ÖZÜR BORCUNUZ VAR !… / Eren Aktulgalı

VAY VOLEYBOLUM VAY KIZLARIMIZ KİMLERE EMANET 2
32.500 Kişinin takip ettiği 1-2 lig ve alt yapılarda sadece bayanlar ve kızlara hitap eden Recep Ekin adlı arkadaşa ait voleybol içerikli sayfada yine uzun zamandır bayan voleybol antrenörlüğü yapan ileri yaşlı iki antrenörün ne yazık ki, evet ne yazık ki büyük sorumsuzluk örneği küfürlü, ağır ithamlı hesaplaşmalarına gözüm takılmış hayretler içinde kalmıştım…

Karşılıklı atışmaları uzayıp gittikçe şaşkınlığımı gizleyememiş, bir kaç kez okumuş, fotoğrafını çekerek kayıt altına almıştım……

Bu antrenör arkadaşlar sekiz yaşından itibaren voleybol sporuna başlayan ve bir çok yaş gurubunun da takipte olduğu 32.500 kişinin bulunup, okuduğu bir sayfada aleni olarak ve düstursuzca sanki özellerinden karşılıklı atışıyorlardı….

İçlerinden biri öyle rahattı ki sayfanın sahibini aleni tehdit ederek “bu yazıyı silme!” diyebiliyordu. İşte sayfa sahibini tehdidi :                                                                            

Osman Uraner : Recep Ekin bu yazıları silersen senle de kötü oluruz kardeşim..bırak yıllardır rakı masalarında belden aşağı vurarak iş bulanlar şerefsizce yok olsunlar camiadan..

O yazışmaları herkes okudu. Okuyamamış olup da merak edenler için bir hatırlatayım; 
Osman Uraner : Sen ve yrd antrenörün gelip bana senin takımın lige çıkmayı garantiledi bize maçı verin bizde çıkalım dediniz..bende TAKIM kaptanı ebru algür ü çağırıp bak böyle dediler ben siktirettim dedim..sizide 3-0 yendik..sen antrenörlük yaparkende özel bi antrenör olmadığın için Türk voleybolu bişey kaybetmemiş..şimdi sıra sende “şerefli hoca”. Yıllardır arkamdan konuşmadığımız kalmadı zaten.senden başlayalım..senle ilk yüzyüze geldiğimizde de sana o şerefsizi yedirmezsem namerdim “büyük şerefli hoca”.
Çetin Demirel : Ben senin hiçbir zaman arkandan konuşmadım kime konustuysam isim ver.Benim içimdeki dışındadır.Benim yardımcı antrenörüm kimmiş ismini söyle,Yalan konuşma ben sana gelipte bize yat demedim.Ben senin yanına Urfayla senin takımın maç yaparken geldim.Siz Urfa’ya ayıp yapıyorsunuz diye yanına geldim.Urfaya yattıniz.Sonrada Urfa takımının başına geçtiniz.Bir sürü laf ebeliği yapma doğruları açıkla.Biz senin takımını Bolu’da da yendik Çankırı’da senin yüzünden kapanan gentasin yerine bizi federasyon 1 lige davet etti biz katılmadıkları.Ben şerefli yaşadım şerefli öleceğim . Kimseden korkum yok ölümden de korkmuyorum.Tehditlerede karnım tok.

Devamı Recep Ekin‘in “Sporcular” adlı sayfasında… Merak ederseniz, hala duruyor orada, okuyabilirsiniz.

Epirden hocanın face sayfasında da rutin olarak paylaşılan bu yazımın altına da camiadaki duyarlı kişiler yorum yapmışlar ve bana hak vermişler, eksik olmasınlar.

Antrenörlerden tehdit edeni beni yok saymış, Epirden hocayı günah keçisi olarak ilan etmiş, veryansın ederek çirkin bir üslup kullanmaya devam etmiş. Üstelik yaşa başa bakmadan, saygısızca tehditler savurarak…….

“Eden bulurmuş” misali kötü örneğe kötü talebeler türemeye başlar, bu arkalığına basılı yumurta topuklu ayakkabı üstünde, elinde tespih sallayan, düğmeleri göbeğine kadar açık, kendinini alemin kralı zanneden, ağzı bir torba küfür dolu arkadaşlara karşılığını vermeye başlarlar pek yakında……

Kimler mi ?… 32.500 kişinin talip ettiği, sekiz ve yukarı her yaştan kızlarımızın bulunduğu sayfada, yetişmekte olan sporcular….

Antrenörleri mi kim takar ?…. İşte bu da kötü örnek, arkadaşlardan sonra…
Görülmesi gereken bir gerçek var, bunu herkes bilmeli….. Süratle gelişen voleybol sporunda artık meydan boş değil !!!!    

Epirden hocanın önderliğinde bizler gibi cesur yüreklerde çoğalacak ve çoğaldıkça da meydanı boş görenlere saygı sınırları içinde efendiliğimizi bozmadan, karşı taraf üslubu kışkırtıcı da olsa yanlışları tartışmaya açarak voleybolumuzu seviyeli, karşılıklı saygılı, ailelerin çocuklarını, özellikle kızlarını güvenerek elinden tutup bu spora başlattığı bir ortam haline getireceğiz !…..

Şimdi bazı mesajlarım var !…                                                                                                        

İlk sözüm sana, “Voleybolcular” sayfasının sahibi Recep Ekin kardeşim ;

Sayfacılık çok zevkli, bir çok voleybolseveri yaptığın haberlerle bilgilendirdiğin, aynı zamanda her yaş grubunu da korumak zorunda olduğun bir emekçiliktir…. Ama öncelikle yürekli olmayı bilmelisin !…. Ucuz tehditleri önemsemeyip bu tip sayfanda bulunan takipçilerini rahatsız edici yazı yazanları mesajlarına girip nazikçe ikaz edip, tekrarını yaptığında da sayfandan atmalısın !…. Çıkarın olsa bile ?… Sayfanda bulunan her yaş gurubunu özellikle kız çocuklarını ve bayanları kendi eşini ve varsa kendi kız çocuğunu koruduğun gibi korumalısın !…                                                                                            

Hatalısın sevgili kardeşim, hatalı… Mutlaka sayfanda söz konusu çirkin yazışmaları yayınladığın, sonrasında da silmediğin için özür dilemelisin…

O iki antrenör arkadaşa da tavsiyem, “hata insanlara mahsus” deyip Recep kardeşimin sayfasında özür dilemeleri, tüm antrenörler adına voleybol camiasından…..
Dilemezlerse sözlerinin bu arkadaşlarımızda etkisi olduğu için konuya müdahil olan iki duayenden ricamdır;                                                                                                                

Trabzon İdmanocağı Başkanı sayın Mehmet Öz,                                                        

DSİ Bent Spor Bayan Voleybol Teknik Direktörü sayın Kazım Tokat.

Bunu tüm voleybol antrenörlerimizin onuru adına bekliyoruz !…

4 Comments

 1. Recep Ekin’e duyarlılık göstermiş, sitesinde aşağıdaki açıklamayı yapmış. Demek ki o da yanlışların farkına geç de olsa varmış?
  ‘Recep Ekin
  1 dk.
  Voleybolcular sitesi olarak Voleybol haberlerinin yanısıra zaman zaman bazı konulardaki düşünceleri ve fikirlerimizi de paylaşıyor, sizlerin de düşüncelerini öğrenmek istiyoruz.
  29 Ağustos günü “Ülkemizde oyuncular kime göre, neye göre transfer ediliyor veya kime göre, neye göre transfer oluyor? Sezon başında transfer edilen oyuncular neden 2 hafta geçmeden takımlarından ayrılıyor? Yorumlarınızı bekliyoruz” diye yazmıştık.
  Bu yazının altında, iki değerli Antrenörümüzün aralarındaki eski bir meseleden kaynaklanan bir sorunu, herkesin göreceği şekilde, sertçe tartışmaları başka sitelerdeki yazılara konu oldu, tartışıldı, konuşuldu. Fikir özgürlüğüne gösterdiğimiz saygı çerçevesinde o hocalarımızın yorumlarını silmemiştik.
  Şunun bilinmesini isteriz ki Voleybolcular sitesinin reyting kaygısı ve daha fazla popüler olmak gibi bir amacı yoktur. Amacımız voleybola hizmet etmek, duyurmak ve sevdirmektir. Meydana gelen tartışmalar da bizim sitemizden ziyade iki değerli hocamızı bağlar. Voleybolcular sitesi olarak böyle tartışmaların içerisinde anılmış olmaktan üzgünüz.
  Bundan sonra sitemizde bu tarz yorumlara yer verirken daha dikkatli olmaya özen göstereceğimizi bildirir, tüm Voleybol kamuoyuna saygıyla duyururuz.’

  Beğen

 2. Çok merak ediyorum, bu kişi bu cesareti kimden alıyor arkasında kim var?? Göztepe, 75.Yıl, Yeşilyurt başta olmak üzere sayısız yanlışı olan bir kişinin böyle kabadayı gibi ortalıkta ahkam kesmesi tehtitlerde bulunması akla zarar. Epirden hocam özelden bazı bilgiler ve belgeler yollamak istiyorum, iletişim bilgilerinizi verirmisiniz??

  Beğen

 3. Sayın Eren AKTULGALI ben gorevımı yaptıgımı dusunuyorum.Bundan sonra ıkı antrenor arkadaslarımız sıze ne yanıt verır bılemem.Bence bu tartısmalar voleybolumuza zarar verıyor.Saygılarımla.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s