EPİRDEN HOCAMA KATILMADIĞIM HUSUS… Serkan Yılmaz

Sayın EPİRDEN hocam, yıllar sonra “KURŞUN ERİTMEK” başlıklı yazınızda sizde bir karamsarlık hissettim. Haddim olmayarak size aşağıdaki hikayeyi yazmayı uygun buldum.

Nemrut Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra hazırlıklar yapılmaya başlanmış. Büyük bir meydana olabildiğince odun yığılmış. Öyle ki Hz. İbrahim‘in ateşin ortasına atılabilmesi için dev bir mancınık kurulmuş. Nemrut ‘un adamları odunları tutuşturmuş. Alevler öylesine yükselmiş ki Harput‘tan görünecek olmuş, insanlar bulutların tutuşacağını sanmış. Korkmuş kaçmış bütün insanlar, hayvanlar.

Hz. İbrahim‘i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki insanlar Nemrut’un büyük bir kral olduğunu anlasın, görsün. bir daha kimse kendisine karşı gelmesin.

Bu sırada bir karınca ağzında bir damla su ile koşa koşa gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennemi ateşe doğru. Başka bir karınca onun bu telaşını görüp sormuş hemen yanına yanaşıp;
“Bu acelen niye? Nereye böyle?”
Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp:
Duymadın mı” demiş. “Nemrut, İbrahim Peygamber’i ateşte yakacakmış. İşte ateşin olduğu yere su götürüyorum ateşe dökeceğim.”

Bu sözleri duyan karınca kendini tutamayarak gülmeye başlamış.
“Sen şu ateşe dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Ona nasıl yaklaşacaksın ? Nasıl su dökeceksin? Sonra senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?”
“Olsun ” demiş suyu taşıyan karınca. “Hiç olmazsa tarafımız belli olur…”

İşte Sayın EPİRDEN hocam, hiç olmazsa tarafınız belli. Domuz yağı yemiyorsunuz ve asla domuzları yağlamıyorsunuz.
EVOLEYBOL ve VOLEYBOL- A siteleri neden çok ziyaret edilir ve kimler ziyaret eder hiç düşündünüz mü hocam ?
Öncelikle güvenilir, doğru şeyler yazdığınıza inanıldığı için ziyaret edilir.
Kimler ziyaret eder ? Özellikle üç grup vardır sizi okuyan. Birinci grup, sizin kaleminizden korkan, alavere dalavere işlerle uğraşan günümüzün NEMRUT‘ları okur.
“Acaba bugün bize EPİRDEN‘in sayfalarında kısmet var mı ? Acaba bizimle ilgili bir şeyler yazmış mı ?” diye…
İkinci grup ise ”Acaba EPİRDEN hoca bizim mağduriyetimize değinmiş mi, bizim sesimiz soluğumuz olmuş mudur ? Bu yazısında hangi haksızlığa el attı acaba“ diyerek merakından açar okur.

Sonuçta insanlar mutlaka sizden bir şeyler beklediği için sizin yazılarınızı okurlar.
Yorumların az olmasına gelince, sizin değindiniz üzere ziyaret sayısı ile orantılı değildir. Çünkü bizim insanımız kulislerde, soyunma odalarında, kafelerde, otobüslerde konuşmaya, dedikodu yapmaya meyillidir. Dedikodu yapmanın ahlaksız bir tarafı yoktur. Topluma açık bir internet sitesine yazı yazmak yorum yapmak ya da editörüne özel hattından bilgi göndermek bu grup insana göre ahlaki değildir, üstelik, ispiyonculuğa girer. Örneğin hırsız ortalığı soyar, süpürür bu tip insanlar “Bana değmeyen yılan bin yaşasın !“der. Çünkü onları ifşa etmek delikanlılığa sığmaz. Sitemizin çok ziyaret edilip yorum ya da eleştiri yazılmamasının nedeni budur.
Üçüncü grup ise, sizin yazdığınızla başına bir şey gelir kaygısı taşıyan gruptur. Allah onların da yardımcısı olsun.

Bütün bu yazdıklarımı sitelerimizin ziyaret edilme oranlarının rekor düzeyde olduğunu ifade etmeniz üzerine yazdım. Kaldı ki geçtiğimiz günlerde bayrak skandalını işlemeniz ve üst düzey Spor Bakanlığı bürokratı tarafından aranıp bilgilendirilmeniz yazılarınızın herkes tarafından ne denli takip edilip, ciddiye alındığının delilidir.

Son olarak Sayın EPİRDEN hocam, bir damla su taşımaktan erinmeyeceğiz. Özellikle siz bize önderlik yapacaksınız. Voleyboldaki yangını söndüremesek te tarafımız belli…
Yalakalık yapmaktan, inanmadığımız bir adama “adam gibi adam” demekten çok daha onurludur…

1 Comment

  1. Size tamamen katılıyorum Serkan Bey. Hayatta her şeyin bir sonu vardır. Sonsuz hiçbir şey yoktur. Maalesef millette akıl tutulması var. Maltız nedir bilir misiniz? Evvelden tüp gazlı ocaklar, gaz ocağı dahi yokken mutfaklarda odun kömürü ile yemek pişirilen maltız ocağı vardı. Maharetli ev hanımları maltızı söndürmezlerdi, Minik bir kor ateş daima yanardı, üzerine kömür koyup eşelen dimi, maltız yeniden yanardı. EVOLEYBOL maltızdır, Epirden Hoca kor ateşdir. Kor ateş sönmemeli, elbet bir gün gelecektir.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s