VOLEYBOLDA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Geçen hafta İzmir’e gelen Voleybolcular sitesinin kurucusu Recep Ekin ile Şirinyer’de buluştuk. Kahvelerimizi yudumlarken sohbet konumuz  Voleyboldu.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi, Kavurga Ortaokulundan kendisine yazan bir öğretmenin  ‘Köyde kendi imkanlarımızla bir Voleybol sahası yaptık ve çok yetenekli öğrencilerimiz var. Turnuvalar başladı fakat bizim hiç ekipmanımız yok. Bize bu konuda destek verecek iyi yürekli insanlara ihtiyacımız var’ diye yazdığını, bu yazıyı sayfasında yayınladığını ve hemen anında ‘Oraya yardım etmek istiyoruz’ diyen insanların ortaya çıktığını söyledi. Örneğin Gümüşhane Gençlerbirliği’nin kulüp eski başkanı  Fikret Orak hemen ayakkabı göndermiş.

Viranşehirdeki çocuklar da çektikleri videoda onlara teşekkür ederek ‘Artık derslerimize daha çok çalışıp Turnuvada da şampiyon olacağız. Bunu size armağan edeceğiz’ demişler.

İzlediğimde duygulandım. Şahsen tanımasam da kendi adıma ve sitemiz evoleybol adına da Sayın Fikret Orak’a teşekkür ediyoruz. İyi ki sizler gibi iyi yürekli insanlar var ve Dünya sizin gibi insanlar sayesinde daha güzel ve yaşanabilir bir yer.

Bir güzel haber de Bursa’dan geldi.  İkinci ligde mücadele eden İnegöl Çarşı Spor kulübü 25 Ekim Dünya Spina Bifida ve Hidrosefali günü dolayısıyla bu Spina bifidalı çocuklarla özel bir gösteri tertiplemişler.

Ayrıca Engelliler haftası çerçevesinde de başka etkinlikler yapmayı planlıyorlar.

Evoleybol ailesi olarak hem spor yapan hem de sosyal sorumluluk çerçevesinde bu tür aktivitelere yer veren, Engelli kardeşlerimizi sporla buluşturan İnegöl Çarşı Spor kulübü yöneticilerine, teknik yönetimine ve Oyuncularına teşekkür ediyoruz. Sizler gibi düşünceli insanlar sayesinde biz de toplumun bir parçası olan engelli kardeşlerimizin güler yüzünü görebiliyoruz.

IMG_4938.PNG

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s