FEDERASYONA VE HAKEMLERE İKAZIMIZ VAR

 

SAYIN VOLEYBOL FEDERASYONUNA;
Voleybol oyun kurallarında (Mücevher, iğne, bilezik) benzeri mücevher (saçları toplama amaçlı takılan tokalar metal olmamalı ) Voleybol Müsabakası sırasında Erkek,Kadın sporcuların takması kesinlikle yasaktır!

Son hafta Bursa Cengiz Göllü Spor Salonunda oynanan TRT Spor kanalında da naklen yayınlanan Vakıfbank – Nilüfer Belediye karşılaşmasında iki takım, özellikle Nilüfer Belediye takımı oyuncularının hemen hepsinde kolye, küpe ve benzeri takılar mevcuttu. Acaba Baş hakemlerimizin kurallardan haberi yok mudur? Neden sporcular için hayati önem taşıyan kuralları uygulamazsınız?

İllaki  BİRİLERİNİN ÖLMESİ veya SAKATLANMASI MI LAZIM?

Buradan en başta Voleybol Federasyonuna ve diğer yetkililere sesleniyorum; Bu yazılı ikazıma rağmen önlem almazsanız, insan hayatına kast edebilecek sakat bırakabilecek bu önemli kural uygulanmazsa, Spor Bakanlığına güncel delillerle, görevinizi ihmal ettiğiniz, kötüye kullandınızdan dolayı suç duyurusunda bulunacağım.

Söz konusu kuralla ilgili paragrafı bir kez daha hatırlatıyorum;
Mücevher, iğne, bilezik ve alçılı bandaj vs. gibi oyuncuların sakatlanmasına sebep olabilecek şeylerin kullanılması yasaktır. Oyuncular rizikoları kendilerine ait olmak kaydı ile gözlük takabilirler.

DA08A238-01D2-4A56-80E8-735EED30A394Oyuna katılanların temel hak ve sorumlulukları şunlardır:

Oyuna katılanlar, oyun kurallarını bilmek ve onlara uymak zorundadırlar. Oyuna katılanlar sportmenliğe yakışır bir şekilde hakemlerin kararlarını tartışmaksızın kabul etmelidir.

C42CBF54-5996-4315-971A-229F2C624A19

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s