GÜÇ ZEHİRLENMESİ… / Serkan Yılmaz

Sayın EPİRDEN ; gündem o kadar yoğun ki daha sizin bayramınızı bile kutlayamadım. Sizin, yazarlarınızın ve okurlarınızın bayramını kutlar uzun ve özellikle akıl sağlığınızın sizinle beraber olacağı bir ömür dilerim. Çünkü daha uzun seneler sizin aklınıza ihtiyacımız var.

Güç zehirlenmesi nedir mutlaka duymuşsunuzdur sevgili hocam ? Ciddiye alıp araştırmadım ve sizin paylaşımlarınızdan takip ettiğim kadarı ile dünyanın düz olduğunu söylemek bir güç zehirlenmesinin sonucudur. Seçmenin % 50’sinden fazlasının yıllardır teveccüh göstermesi, teşkilat içerisinde bu gücü kaldıramayan üyelerin kendi kendini zehirlemesine yol açmaktadır. Allah beterinden saklasın ve aziz milletimizi yakın gelecekte saçmalamakta sınır tanımayanların yeni açıklamalarından korusun.

Birisi bana Allah rızası için 15 Temmuz 2016 tarihinde 48 saatte 248 ‘i şehit ve 2196 ‘ sı gazi olan vatandaşımızın % kaçının bu dünya düzdür diyen beyefendinin teşkilatına mensup olduğunu açıklayabilir mi ? Ya da açıklandı da ben mi kaçırdım ?
İşte güç zehirlenmesi insanda sadece abuk sabuk konuşmalara ve egoların sentetik tavan yapmasına neden olur. Bu da öyle bir vaka.

Voleybol milli takımlarımızın erkeklerde hüsran, bayanlarda umut olduğunu ve federasyonun bu müsabakalarla ilgili kendi sitesinde dahi detaylı bilgi vermediğini yazmışsınız.

Pes doğrusu sayın EPİRDEN, bu artık iftiraya hatta çamur atmaya girer. Ya gündemi takip edemiyorsunuz ya da art niyet taşımaya başladınız ?
Türkiye Voleybol Federasyonu başkanlık düzeyinde kamuoyunu bilgilendirdi ya, okumadınız mı ?
Ramazan bayramında TVF başkanı Akif ÜSTÜNDAĞ bayram kutlama mesajında milli takımlarımızın hangisinin nerede mücadele edeceğini açıkladı ya. Federasyon sitesinde geçmişi bulamıyorum, bulsam size linkini vereceğim göreceksiniz. Son değişiklikle çarşafa döndü resmi site diyeceğim, bana taraflı yazıyorsun diyeceksiniz ?
Ardından kurban bayramı kutlama mesajını da okumamışsınız ? Federasyon başkanı mesajın diğer bölümlerinden hiç bir tarafını değiştirmeden kopyala yapıştır yaparak milli takımların son durumları hakkında da bilgi verdi bize. Sırası gelmişken insanlık namına koca federasyonda sayın başkanımıza bayram kutlama mesajı nasıl olur öğretebilecek, yardım edebilecek hatta onun yerine yazabilecek bir Allah‘ın kulu yok mu ?

Sporumuzun diğer sorunlarına gelince sayın hocam, spordan elini çekmesi gereken dört kişiden birisi gitti, eğer yeniden dönüp adına statlar yapılmaz, milli takım kendisine teslim edilmezse kurtulduk. Diğer üç kişi, birisi küfürbaz damat, diğeri sayın Spor Genel Müdürümüz ve hiç ön planda olmayan bir ağabey…

Bunların dışında sayın yeni Spor Bakanını ve sayın DEMİRÖREN‘i o kadar hatalı görmüyorum. Bu benim kanaatim. İlginç olan şu; iki spor bakanı değişti, üç spor bakanı gördük fakat aynı spor genel müdürü makam koltuğunda 6 yıldır oturuyor, hadi birisi bunu bana açıklasın ? Spor bakanlarımızın başarılı ya da başarısız olduklarına sayın genel müdür karar verip ağabeylerine rapor veriyor ve akabinde spor bakanı mı değiştiriliyor nasıl oluyor bu iş bilen var mı ?

Son olarak değerli hocam ve okuyucularımız, siyasi otoritenin seçimlerine müdahale ettiği spor branşlarını lütfen takip ediniz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s