EVOLEYBOL NASIL BİR SİTE OLACAK?

Evoleybol sitesi Hasan Uğur Epirden’in 3 yıl önce kurduğu bir site. İlk kurulduğunda www.voleybol-e.com olarak hizmete girmişti. Ancak sitede yayınlanan yazıların bazılarında hukümet ve Federasyon eleştirildiği için onların hukukçuları  ‘OHAL’ koşullarından da faydalanarak ( Yazılardan birinin içeriğini çok zorlayıp Cumhurbaşkanı’na bağladılar) siteye erişim engellendi.

Ancak onlar engelledi diye Epirden Hoca pes etmedi, şimdiki siteyi, www.evoleybol.com’u açtı.

Peki Epirden Hoca neden Federasyonu eleştiriyordu?

Epirden Hoca plaj voleybolunun ülkemize getirilip popüler olmasında büyük payı olan insanların başında geliyor. Kurduğu ‘Epirden Beach Volley’ ekibi ile Aydın, Eskişehir, Gaziantep, Adana, Ankara gibi denizin olmadığı illerde dahi plaj voleybolu organizasyonları yaptı.

2011’den sonra gelen Federasyonlar bu tarz organizasyonlara destek verip kolaylık sağlayacaklarına ( Federasyonlar ülkede Voleybolun sevilmesini, yayılmasını, gelişmesini istemez mi?) tam tersine, Devletin imkânları, araç gereçlerini, personelini kullanarak ‘Biz daha iyisini yaparız’ diyerek ona rakip oldular.

Peki ne oldu? Şu an plaj Voleybolu can çekişiyor. Yakında ‘Allah rahmet etsin’ diyeceğiz. Plaj voleybolunun nereden nereye geldiğini gördükçe hoca kahroluyordu.

Sadece Plaj Voleybolu mu? Voleybolun son yıllarda içine girdiği duraklama ve hatta gerilemenin mevcut  federasyonların uygulamalarından kaynaklandığını söylüyordu. Mesela Milli takımın başından Motta’nın alınış yerine  Barbolini’nin getirilmesine, Barbolini başarısız olunca Ferhat  Akbaş’ın gelmesine, çeşitli ihaleler, yönetim uygulamaları …vs gibi pek çok şeyi eleştirdi. Allah rahmet etsin pek çoğunda da haklı çıktı.

Onun ani ölümünden sonra pek çok kişi ‘Evoleybol yakında kapanır’ diye düşündü. Sitenin kapanacağını düşünenler, bazı yönlerden haklılardı. O sitede yazanlardan hiçbirisi Epirden hoca kadar bilgi birikimi ve tecrübeye sahip değildi.  Bazı insanlar üzüldü, bazıları elini ovuşturdu. Çünkü, evoleybol, haksızlığa uğrayan, canı yanan, voleybolun daha iyi yerlere gelmesini isteyen ve mevcut durumdan rahatsız olan insanların toplandığı merkezdi. O site kapanırsa her yer güllük gülistanlık olabilirdi.

Ama biz, bu siteye emek veren insanlar, olarak ‘devam’ dedik. Çünkü ortada bir ‘emanet’ vardı ve hiçbirimiz sırtımızı o emanete dönecek kadar “vefa“sız değildik.

Eren Aktulgalı ve ben Deniz Arslan zaten yazıyorduk, devam ettik. Bunu. Yanında sitemizi yeni yazar arkadaşlarımıza da açtık. Uzman Spor Fizyoterapisti Seda Yıldız ilk yazısını yazdı (https://evoleybol.com/2017/09/26/mustafa-koc-spor-odulleri-uzerine-bir-yazi/ )

Turgutlu’da yaşayan, 16 yaşındaki genç bir Voleybolsever arkadaşımız olan İnci Özcan da  onu takip etti. ( https://evoleybol.com/2017/10/04/sezon-oncesi-seramiksandan-haberler/ )

Daha önce aramızda olan ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle bir süre yazılara ara veren arkadaşımız Cem Zeren yeni yazıları ile bizlerle olacak.

Ayrıca aramıza yeni yazar arkadaşlar da katılacaklar.

Ayrıca sosyal medya ilişkileri için Eugen Mert Erdoğan arkadaşımız bizimle olacak.

Yazılarımızı paylaşmak ve Voleybol camiası ile daha yakın bir ilişkide olmak amacıyla da üç gün önce Facebook’ta sitemiz için yeni bir grup kurduk. Bizleri tanıyan, seven, takip eden değerli dostlarımız hemen grubumuza geldi.Sadece gelmekle kalmadılar, dostlarını da getirdiler.

Önce Epirden Beach Volley’den Ercan Küçüktuğsuz ve Çorum Voleybol Spor Kulübünden Ali Haydar Teke hocam bir dalga başlattılar. Sonra İki değerli hocamız Park Antalya‘dan Hikmet İnanlı ve İzmir Özateş’ten Halil Özmert arasında ‘En çok arkadaşını davet etme birinciliği’ konusunda rekabet yaşandı. Biraz da bu rekabet sayesinde şu an 4200 kişi olduk.

Bu yazının yazıldığı saatlerde Ali Haydar Teke ve Gürbüz Güngör arasında birincilik bir gidip bir geliyordu.

Evoleybol nasıl bir site olacak?

Evoleybol, daha çok voleybol ama genel olarak spor, sağlık ve yaşam ile ilgili yazıların, makalelerin ve köşe yazılarının olacağı tarafsız, bağımsız ve cesur bir site olacak. Gerektiğinde pençelerimizi çıkartıp acımasızca batırarak eleştireceğiz. Ama iyi şeyler yapıldığında da eleştirdiğimiz insanları övebiliriz.

Tek amacımız ülkemizde sporun gelişmesi bu gelişmeye paralel olarak da Voleybolun hak ettiği yere gelmesi. Artık zombi ve yamyam gibi uyuşturucuların gençlerimizi sardığı bu ortamda tek kurtuluş spor.

Antrenör  arkadaşım Büşra Yamaç Dikmen‘in dediği gibi’ ÇOK YAŞA VOLEYBOL’

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s