1 KİTAP DA SEN GETİR

Uluslararası Voleybol hakemimiz İlhami Şenyurt, bizim Facebook arkadaşımız. Kendisi ile henüz yüz yüze tanışmasak da güzel paylaşımlarını ilgiyle takip ediyor  bir şeyler öğreniyorum.

Geçenlerde sayfasında paylaştığı ‘1 Kitap da sen getir’ başlıklı afişi gördüğümde dikkatimi çekti. Afişi  inceledim. İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğinin gerçekleştirdiği bir kampanya. Toplanan kitaplar Kocaeli, Erzurum, Van  ve Şırnak Cizre de okullara dağıtılacak.

Gençlerimizin okumadığından  sürekli şikayet eden biri olarak  onları okutmaya teşvik eden böyle bir kampanyaya destek vermemem düşünülemezdi.

‘Hocam öncelikle tebrik ederim, bu güzel kampanya için”

‘Teşekkür ederim. Biz daha önce de böyle bir kampanya yaptık. Kitapları Van’a gönderdik. Orada Ulusal Hakemimiz Ozan Sarıkaya var. Şimdi başka bir okul için de istedi. Biz de yapmışken hem Van’a hemde bir kaç diğer ile de gönderelim istedik.” dedi

‘Hocam bu illeri nasıl seçiyorsunuz?’ diye sordum

‘Genellikle bir hakem arkadaşımızın görev yaptığı bir ili seçiyoruz. O hakem arkadaşımız hem organizasyonumuza yardımcı oluyor hem de kitapların ihtiyacı olan yerlere ulaşmasını sağlıyor’ dedi.

‘Kitap bağışlamak isteyenler ne yapacaklar?’ diye sordum.

‘Kitapları Burhan Felek Spor Salonu İl Temsilciği odasına teslim edebilirler. İstanbul dışından kitap göndermek isteyenler de Gevaş Yunus Emre Ortaokuluna doğrudan gönderebilirler’ dedi.

Sevgili Evoleybol okurları;

Kitap okumak çocukların beynini, düşüncesini, hayal gücünü, olayları bakış açısını, yaratıcılığını, konuşma ve kendini ifade edebilme yeteneğini geliştirir. Hepimizin mutlaka okuyup bir kenara koyduğu bir kitabı vardır.

Geleceğimiz için HAYDİ 1 KİTAP DA SİZ GETİRİN

Doğrudan göndermek isteyenler için Van Gevaş Yunus Emre Orta okulunda  adresini veriyorum; Sayın Esra Timur;  Orta Mahalle. Vatan Caddesi Gazi Sokak  Gevaş/ Van

 

IMG_5112

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s