UTANMAK İSTİYORUZ ! / Eren Aktulgalı

46777
Azerbaycan ve Gürcistan’ın ortaklaşa ev sahipliğini üstlendiği, 22 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak 2017 Bayanlar Avrupa Şampiyonası Finalleri için Azerbaycan’nın Bakü şehrine giden A Bayan Voleybol Milli Takımımız Bakü’deki C Grubunda, Rusya, Bulgaristan, Ukrayna ile karşılaşacak.
Vadedilen o ki “TÜM DÜNYA BU TAKIMDAN KORKACAK !…”
A bayan milli takımın başına getirilen Guidetti, kendisine duyulan güveni boşa çıkarmamak için tüm benliğini ortaya koyacağını belirterek, “Tüm dünyanın korktuğu bir takım oluşturmak istiyorum…” dedi.
Başlık bu, haber kaynağı AA…
Ayrıca, “Bana çok şey veren bu ülkeye bir şeyler verebilecek olmak benim için çok önemli.” ifadelerini kullandı.
“Olimpiyat madalyası özlemi çektiğinizi biliyorum.” dedi.

A Milli Takım’da yapılacak ilk işin, genç oyunculara tecrübe kazandırmak olduğunu vurguladı, en büyük hedefinin de Avrupa Şampiyonasında madalya kazanmak olduğunu açıkladı Guidetti
Evet Giovanni Guidetti Türk bayan voleybol takımına transfer edilir edilmez, A.A ajansa bu beyanatı vermişti. Sonrasında da milli takımla ilgili ses, soluk kesilmiş ligler bitiminde çoğunluğu takımlarındaki karşılaşmalarda çok az süre verilen, daha çok antrenman oyuncusu olarak tutulan milli takımda oynayabilecek kapasitedeki oyuncularla, 2017 FIVB Grand Prix karşılaşmaları için as voleybolcularımızın olmadığı milli takım oluşturulmuş, akabinde de şimdi gelip çatan 2017 Avrupa Şampiyonası hedef gösterilmişti.

Avrupa şampiyonasında rakip olacak takımlar kıran, kırana müsabakalar yaparken bizim as sporcularımız denizi, güneşi, plajı, eğlenceyi, düğünleri tercih ettiğinden voleybol camiası ile beraber biz de eleştirilerle yazılarımızla veryansın etmiştik ?

Gün geldi çattı, rakipler grubumuzda Rusya, Bulgaristan, Ukrayna… Gruptan çıkabilirsek, İtalya, Sırbistan, Hollanda, Rusya, Bulgaristan, Azerbaycan… Hepsi istim üstünde, camianın çoğunluğunda ümitler yok denecek kadar az …

Bizlere, vaat edilenlere bakarsak. TÜM DÜNYA BU TAKIMDAN KORKACAK !”
Evet, bu hayali sandığımız büyük vaadin tutmasını istiyoruz ….
En azından A bayan Milli takımımızı Avrupa kürsüsünde derece almış görmek istiyoruz..
Haykırıyoruz… UTANMAK İSTİYORUZ !

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s