çift antrenman yapıyoruz’ dedi

Kendisine bundan sonraki maçlar için de başarılar dileyip acele şekilde İzmir Fuar Alanı içindeki Celal Atik spor salonunda oynanan İzmirBüyükşehir Belediyesi- Arkas maçına doğru yola çıktık.

Eski Fuar alanındaki ( Yeni Fuar alanı başka bir yerde yapıldı) devasa boş Payvonları ve çevrelerinde sürüler halinde, ellerinde sigaralar ile dolaşıp yüksek sesle şakalaşan, birbirlerine zaman zaman tekvandomsu el ve kol hareketleri yapan Suriyeli genç göçmenleri görünce ‘Bunlar neden spor salonuna çevrilip bu gençlerin hizmetine sunmuyorlar? Belki gençlerin bu enerjisi faydalı bir işe yöneltilmiş olur’ diye düşündüm.

Düşündüm ama sanırım kendi kendime düşünüyorum hep. Çünkü nedense benim düşündüğümü başkası hiç düşünmüyor. Ne diyeyim bir gün gelir bunları da düşünen yöneticilerimiz olur deyip yazımızı burada sonlandıralım.

Malum, uzun yazı okunmaz

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s