ÜLKE SPORUMUZ NEDEN GELİŞMİYOR?

Dava arkadaşımız, ağabeyimiz, dostumuz, Rahmetli Hasan EPİRDEN ‘i kaybettiğimizden bu güne kadar üçüncü yazım olacak bu yazdıklarım. Sayfamızın editörlüğünü gerek rahmetli EPİRDEN ‘e verdiği söz nedeniyle gerekse zorunluluktan dolayı üstlenen Sayın Deniz ARSLAN birinci yazımı yayınladı. Rahmetli EPİRDEN ağabeyime voleybolumuzda kendisini kaybettikten sonra nelerin yaşandığını anlatan yazımı ya görmedi ya da kendine göre haklı gerekçelerle yayınlamadı .

Belki yayınlanır ümidi ile üçüncü yazımı yazıyorum.

Bu güne kadar ülkemizin sporunun neden gelişmediğini inceleyen, araştıran, bunu kaleme alıp okuyucuları ile paylaşan bazı otoritede ya da yazarlar oldu. Bunların ciddi bir kısmı EVOLEYBOL da yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor.

Yaptığı görev nedeni ile en isabetli olanlarının başına eski Gençlik spor genel müdürümüz Sayın Mehmet ATALAY ‘ın Habertürk gazetesinde yazdığı yazıları koyabiliriz. Yazılarının linkini veriyorum ilginizi çekecektir. Bu güne kadar okumayan varsa lütfen okusun .

http://www.haberturk.com/yazarlar/mehmet-atalay/1696869-adalet-herkese-lazim

http://www.haberturk.com/yazarlar/mehmet-atalay/1685904-bakanin-kucagindaki-bombalar

Bir başka yazar olarak, kurum içerisinden yoğun istihbarat aldığını düşündüğüm Sayın Mehmet GÜNEY‘i sayabilir, hatta en ateşli ve isabetlileri, gerçekçi olanları diyebiliriz. Linkini veriyorum okumayan varsa lütfen onu da okusun ve takip etsin.

http://www.allsportsmagazin.com/yazar/mehmet-guney/

Sayın Mehmet GÜNEY; ‘‘Spor Genel Müdürlüğü Futbol mu demektir?” demiş.

Bütün bunları okuyup analiz ettikten sonra birkaç satır  da ben yazmak istedim.

Sayın Cumhurbaşkanımız, geçtiğimiz aylarda yabancı ve devşirme sporcularla bir yere varılamayacağı mutlaka kendi milli kaynaklarımıza yönelmemizin doğru olacağını ifade etmişti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ifadesi üzerine bazı kişi ve kuruluşlar bunu emir telakki etmişti. Ki ben bunu son derece doğal karşılıyorum. O gün, bu yabancı oyuncu sınırlamasını sporumuza yapıştıran ve kısa bir süre önce bar mı yoksa restoran mı kavgası olduğunu anlayamadığım bir kavgaya karışarak ( Eski direktörümüzün dersini verdiğini söyleyen lokantacı ya da barcı şu anda TFF yönetim kurulu yedek üyeliğine devam ediyor ) madara olan futbolun direktörü, aldığı kararın arkasında olduğunu belirten bir açıklama yapmıştı. Bana göre adına statlar yaptığımız, boynuna papatyalardan zincirler astığımız, yoluna güller döktüğümüz futbolun direktörü, restoran efesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu temennisi emir Telakki etmemişti.

Nitekim kendisinin de spora yaptığı katkı ( ! ) bir süre sonra elim bir olay sonucu sona erdi.

Gelelim günümüze ,

Sporla aşinalığı ASKF üyeliğinden gelen yeni sayın spor Bakanımız, iki gün önce, bir televizyon kanalında, yabancı sporcu sayısının azaltılmasının gerekli olduğunu ifade etti ve bana göre akabinde zor saatler geçirdi. Bu gün yani 7 Kasım 2017 günü milli futbol takımızın yeni antrenörü yaşlı kurt MİRCEA LUCESCU yabancı sayısının fazlalığına değinerek “ Takımlarında oynayamayan sporcuları nasıl milli takıma çağırayım “ diye bir çıkış yaptı.

Hemen ardından Futbol Federasyonu başkan vekili sayın Ali DÜRÜST jet bir açıklama yaptı . ”Yabancı oyuncu sayısını indirmeyi DÜŞÜNMÜYORUZ” dedi

Hadi buradan buyurun bakalım! ”Türk sporu neden gelişmiyor?” diye uykuları kaçan sağ duyulu vatandaşlarımız, size söylüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız rica etti olmadı, sayın bakanımız kast etti olmadı, en fazla yabancı oyuncuyu barındıran futbolumuzun milli takımlar teknik direktörü kendisi yabancı pasaportlu ama beyni yabancı olmayan LUCESCU adeta imdat dedi yine olmadı! Futbolu yönetenler yada yönettiklerini sananlar “Hayır, biz ne diyorsak o “ dediler.

Çok kuvvetli bir ihtimalle LUCESCU‘ya “ Haddini bil sen bizim çalışanımızsın, hatta elemanımızsın! İstersek yarın seni kapının önüne koyarız “ dediler .

Bu arada bana göre “Biz ASKF ‘ liyiz istediğimiz adamı istediğimiz makama getiririz yada indiririz herkes ayağını denk alsın “ deyiverdiler . Üstüne alınan varsa alınsın lütfen.

Sayın Mehmet GÜNEY ‘in yazılarını okuma imkanınız olursa ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır . Saygılarımla .

 

1 Comment

  1. İşte bu değerli okurlarımız .Daha üzerinden 24 saat geçmeden futbol Milli takımlar antrenörümüz çark etti ve söylediklerini yuttu .

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s