YAZIK OLDU MADALYALARA YAZIK!

Yazık oldu.

Bu büyük iki uluslararası başarıya çok yazık oldu. Hem ülkeyi uluslararası alanda tanıtmak  hem de ülkede voleybolunun  tanıtımı adına.

Dünya şampiyonu olmuş U23 kızlarımız için yazdığım protesto yazıma karşılık olsa gerek, federasyon yönetimi, bu sefer  ne çiçek  verdi ne de bir video çekip servis etti( https://evoleybol.com/2017/09/20/kapali-devre-televizyon-kanali-tvfye-ithafen-eren-aktulgali/

Avrupa Üçüncüsü olmayı  başarabilen  A milli kızlarımızın için salı gününe kadar bekledim. Özellikle yazmadım. ‘Yazarsam madara olur muyum?’ diye yazmadım bekledim.

Deniz Arslan benden de ümidi kesmiş, hemen aynı konuda yazısını patlatmış bile.. Şimdi eleştirmeden önce pek Sayın Federasyon yetkililerine kafalar da biriken şu soruları sormak lazım..Arkadaş;  sizin hakikaten vizyonunuz misyonunuz var mı?Ya bunlar yok  ya da altınızda çalışan kadrolar  bu işlerin anlamını kavrama yeteneği sınırlı. Bir şey yapmayacaksanız bilelim. Bilelim ki gelecek kaderimize razı olalım, susalım.

Sizi eleştirmekten usandım ama içimdeki voleybol aşkı yok mu..

Beş para almadan,  sakatlanmak pahasına, ay yıldızın kutsallığına saygı duyduğu için yeni evlenenler bile balayını bırakıp,  senenin en güzel mevsiminde, fedakarlık edip varını yoğunu ortaya koyarak ülkeleri için savaştı.

Mükemmel derece getirdiler.  Sen de o başarıyı önemsizleştirerek, sporculara başarılarını kutlama yerine ‘’Hadi işiniz bitti yallah evinize’ diyeceksin!  Bizi de kamuoyunu da sessiz kalacak sandın öyle mi? Şimdi ‘Bana ne diyor bu herif? Kendini ne sanıyor?’ demektesiniz.  O zaman beni bırak, size taç taktıran dünya şampiyonu U23 teki kızlarımızın Habertürk gazetesine verdikleri haklı isyan içeren beyanları herkes gibi sende okuyun!

Özellikle Ayçayı! ? Yüzünüz kızarır mı bilmem…

Haber Türk Muhabiri, iç yakan sorusunu soruyor; ‘’Sizi o gün orada destekleyen çok az insan vardı. Voleybolun kaderinde mi var bu?

 Zehra: ‘’Bizi karşılamaya gelenler sadece Türkiye Voleybol Federasyonu yetkilileri ve ailelerimizdi’

Beyza: ‘’Bir spor kanalını izliyordum, Slovenya’nın hakkında bir sürü haber vardı ama biz neredeyse yoktuk. A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkında bile çok haber yapılmıyor’’

Ayça:’’İnsanları biz maça davet ettik. Resmen rica ettik!

Kesmediyse aşağı da ki fotoğraflarda Azerbaycan devlet başkanı Aliyev‘in Avrupa dördüncüsü voleybolcularını makamında nasıl onore ettiğini izle!

5BD5C693-1BEF-44F6-A82E-F992F8A5F37A

Oda Kesmediyse Sırbistan federasyonunu izle.  Hemen organizasyonunu yapmış.  Sporcularını balkona çıkarmış, toplamış kalabalık halkı karşısına, teker teker konuşturarak onurlandırıyor sporcularını. Kesmezse altındaki video da var.

1F1A9B8C-B5D8-4AF9-8334-A6CDCF621303

 

O zaman ne demek istediğimizi, ne anlatmak istediğimizi, isyanımızı belki anlayabilirsiniz Ama nerde…. Siz  kameraların önüne geçip ‘’Sırbistanı yarı finalde gözümüze kestirdik’’ diye beyanat verip kendinizi millete güldürürsünüz!

Hadi başkanı geçtik, O her şeyle kendi ilgilenecek değil ya. Peki  federasyonda görevli, zamanlarında Türk voleyboluna damga vuran Semih bey ve Kurtalan bey’e ne demeli? İddia ediyorum evlerinizin bütün odaları fotoğraflar ve madalyalarla süslüdür.  Siz neden bu başarının dillendirilmesi gerektiğinde ısrarcı olmadınız,müdahale etmediniz?Başarı getiren sporcu, geriden gelenlerin en önemli motivasyon kaynağıdır.  Bunu bilmiyor olamazsınız! Bu başarı büyük bir kutlama gerektirirdi. Sizlerin bu konuda gerekeni yapmasını beklerdim. Madem yaptıramadınız ya da sözünüz geçmiyor. Peki gereği?

Yazık oldu voleybol adına.

İki büyük uluslararası başarıya çok yazık oldu.

Hem ülkeyi hem de ülkede Voleybol tanıtımı adına.

Biz mecbur muyuz vizyonsuz , misyonsuz dayatma yönetim şekillerine?… Seyircimi edileceğiz voleybolumuzun dibe çökmesine ?

2 Comments

 1. 2010 yılında Ülkemizde düzenlenen erkekler basketbol dünya şampiyonasında Milli takımımız dünya ikincisi olmuştu. O zamanda her kazanılan maçtan sonra, şu andaki federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu canlı yayında ”Bu takım maddi manevi” derdi . Bunun sonunda oyuncu başına 1,5 milyon TL devletten ve Ahmet Ağaoğlu tarafından da birer ev ile ödüllendirilmişlerdi. O zaman o ödüllerin alınmasında Hidayet Türkoğlu’nun olduğu kadar o zamanki Federasyon yetkililerinde önemli payı vardı.
  Dünya şampiyonu ve Avrupa ikincisi olan voleybolcu kızlarımıza kuru bir teşekkür bile yok. Burada federasyonun çok ciddi bir zaafı söz konusu. Eğer katıldığı turnuvalarda hiç bir varlık gösteremeyen futbolcular için devletimiz katılım ödülü olarak uçuk rakamlar içeren olanak sunuyorsa benzerini çok büyük başarılara imza atmış bayan voleybolcularımıza da tanımalıdır. Bu işin maddi tarafı.
  Diyelim ki federasyon maddi tarafını beceremedi ama manevi tarafını da beceremedi. Dediğiniz gibi ne organize bir karşılama ne de başka bir şey var. Sözün bittiği yerdeyiz gibi. Federasyonda öyle bir anlayış var ki ne desek boş. Kendimiz çalar kendimiz dinleriz. Daha önce söylenildiği gibi buradaki performansının ne olacağı hiç bilinmeyen, 2.ci sınıf , spor hayatının sonuna gelmiş futbolcuların yüzlerce kişi tarafında havaalanında karşılanıp omuzlara alındığı bir ülkeyiz.
  Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.

  Saygılarla.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s