TÜRK SPORUNU ZİRVEYE TAŞIYACAK ÖNERİ

‘Deniz Hocam; Bu günlerde yazı sayın azaldı. Ne oldu?’ dedi

‘Kafam karışık. Kafamda sürekli deli sorular. Onların cevabını bulamadığım için de yazı yazamıyorum’ dedim

‘Mesela nasıl sorular?’ diye sordu

Mesela nasıl oluyor da 7 Milyonluk Sırbistan her spor dalında bu kadar başarılı olabiliyorken 80 milyonluk Türkiye başarılı olamıyor? Üstelik 3 Milyon Suriye’li de geldi ama bir değişiklik olmadı’ dedim.

‘Eee bir çözüm, bir çıkış bulabildin mi?’ dedi

Buldum. Hazır bu kadar yabancı sporcu transferi yapmışken biz de Sırbistan Spor Bakanı’nı Türkiye’ye transfer edelim. Bizim bakana verdiğimiz maaş ve olanakları duysa eminim ki bir dakika düşünmez gelir. Hükümetlerine bir kaç milyon Euro bonservis bedeli de ödedik mi tamam. En azından sonraki 10 yılda bir çok alanda madalyamız garanti’ dedim.

‘Hocam senin bayağı kafa karışmış. Sen bir süre daha yazı yazma bence’ dedi ve telefonu kapattı.

O kapattı ama hala aynı şeyler kafamdan geçiyor. Sırbistan’ın genç bakanı Vanja Udovicic‘i alsak Türk sporu kurtulmaz mı? Ne dersiniz?

 

2 Comments

 1. DENİZ ARSLAN ın düşünceleri zülfüyare dokunmuştur umarım .,
  Ancak ! 80 milyon ile başarı nasıl kazanılmıyor diye düşünmek bana altı boş laf gibi geldi ., zira önemli olan önce eğitim sonra ebeveynlerin hayata bakış açısı ve. genlerimiz .!
  Dolayısı ile bu üçünden de sınıfda kalan bir toplum değil 80 milyon bir trilyon olsa ne yazar. Sayı ve Skoru seven toplumuz Bir şeyin çok olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Kentsel dönüşümde bile. İnsanlar. Kaliteli sağlam küçük daireden oturmakdansa. Büyük Çürük binada oturmayı seçiyor yani. büyük ve fazla. bizim için önemli. Tatil köylerinde Açık büfede fazla ama kalitesiz açık büfelerde yemek yemek herzaman yurdum insanının tercihidir. oysaki. kalite bir otelde az ama. kaliteli yemek yemeyi kimse tercih etmez. hep büyük olsun fazla olsun. Sırbistan az insan barındırıyor ama eğitilen. iki dil bilen eğitimli insanlar barındırıyor genleri ise spora uygun insanlardan oluşuyor.
  Örnek ; Şahsen haftanın 6 günü sabah 5000 metre koşan bir insan olarak. parklarda sadece 60 yaş üstü kalp damar hastalığı teşhişi koyulmuş insanları görüyorum.,
  Spor bakanı acaba hayatında kaç kere spor yapmış ne derece yapmış , lisanslı sporcu olmuşmu. bizi kim yönetiyor gibi milyonlarca soru sorulabilir.
  Sabaha kadar tartışırız. Sırbistandan gelenleri yada getirenleri eleştiririz bunda sıkıntı yok. Ancak Bizde Kalifiye antrenör sayısı çok az. Örnek Duayen Teknik Direktör Bülent MERİÇ abim. Hangi Görevde. En çok Milli Dormayı gitmiş Ali PEÇEN şu an ne yapıyor yada yapmak zorunda gibi bir çok sorular sorulabilir. sosyal medyada abuk sabuk yorumlar yapan antrenörleri olan bu camiadan fazla bir şet beklemiyorum.

  Cep telefonundan tazdım noktalama işaretleri acayip yerlere denk geldi özür dilerim
  Epirden Hocam Cansınnnn. Hürmetler.

  Beğen

  1. Sevgili Müfit Hocam;
   Öylesine güzel bir yorum yazmışsınız ki okumak beni çok mutlu etti.
   Keşke sizi daha sık buralarda görebilsek. Sizler gibi değerli insanların görüşlerini, tecrübelerini okumak bizim bilgi dağarcığımızı geliştirdiği gibi bilmediğimiz konular konusunda haberdar etti.
   Mesela ben deBülent Meriç ve Ali Peçen hocamla ilgili daha detaylı bilgileri merak ediyorum.
   Saygılarımla.

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s