VOLEYBOLCU İHRAÇ ETMEK MÜMKÜN MÜ?

Amerika Voleybol Federasyonu (USA Volleyball) bu yıl  NCAA’ de (Tam adı National Collegiate Athletics Association. Amerikan Kolej Sporları Kurumu anlamına gelmektedir.)  oynamış ve üniversite bitirmiş 358 Amerikalı oyuncuya, yurt dışında profesyonel voleybol oynaması için lisans vermiş. Liste, 261 bayan ve 97 erkek voleybolcudan oluşuyor. (Linkini yazını altında veriyorum)

Bu ne demek? Amerika’da spor bursu ile okumuş  Amerikalı oyuncuları dünyanın 34 ülkesine ihraç edilmesi demek!

Listede oyuncu ihraç edilen ülkelerin arasında Türkiye de var! ( Women’s Transfers to 34 Countries/Federations
Australia, Austria, Belgium, Brazil, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, England, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Israel, Italy, Japan, Korea, Luxembourg, Malta, Netherlands, New Zealand, Philippines, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Thailand, Turkey, United Arab Emirates )

 

Buradan Voleybolun başındaki Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) yetkililerine sesleniyorum;  Hiç bir şey yapmanıza gerek yok,  al aynı sistemi Türk voleybolunda uygula tarihe geç! Oralarda ”Fabrika Voleybol” projesiyle değil,  burada göreceğiniz gerçek voleybolcu fabrikasıyla yolunuzu değiştirin.Türk voleybolunun ve voleybolcusunun önünü açın!

Ne yapacaksınız? Bu sistemi  entegre edeceksiniz.  TVF içinde bir bölüm oluşturun ve eğitim/spor sisteminde devrim yapın. Böylece Türk Voleyboluna çağ atlatın. Elit ve kaliteli insanları oyunun içine çekin, voleybolu tabana yayın, ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklarımızın adeta tercihi haline getirin.

Kendi öz kaynağımız olan gençlerin önünü açın, dünyada bir Türk voleybol ekolü oluşturun.

Bunun için bilgi ve birikimin olmadığını biliyorum yardıma ve elimi taşın altına sokmaya hazırım…

https://www.teamusa.org/USA-Volleyball/Features/2017/November/08/Update-USAV-Processes-358-International-Transfers#.WgO7lIykpSU.facebook

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s