ŞAMPİYON TAKIM NASIL KARŞILANIR?

Başlığı okuyunca sanki bu konuda bir ders verecekmişim gibi hissettim kendimi. Ama dersi ben değil Sırplar çoktan verdiler bile.

8 Temmuzda yazdığım bir yazımda  ”7 milyonluk Sırbistan Voleybolda, Basketbolda, Futbolda, Teniste bu kadar başarılı olabiliyorken 80 milyonluk Türkiye niye bu kadar başarısız ?…”  diye sormuştum. ( https://evoleybol.com/2017/07/08/turkiye-sirbistan-macinda-ne-vardi-ne-yoktu-deniz-arslan/)

Evet adamların genetiği, isteği, fiziği, var. Geleceğe dönük planlı programlı,disiplinli çalışmaları var. Spor kültürleri var. Yani var oğlu var… Ama bütün bunların yanında Devletin spora bir bakışı var ki yukarıdaki resimde bunu çok net görebilirsiniz; Şampiyon Sırp takımı devletin organize ettiği büyük bir törenle karşılandı, onurlandırıldı. 

Aynı turnuvada Avrupa Üçüncüsü olan Milli takımımızın kaçta geldiğini duyan, gören, havaalanında denk gelen oldu mu?

Sayfa arkadaşım Eren Aktulgalı yazısında Bayanlarda Dünya Şampiyonu olan U23 takımımızın karşılanmasını/ karşılanamamasını eleştiren bir yazı yazmış ( https://evoleybol.com/2017/10/01/aman-dikkat-yanlis-yapmayin-sayin-baskanim-kimse-duymasin/ ) Federasyon yönetimine ‘Aman sakın kimseye duyurmayın’ demişti.

Ne yazık ki dediği gibi de oldu!

Böyle mi olmalıydı sevgili Federasyon yetkilileri? İyi yaptığımız bir şeyin bile reklamını yapmayı bilmiyorsunuz.  Sonra da çıkıp ‘Beşiktaş Başkanı neden voleybol takımını kapatmak istiyor’ diye soruyoruz. Elin üçüncü sınıf futbolcuları için Fanatikler havalanının kapatırken, futbolda mahalle maçlarında bile alınan galibiyetler göklere çıkarılırken, Avrupa Üçüncüsü takım sessiz sedasız evlerine döndü.

Utanılacak bir şey mi yaptılar  acaba?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s