ESRA VE GÜLDEN’İN JÜBİLESİNDEN İZLENİMLERİM…

Eczacıbaşı Vitra spor kulübünün Gülden Kayalar Kuzubaşoğlu ve Esra Gümüş Kırıcı için tertiplediği jübile gecesini ben de, Deniz Arslan da sayfalarımızda yayınlayıp vazifemizi yaptık.

Bu anlamlı vedaya geç de kalsam katıldım. İyi gözüken organizasyonda davetli sayısı da fena sayılmazdı. Sahaya büyük bir ekran yerleştirilerek herkesin kolayca seyretmesi sağlanmıştı. Galatasaray- Vakıfbank karmasından oluşturulan Milli takım Eczacıbaşı karşılaşması ile jübile programı start aldı.  Fenerbahçe Çanakkale’de turnuvada olduğundan sporcu göndermemişti ama bence kaptan Edanın mutlaka olması gerekiyordu. Kısa bir karşılaşmadan sonra Esra ve Gülden oyuna davet edildiler. Birer kez topa dokunduktan sonra sembolik karşılaşma da son buldu.

Esra sporu bırakınca ne kadar kilo almış” diye düşündüm.

Sonrasında Faruk Eczacıbaşı’nın kısa, akıllarda kalacak, güzel konuşmasını dinledik. Konuşmanın sonunda ablalara verdiği değeri, Gülden ve Esra’nın artık Eczacıbaşılı ablalar arasında olduğunu söylerken, gözüm bana çok yakın olan büyük ekranda sakat kolu ile fedakarlık yaparak oynayan hatta ameliyatını erteleyen Neslihana takıldı. ”Faruk Eczacıbaşı,  Neslihan’ın son senelerinde, takımdan gitmesine  neden engel olmadı?’‘diye hayıflandım.

Faruk beyin konuşmasından sonra Federasyon başkanı Üstündağ’ın konuşması başladı. Maşallah mikrofonu kaptı mı elinden al alabilirsen!  Birbirinden kopuk paragraflarla dolu jübile için uzun konuşması, tribünleri biraz sıkar gibi oldu ise de yine de geneline baktığımız da “güzel mesajlarla doluydu” diyebiliriz. “Konuşma biraz daha kısa olsa daha çok dinlenebilir ve akılda kalıcı olurdu” diye düşünüyorum. Akibinde Esra mikrofonu aldı, veda konuşmasını başlattı.  Kimseyi unutmamak adına, kağıda yazdığı teşekkürlerinin en önemlisi eşine söyledikleri oldu ve  salondan bir hayli alkış aldı.  Konuşma sonunda “bebek bekliyorum” açıklaması ile mikrofonu Gülde’ne verdiğinde kilolu duruşunun sebebini anlamış oldum.

Gülden de eşine sabrından dolayı teşekkür ettikten sonra bebek bekleğini açıkladı. Her iki sporcumuzun da sağlıklı bebek doğurmalarını temenni ediyoruz.

Ekrandan gözüme takılan en önemli ayrıntı Esra’nın konuşması sırasında Sırp pasör Maja gözlerinden gelen yaşı birkaç kez arkasını dönerek silip belli etmek istememesiydi. Benim imkanım yok ama bu soru kendisine sorulup nedeninin öğrenilmesi iyi bir röportaj konusu olabilirdi.

Plaketlerin verilmesimden sonra seyirciye teşekkür edilip jübile sonlandırıldı.

Anlamı büyük ve diğer kulüplerimize örnek organizasyon için Faruk Eczacıbaşı’na salonu tahsis eden ve jübilede bizzat bulunan federasyon başkanımıza teşekkür etmeliyiz. Ayrıca da salonun seyirciye oturma kabusu yaratan eski koltuklarının sökülerek yenilenen koltukları için emeği geçen herkese, tüm yetkililere de teşekkür ederiz..

Esra ve Gülden’e de bundan sonraki hayatlarında başarılar ve mutluluklar diliyoruz.

1 Comment

  1. Birileri Akif ÜSTÜNDAĞ ‘ın göreve geldiğinden bu güne kadar kaç plaket dağıttığını ve bunları kimlere verdiğini çıkartabilir mi ? Hani kendisine de bir Malatyalı’lar gecesinde neden verildiğini anlayamadıģımız plaket gibi olanlar var mı ?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s